Sari la conținut

Maine, duminica, 29.09 - tura la munte pe curbe


The Mentalist
 Share

Postări Recomandate

Prin Cheia sunt 305 km pana la Sighisoara. Prin DN1 si Valea Prahovei sunt 290 km. Vorbim de 15 km in plus. Diferenta de maxim 30 de minute, cu opriri cu tot.

 

Deci se merge la Sighisoara sigur? Sunt interesat de iesire dar as vrea sa stiu cat de cat care e traseul si unde e punctul final :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa a fost si la ora 1530 (ca la 1600 eram in Buc). tot pe A3 am venit si eu. toti se duceau pe DN1. ce m-a uimit a fost ca am prins 32.5C la Ploiesti ! inca un motiv in plus sa nu stau in coloana (primul fiind umarul). am vazut foto ... nice ! imi pare rau ca am "dezertat" dar ultimile 15min au fost crancene ptr mine, daca mergeam cu voi nu stiu cum m-as fi intors :(

Editat de W00
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost aglomerat pe A3 dar ne-a dus Zair cu warp1, el probabil daca nu vede bine noaptea macar sa dea blana! :))

Padurea Bogatii a fost cea mai misto parte, Siriu la intors ok-ish dar aglomerat.

Cheia impracticabila...nush ce dracu facem anii viitori daca nu repara astia drumurile :(

20190929_172805.jpg

20190929_172915.jpg

20190929_172800.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, am vb eu cu @ZaiR, avea impresia iar ca se pierduse de noi si tragea tare sa ne ajunga si noi eram in spate, el oricum nu vede nimic in oglinjile alea, o arde pe ecolocatie :laugh:

 

Cat despre Cheia... pt urmatorii 3-4 ani Padurea Bogati cea proaspat asfaltata si cu mancare delicioasa o face de rusine si as indrazni sa zic ca ii da scatoalce si Lepsei, iti trece tot cheful pana ajungi la ea. Eu cred ca vor asfalta Cheia in curand, au inceput deja pe la Valeni p-acolo. Deci, e de bine.

Editat de paulynos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, the mentalist a spus:

A fost aglomerat pe A3 dar ne-a dus Zair cu warp1, el probabil daca nu vede bine noaptea macar sa dea blana! :))

Padurea Bogatii a fost cea mai misto parte, Siriu la intors ok-ish dar aglomerat.

Cheia impracticabila...nush ce dracu facem anii viitori daca nu repara astia drumurile :(

20190929_172805.jpg

20190929_172915.jpg

20190929_172800.jpg

Am oprit în același loc...am poză cu acelasi cadru. 😂

20190929_134102.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, the mentalist a spus:

Daca nu ati avut evenimente neplacute e perfect, cum ati facut tura pana la urma? Ati plecat pe Siriu si v-ati intors pe Cheia?

Dap, fără evenimente majore...clasicele mele. Am plecat pe Siriu cu întoarcere Cheia. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

13 hours ago, paulynos said:

Eu cred ca vor asfalta Cheia in curand, au inceput deja pe la Valeni p-acolo. Deci, e de bine.

 

Având în vedere că pe partea de Brașov doar peticesc și că vine iarna (peste vreo lună cred că ninge pe Cheia), n-aș miza pe reasfaltarea DN1A. Oricum, și bucata dintre Ploiești și Văleni a devenit dezagreabilă rău, foarte aglomerată. Recomand acest traseu, liber și cu asfalt bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 minute, PzKpfW a spus:

 

Având în vedere că pe partea de Brașov doar peticesc și că vine iarna (peste vreo lună cred că ninge pe Cheia), n-aș miza pe reasfaltarea DN1A. Oricum, și bucata dintre Ploiești și Văleni a devenit dezagreabilă rău, foarte aglomerată. Recomand acest traseu, liber și cu asfalt bun.

Pe acolo mergem si noi, deja de ani de zile e mai bine si mai fun pe acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 23 ore, the mentalist a spus:

A fost aglomerat pe A3 dar ne-a dus Zair cu warp1, el probabil daca nu vede bine noaptea macar sa dea blana! :))

Pai nu ti-am spus ca eu cand accelerez inchid ochii?! Asta numesc eu blana orbitoare :proud

 

 

Acum 23 ore, the mentalist a spus:

Padurea Bogatii a fost cea mai misto parte, Siriu la intors ok-ish dar aglomerat.

 

20190929_172805.jpg

20190929_172915.jpg

 

Ati stat si la poze pana am facut turele alea doua ca sa va gasesc?!?!

Sa stiti ca nu va reprosez nimic, de 4 ori am trecut pe langa voi si nu am vazut decat asfaltul ala blana.

 

Acum 23 ore, paulynos a spus:

Nu, am vb eu cu @ZaiR, avea impresia iar ca se pierduse de noi si tragea tare sa ne ajunga si noi eram in spate, el oricum nu vede nimic in oglinjile alea, o arde pe ecolocatie :laugh:

Stateati ca niste subturati, am mers doar cu 10km/h in plus ca sa vad si eu a6a. Am simtit momentul!! Se incalzise cauciucul ;)

Oricum tu pareai cel mai linistit ca s in fata ta si ma vezi, nu invers ..cand eu eram in spatele tau si nu te vedeam.

 

Acum 23 ore, paulynos a spus:

 Padurea Bogati cea proaspat asfaltata si cu mancare delicioasa

mega-delikatesen : mici din carne de peste. RECOMAND!!

 

Misionare, fara tine nu gaseam drumul spre casa pe scurtatura lui Niko spre DN1.

Ai o bere :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am dat seama, Zaire. Am vazut ca nu dicleai traseul asa ca am zis sa "te trec strada" :)) 

Oricum eu merg mult mai incet noaptea, mai ales prin comune, asa ca a fost perfecta combinatia. Macar nu am ramas singur :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...