Sari la conținut

Postări Recomandate

Vezi ce inseamna sa arunci cu bata in balta? Dar pentru ca te pretinzi tizul unui geniu o sa-ti raspund la modul civilizat, asta ca sa eliminam suspiciunea cu minciuna, nu pentru a ma justifica fata de tine. Ghici ce? I-am schimbat ghidonul. Nu a fost foarte greu sa aflam misterul, nu-i asa?

Asta ca sa probam si operatiunea de schimbare a ghidonului care a avut loc in urma cu 4 ani...

 

 

Editat de R4DIKL
corectura
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 128
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 46 minute, einstein1984 a spus:

so what? tot trebuie sa pui un picior jos intre masini ca sa poti trece. 

 

Normal ca uneori trebuie sa mai pui un picior jos, ca altfel te-ai numi Superman. Sincer, nu patrund sensul celor afirmate de tine. Poate doar daca vrei sa te dai cu Trickerul meu. Chiar, vrei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 51 minute, PzKpfW a spus:

.....Nu pot să nu întreb totuși: de ce nu SM?

Pentru ca asa s-a nimerit. 🙃 E foarte ok si asa, crede-ma.

 

 

Acum 52 minute, einstein1984 a spus:

pentru 60 la ora merge ok cu a 3a sau trebuie a 4a ca e prea turata? 

Ar merge chiar cu a 6a dar sunt la limita. Ar trebui sa o tin din ambreiaj, asa ca prefer a 5a. 😉

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la ninja de 250 tot cam ceva de genul este :)) dupa ce plec, mestec in mamaliga sa ajung in 6, dar na, nu ma deranjeaza.
Am auzit ca la alea electrice nu trebuie sa schimbi deloc :D

@R4DIKL gg man, cred ca e si tare usurica taman buna sa te distrezi chiar si pe naveta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 22 ore, einstein1984 a spus:

schimbi 5 trepte ca sa mergi cu 60? auci. 

Merci

Exista undeva vreo regula care iti zice ca ce treapta sa folosesti la ce viteza?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, einstein1984 a spus:

Probabil pentru cine are skillz de trial e f buna, eu nu stiu nici sa o tin pe loc fara sa pun piciorul jos. 

 

Are 120kg si putere așe ni. Sunt cu siguranta alternative mai bune in banii astia, important e sa-i placa lui.

 

Un avantaj probabil ar fi saua lata, desi pe mine la WR nu m-a deranjat niciodata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca si fost proprietar de Yamaha XG 250 Tricker pot spune faptul ca este foarte versatila,usoara si foarte adecvata persoanelor mai scunde de inaltime.

Am cumparat-o in 2011 cu 18.500 de km la bord,an fabricatie 2007,la pretul de 2.500 euro.Eu ca si eu,dar nevasta-mea a fost deosebit de incantata de ce poate face cu ea.Si a facut,de la oras,soft-enduro pana la ture lungi,de 1.500 de km.

Am vandut-o la aproape 3 ani de la cumparare,si sincer o cam regretam amandoi. :(

Legat de pret,probabil faptul ca e ceva de nisa,o face asa de scumpa.

DSCN0588.JPG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

19 minutes ago, einstein1984 said:

Probabil pentru cine are skillz de trial e f buna

 

O motocicletă de trial de 250cc (Beta, GasGas, etc) cu o vechime similară se vinde cu 1000-1500€.

 

4 minutes ago, Christian 1 said:

Am cumparat-o in 2011 cu 18.500 de km la bord,an fabricatie 2007,la pretul de 2.500 euro.

 

Cea din anunț e 2006, 30.000km și cerea 2750€ pe ea. Iar a ta avea 4 ani vechime la achiziție, nu 13. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 25 minute, PzKpfW a spus:

 

 

 

...

Cea din anunț e 2006, 30.000km și cerea 2750€ pe ea. Iar a ta avea 4 ani vechime la achiziție, nu 13. 

 

Man,omul cere,asta nu inseamna ca o va si da la banii aia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt foarte incantat ca postarea mea a starnit atat de mult interes. Sa ne intelegem, nu este un anunt de vanzare, asta ca sa eliminam orice suspiciune. Postarea este in sectiunea motocicleta mea si am vrut sa impartasesc cu voi bucuria ca detin o astfel de mobreta. Chestiunea cu ieftina sau scumpa este atat de relativa incat nici nu contraza pt mine, asta pentru ca nu intentionez sa o vand. Chiar am vorbit cu baiatul meu ca la anul sa dea pt A1 si sa se bucure si el de ea. In rest, numai de bine tuturor. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, caracterincompatibil a spus:

Nu îmi dai 400 să îl frec bine prin oraș,așa cum o fac cu al meu? Te asigur că nu mai vorbim de 5%

fiecare merge in stilul lui, la mine atat ia :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Acum 7 ore, caracterincompatibil a spus:

Nu îmi dai 400 să îl frec bine prin oraș,așa cum o fac cu al meu? Te asigur că nu mai vorbim de 5%

Scopul omulu ii sa ia motorului cat mai putin, nu sa demonstreze ca poate lua oricat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am zis ca o vinzi, doar discutam despre valoarea ei pentru anumiti oameni, e chiar mai scumpa ca un CBRF4i. 

   Ce inaltime ai? Incap si oameni mai inalti pe ea fara sa stea cu genunchii prea adunati? 

Editat de einstein1984
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...