Sari la conținut

Finală silențioasă


Postări Recomandate

Acum 1 oră, LimpTA a spus:

Ebay, Dezmembrari? 

Pt a ta nu exista silencer? 

Am luat-o cu Carbon GP de la Danmoto fara silencer. Am cumparat un fake Akra cu silencer inclus dar se aude la fel de tare si cu silencer.

Nu stiu ce sa i fac sa reduc zgomotul, nu mi-a zis nimeni nimic, am trecut si rarul dar ma deranjeaza pe mine.

E undeva la 88-90db din cate mi a zis o aplicatie dar nu stiu cat de accurate e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Cristian C. a spus:

Dopuri ai incercat? Sunt 5 lei cele portocalii 3m. Eu le folosesc cand ies din oraș la drumuri mai lungi.

Inteleg ca tu vrei ceva (legat de evacuare) eu vorbesc altceva (legat de db) .. Dar mi se pare o varianta mai simpla.

 

De urechi? N am incercat dar poate in ultima instanta, as vrea sa rezolv de la sursa nu doar sa tratez simptomele. Cred ca o sa fac o prelungire homemade la silenceru de la fake Akra si il infasor cu vata minerala sau ceva, poate poate..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dopuri de urechi, da. Faza nu e de ce evacuare zgomotoasă ai, ci de zgomotul vântului bonus pe lângă motorul care se aude si el cum se aude, care urca decibelii aia sus si supăra, de unde apar si dureri de cap uneori. Spun asta pentru drum mai lung, in oras oricum nu prea are relevanță. Dopurile sunt pentru sănătatea noastră, a motociclistilor, mai ales de când "moda" e cu burlanecat mai goale pentru majoritatea. 

Dacă ti a picat atât de tare pe evacuarea aia.. Nu pot decat sa ti urez spor in a o face cat de silentioasa consideri. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, leopold a spus:

Daca te referi la zgomotul de toba, e total gresit.

M am gandit ca in oras (buc) daca nu mergi doar 1-2 in 8-10k ture n au ce dureri de cap sa se instaleze. :)) 

Sunt persoane si persoane, unele care vor să audă cat mai mult zgomot, altele care vor sunet de scuter 🤷🏻‍♂️

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 19 minute, Cristian C. a spus:

M am gandit ca in oras (buc) daca nu mergi doar 1-2 in 8-10k ture n au ce dureri de cap sa se instaleze. :)) 

Sunt persoane si persoane, unele care vor să audă cat mai mult zgomot, altele care vor sunet de scuter 🤷🏻‍♂️

Am o mobra cu toba stock si una cu aftermarket. La relanti se aud la fel de tare, doar ca mai grav aftermarketul. La mers lejer in oras aia aftermarket ma face cu capul daca n-am dopuri. Nu vorbesc de mers in ture. Si-am casca buna., cu antifonare faina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
La 27.09.2019 la 0:15, Cristian Pîrvu a spus:

Salut, caut o tobă stock pentru cbr300 sau ceva aftermarket care să nu sară de 80db și să nu dea gaură în portofel.

În caz că știe cineva ceva... mulțumesc anticipat.

Salut colegu! Dacă te ajuta cu ceva, am un mivv cu db killer inclus, 100eur, predare personala în București 0721602721

IMG_20190716_183613.jpg

IMG_20190716_183529.jpg

IMG_20190716_183545.jpg

IMG_20190716_183654.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...