Sari la conținut

Sfat roata fata fisurata


sbk750
 Share

Postări Recomandate

Pai nu bag hard enduro nici eu  , probabil e asa de mult timp , vine iarna si am timp s.o sudez , ceea ce probabil c.o sa si fac c.am gasit pe cineva in Tm ce are scule profi , cu ocazia asta le fac negre ca demult ma freaca gandul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Varianta 1 - Iei cerc similar și faci respitare. La intrare pe Telegrafului dinspre Kaufland, pe stânga, este un magazin de biciclete. Eu acolo am spitat majoritatea roților. Cam zgârie brânză și ursuz bătrânul, dar face treaba buna. 

 

Varianta 2 (folosita de mine acum vreo 7 ani) - Scos cercul, sudat pe undeva prin Dâmbovița, dacă îmi amintesc corect, și centrat pe Calea Aradului la vulcanizarea de vizavi de Crucea de Piatra. Amândouă sursele cam vikinge în abordare (poate prea obișnuiți doar cu jante auto), dar totul a ieșit ok. 

Vopsit electrostatic la Giz și spitat de data asta la @Grosvater.

In caz ca te interesează, pe vremea respectiva Grosvater/Sorin mi-a recondiționat la mare arta rotile (curățat, zincat spițe, etc). Nu știu dacă mai lucrează. Nu mai am datele lui, dar cred ca userul @cstelia te-ar putea ajuta. Sper sa nu se supere dacă i-am dat de lucru în plus. 

 

Spor. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa gasesti unde se termina fisura si sa ii dai o gaura cu un burghiu ca sa nu mai fuga mai departe. Dupaia sudezi. Dar eu as cauta si o janta sh...poate gasesti. Un cerc de janta e ieftin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...