Sari la conținut

City Insurance, ce surpriză!


l.u.v
 Share

Postări Recomandate

Ciudat sa-i zici epava cind erau doar niste plastice,probabil ca era o solutie buna sa o refaci tu ;urmatoarea va avea mai multe plastice,va fi si mai scumpa,vei fi ,cf moto-ului ,si mai nemultumit

Sper sa gresesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 94
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • Admin
Acum 2 minute, mihai c a spus:

Ciudat sa-i zici epava cind erau doar niste plastice,probabil ca era o solutie buna sa o refaci tu

Ai dreptate, și mie mi se pare ciudat, dar ăsta este termenul folosit de ei. Era o variantă să o fac eu, dar vine iarna, nu am garaj, drumuri dus / întors după piese, ebay, vopsitor etc. Probabil cu maxim 800 aș fi făcut-o, dar apelam la lipituri cu fibră și kevlar, apoi stăteam s-o vând în primăvară cine știe cum. Acolo începea altă poveste, fiind lovită sunt convins că se găseau destui care sa bată câmpii ca este lovit cadrul etc. Plus că nici nu vreau să fac țigăneala, să ma înjure cumpărătorul.

Punând în balanță toate astea, am considerat că nu merită toată nebunia cei probabil 800-1000 euro în plus - dacă ieșeau și ăia - și am preferat banul în mână.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca  tot faci reclama la carene-matriter ,si avea chestii minore,,de ce s-o fi vindut?

O fi consumerismul asta care ne absoarbe treptat.

totusi nu inteleg cum in Roma erau atitea Fiaturi 500 originale (anii 60) parca scoase din fabrica...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Adevărul este că aș fi scos-o la vânzare in primăvară. O am de 8 ani, mi-a adus multe satisfacții, dar in sinea mea imi doream să încerc și altceva.

Nebunia incepe acum, cu banii în mână oscilez intre K13GT, GTR14 sau GS12 Adv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa zic,bafta,si sa ne vedem cu bine in trafic,oamenii cu asa experienta (ca dvs) ne incurajeaza sa incepem sau sa continuam..

Eu ,personal,am constatat foarte mult respect in trafic fata de moto,si dimpotriva fata de biciclete,chiar mi-e teama sa mai urc pe bicla desi am doua..

 

Editat de mihai c
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Ca tot exista un topic despre City Insurance, ce surpriza....zic sa continuam pe el. Ati vazut stirea despre ei. La TV au aratat ca serviceurile refuza sa mai primeasca masini ce au polita la City. In situatia asta (si bine ca nu ma aflu...sper cat mai mult) cum isi face omul masina? 

Apoi, cei cu decontare directa (cum sunt si eu), pot avea probleme daca se duc la asiguratorul propriu? Poate acesta sa invoce ceva? Mi s-ar parea de toata jena sa comenteze. Brokerul meu (de la Allianz) mi-a zis sa stau fara griji. Ca FGA, ca Allianz dec.dir, ca blabla...

 

Sper sa nu am vreo neplacere in trafic. Recunosc ca ma gandesc ca nenorocitii de soferi care oricum conduc prost vor conduce si cu mai mare durere-n .... stiind ca au asigurare ce nu mai poate produce (faptic) efect.

Apropo...ati fost bulit (fie masina, fie motor) de vreunul de asta?!

 

Doamne ajuta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am RCA de la GroupAma deoarece broker-ul (de incredere) mi-a spus ca ofera cel mai bun raport calitate pret. 

Am doua motive pentru care nu am luat de la City Insurance (sau EuroIns) si am luat cu decontare directa (mi se pare necesar ca sa stau fara griji):

1. Daca nu e vina mea, merg pe decontarea directa la asiguratorul meu si nu am probleme

2. Daca il lovesc pe unul si ii zic ca am asigurare de la City nu cred ca o sa fie prea incantat sa mergem pe amiabila

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

10 minutes ago, ionutpm said:

Daca il lovesc pe unul si ii zic ca am asigurare de la City nu cred ca o sa fie prea incantat sa mergem pe amiabila

 

Nu prea are încotro. Tu ca asigurat vinovat te-ai spălat pe mâini. Dacă are probleme, le rezolvă cu asiguratorul tău.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, einstein1984 a spus:

ma loveste unu cu asigurare la city, vrea amiabila... Aflu vad asigurare de l a city, ii zic nema amiabiala, eu ma duc la politie. 

Si aia e; legal. daca avea la groupama sau grawe, nu mai mergeam la politie. Capisci? 

Cu ce te scoti?

Vinovatul recunoaste, pt ce sa te duci la militie?

Militia stabileste vinovatul daca nu exista consens

Tot asiguratorul vinovatului iti repara fierul indiferent daca la baza e un constat amiabil sau pv de la militie

Doar pierzi vremea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1) ia amenda si puncte sau suspendare eprmis daca e cazul, asa merita daca isi ia asigurator de kko

2) am OPTIUNEA nu obligatia sa fac amiabila, politia nu poate refuza solutionarea

3) scap de grija ca vreun inspector de daune interepreteaza situatia cul vrea el si o da la culpa comuna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

38 minutes ago, einstein1984 said:

1) ia amenda si puncte sau suspendare eprmis daca e cazul, asa merita daca isi ia asigurator de kko

2) am OPTIUNEA nu obligatia sa fac amiabila, politia nu poate refuza solutionarea

3) scap de grija ca vreun inspector de daune interepreteaza situatia cul vrea el si o da la culpa comuna

 

Cu alte cuvinte, cum zicea @Tzitzicat, nu te ajută pe tine cu nimic faptul că-l afunzi puțin pe celălalt.

Inspectorul de la o companie de asigurări falimentară nu-ți va căuta nod în papură, nu-l mai ajută cu nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine, eu ziceam in cazul general cand da peste tine unul cu un rca low cost

Ceea ce, tinand cont de cat au cumulat cota de piata, nu e deloc un miracol

In caz particular cu faliment, e mai complicat

Probabil se ridica dreptul de administrare si cu siguranta si instrumentarea dosarelor de dauna

Asa ca ….casco😀

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu sigur daca la decontare directa, asiguratorul vinovatului ia de bun ce zice asiguratorul “beneficiarlui”, sau exista vreo procedura de …mediere

Caz in care nu “beneficiezi” de clementa asiguratorului tau, chiar daca e premium

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

În cazul decontării directe, RCA-ul tău (ca păgubit) îți finanțează reparația vehiculului într-un service dintr-o listă agreată de ei, urmând să se ocupe singuri de recuperarea prejudiciului de la asiguratorul vinovatului - indiferent care ar fi acesta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa e teoretic, stiu

Suma, totusi, nu stiu daca e acceptata prin simpla cerere, sau cumva se negociaza, documentat evident

Ideea e ca in mod evident un asigurator care doar constata, urmand sa recupereze de la un tert…..concurent…va fi tentat sa il “ajute”

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, einstein1984 a spus:

1) ia amenda si puncte sau suspendare eprmis daca e cazul, asa merita daca isi ia asigurator de kko

2) am OPTIUNEA nu obligatia sa fac amiabila, politia nu poate refuza solutionarea

3) scap de grija ca vreun inspector de daune interepreteaza situatia cul vrea el si o da la culpa comuna

Trecand peste prostiile debitate am si eu o intrebare:

Cand ai fost ultima oara la accidente usoare?

Daca nu stii,toate accidentele usoare sunt in aceeasi locatie,pe cheiul Dambovitei langa  Cobalcescu.

Toate sectoarele.Se sta de dimineata pana seara in cel mai fericit caz,daca nu esti inainte sa deschida pravalia.

Ca pe timpuri la butelii.

Sa-ti mai zic ca stai afara in curte,ninge ploua,bate soarele.nu conteaza.

Cand o sa te miroasa politistul ca nu ai vrut amiabila din motivele de mai sus,o sa te plimbe si o sa se joace cu tine ca pisica cu soarecele.

Daca e baiat bun,te trimite sa faci ce nu ai vrut,amiabila cu celalalt.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, Tzitzicat a spus:

Nu merge aia cu….eu sunt cetatean european?😀

La bugetari nu.Doar privatii pot fi fwtuti de cetateanul european.

Dupa cateva ore bune petrecute in curte o sa devina Einstein si mai destept si mai intelept.

O sa inteleaga cu adevarat teoria relativitatii.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, adiy32 a spus:

La bugetari nu.Doar privatii pot fi fwtuti de cetateanul european.

Dupa cateva ore bune petrecute in curte o sa devina Einstein si mai destept si mai intelept.

O sa inteleaga cu adevarat teoria relativitatii.

 

Nu o intelege, el vrea sa moara si capra vecinului orice ar fi, prefera sa piarda timp, bani, orice dar sa  moara capra vecinului😁

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...