Sari la conținut

15. PTT Thailand Grand Prix


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

1 oră în urmă, xt600 a spus:

 

Nu imi aduc aminte ca Lorenzo sa fi fost vreodata in vederile celor de la Suzuki. Chiar au declarat odata ca nu vor piloti vedete, ci tineri cu potential. 

Lore e diferit. E muncitor maniacal.

Cu lore luau campionatu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 215
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 1 oră, sorinbogdan a spus:

 

Nu stiu daca ai fost pe faza, dar a incercat Chel in ultimul tur de Q1 o franare violenta ala Marchiz si a inceput sa danseze motoreta din toate incheieturile. Nici eu nu cred ca honda e superioara ducati sau yamaha ci pur si simplu satana ala mic e honda. Cand o iesi MM la pensia speciala, probabil ca vor trebui sa faca si ei o motoreta mai calaribila. Tot cred ca Iorghe/Black Mamba era mai castigat daca se baga la Suzuchi. Era o motoreta mai pe calapodul lui de pilot fin. Dar banul e ochiu' MM-ului!

E facuta sa fie calaribila doar de Marc,Restul sa se descurce cum pot!Ca sa nu mai spunem ca valoarea celorlalti piloti Honda este modesta!Cal este deja expirat si niciodata prea talentat,Nakagami e japonez si atat,iar Lorenzo este istorie!Yamaha au Vin,Quartararo sau Morbidelli,tineri cu potential de crestere!Rossi ce e batran,dar e Rossi,dineros,imagine,legenda!Suzuki vine cu lupii tineri,Rins si Mir!P,Espargaro face legea la KTM,tot tanar si el!

Deci,Honda lucreaza doar pentru Marc!Daca se rupe Marc,Honda va trece in urma multora dar nu pentru ca Marc e un superpilot,ci ca au bagat toate oualele intr-un singur cos!

Luati-va gandul de la Lorenzo,este istorie la fel ca Stoner,nu din acelesi motive bineanteles!Peste 30 de ani,nu va mai misca nici unul,noile motoare,pilotii tineri care vin din urma,cursele mai multe,accidentarile care se aduna,varstele fragede la care ajung in motoGP,banii ,gagicile,etc,vor face ca peste 30 de ani sa fie aprope imposibil sa castigi titluri mondiale!De la Doohan in 1998,care a castigat la 33 de ani,doar Rossi la 30 de ani a mai sarit bariera,apoi si el nada!

Acum 12 minute, frigider a spus:

Lore e diferit. E muncitor maniacal.

Cu lore luau campionatu.

Sigur,sigur!E prosti rau astia de la Suzi!Eu zic sa le trimiti un mail!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 40 minute, frigider a spus:

Lore e diferit. E muncitor maniacal.

Cu lore luau campionatu.

Poate campionatul nu, dar cu siguranta mai multe victorii da. Suzuki este mai pe stilul lui, asa cum spune si colegul, insa nu vom sti poate niciodata, pt ca asa cum spuneam, nu imi aduc aminte ca Suzuki sa il fi dorit in mod expres. De altfel la Honda a ajuns pentru ca nu a avut alternative si a fost o chestiune de ultim moment, altfel ramanea fara ghidon. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 34 minute, ZaiR a spus:

nu toti ;

Gigi did not trust the force :bounce:

Pacat pentru ca dupa aia s-a vazut ca Gigi a gresit-o acolo,daca era Lorenzo acum la Ducati cred ca vedeam si noi un campionat mai animat si poate cine stie o batalie la titlu.Asta daca nu cadea iar sa fie accidentat juma de an.Dar oricum dibuise motoreta aia,deja incepuse sa se bata la victorie la fiecare etapa.

Dar nu,ei l-au luat pe Petrucci....good choice :P

Bine,Lorenzo s-a trezit ff tarziu...dar in apararea lui,a spus ca nu ii dadeau piesele pe care le ceruse el,iar cand i le-au dat - la Mugello (rezerv acela cu suport mai bun - a fost vizibila modificarea) - brusc a inceput sa castige.

Deci in retrospectiva - Gigi a cam gresit-o acolo si acum trage ponoasele...si a recunoscut si el atunci ca a gresit-o,dar nu mai era nimic de facut.Arogantul semnase deja cu HRC.

 

Bun Brad Binder cu toate ca are fierul ala sub el care il dezavantajeaza vizibil.

 

La clasa mare trebuie sa ne pregatim pentru ceva inevitabil deja :

 

Screenshot-2019-10-06-2019-Moto-GP-World-Championship-Official.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super cursa facuta de Quarta,nota 20,nici o greseala n.a facut.

Mi.a placut ca a incercat in ultimul viraj chiar daca era clar ca nu ii va iesi.

Eh,vine Philip Island.

Vinales....?

 

Marcel campion.

Bietul Dovi.

 

Rossi cam dezamagitor,de unde zicea ca va fi puternic aici...

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...si foarte bine iesea yamaha lui quarta pe accel din virajele alea medii...tinea honda la distanta.

Pe franari,linie dreapta si accel din viraje lente insa...viol.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Superb Quartararo și cred ca, măcar acum să-și dea seama Yamaha ca merită un loc la echipa de fabrică. 

Cu privire la Marc nu știu dacă pot fi adăugate multe: are curaj, talent, un adevărat campion. 

Sa speram ca de la anul, echipele de uzină vor tine mai mult cont de talentul piloților și vor face "angajările" doar pe aceste criterii. Sper, pentru anul viitor, ca Zarco sa nu moara speranță ca pilot de teste și sa rămână în motogp piloți ca Nakagami sau  Abraham. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Superba cursa a facut Quart! Franarea din ultimul viraj a fost pur si simplu epicaaaa!!!!  Din pacate, lipsa cronica de putere a motoretei l-a facut sa plateasca pretul. Oricum, incet, incet, Quart devine un chalenger real al lui MM. Sper ca la anul Yamaha sa vina cu o motocicleta cu un plus de putere si performanta. 

 

Marq a ajuns la cota 8. No comment... 

 

Rossi... :( Din armasarul care a fost, a ajuns Bator al campionatului... Schimbarea inginerului sef nu cred ca ii va aduce titlul mult visat si nici macar mai multe podiumuri... pur si simplu a obosit si poate ca ar fi bine ca la finele acestui sezon sa isi anunte retragerea. 

 

Lorenzo, desi nu l-am inghitit niciodata, parca imi pare rau pentru ceea ce i se intampla. Poate ar trebui sa isi faca iesirea din campionat de mana cu Rossi. 

 

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E bine ca mai exista o speranta ca cineva sa ii puna oarece probleme lui MM. Care daca o tine asa va fi cu siguranta the best of all times.

 

Lorenzo e la o cumpana cam grea,chiar si el care nu duce lipsa de ambitie nu stiu daca isi va reveni, nici macar la anul. Cred ca mai bine s-sr duce la o Yamaha de client sau chiar Ducati. Honda si accidentarea asta cred ca l.au cam doborat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@xt600: Dacă frânarea lui Quart a fost epică, eu nu găsesc cuvintele cu care să descriu frânarea lui Marquez când a depășit în ultimul tur. Nici acum nu îmi pot imagina cum a reușit să țină motocicleta aia fără să se împrăștie. 😮😮😮

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 21 minute, the mentalist a spus:

 Cred ca mai bine s-sr duce la o Yamaha de client sau chiar Ducati. Honda si accidentarea asta cred ca l.au cam doborat...

In acest moment, echipa de client Yamaha este mai buna decat cea de uzina. Ar fi ideal pentru el un loc acolo, numai ca mai este si Zarco care spera la el, in 2020. 

Acum 5 minute, Kagemusha a spus:

@xt600: Dacă frânarea lui Quart a fost epică, eu nu găsesc cuvintele cu care să descriu frânarea lui Marquez când a depășit în ultimul tur. Nici acum nu îmi pot imagina cum a reușit să țină motocicleta aia fără să se împrăștie. 😮😮😮

Marquez style! Nu ma mira la el. Dar uite ca vin din spate tinerei care stiu sa franeze la fel.  Aaa.. si sa nu uitam ca MM a fost pe exterior, la franarea aia, deci i-a fost mai usor sa se inscrie pe viraj, ulterior.. Oricum, a fost un sincron frumos intre ei acolo.. ;) 

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si pilotii aia isi seteaza singuri mobrele, lucreaza la electronica... sunt proprii lor ingineri sefi, aduc bani de acasa, etc... Forcada, inginerul sef al lui Morbi este un neica nimeni, ar trebui concediat. Zeelenberg la fel. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 41 minute, the mentalist a spus:

E bine ca mai exista o speranta ca cineva sa ii puna oarece probleme lui MM. Care daca o tine asa va fi cu siguranta the best of all times.

 

Lorenzo e la o cumpana cam grea,chiar si el care nu duce lipsa de ambitie nu stiu daca isi va reveni, nici macar la anul. Cred ca mai bine s-sr duce la o Yamaha de client sau chiar Ducati. Honda si accidentarea asta cred ca l.au cam doborat...

Nu exista.La ora actuala si la anul deasemenea MM nu are rival.Ne imbatam cu apa rece cand se apropie cate unul de el pt o cursa sau 2.

Pe perioada intregului campionat.e pur si simplu imbatabil.Criminal.

Despre Lorenzo...nu uita 2017.Acelasi con de umbra.

Acum 28 minute, Kagemusha a spus:

@xt600: Dacă frânarea lui Quart a fost epică, eu nu găsesc cuvintele cu care să descriu frânarea lui Marquez când a depășit în ultimul tur. Nici acum nu îmi pot imagina cum a reușit să țină motocicleta aia fără să se împrăștie. 😮😮😮

Exact.A mai facut treaba asta la Missano...efectiv nu mi.a venit sa cred ca a prins apexul.e incredibil pe franare,nu ai cum sa te bati cu asa ceva.

Acum 4 minute, john17 a spus:

Și uite că dințosu nu a făcut nici o golăneală cu Quart, deși au fost în luptă toată cursă, chiar dacă nu l-a atacat decât spre final! Oare de ce? 

Uiti in ce context se dadea lupta...Puig deja facea spume la boxe ca se bags sa il depaseasca...mai lipsea sa se si lovrleasca cu el.MM a jucat titlul aici.

Dar daca cumva la anul se vor bate.frecvent vom vedea si reversul medaliei stai linistit ca vine,nici o problema.

 

Quarta a fost ff rapid...1.31 low toata cursa.A stiut ca daca sta la stratrgie va pierde.Macar a incercat.

 

Aa...sj buna decizia Ktm de a.l pune pe liber din mijlocul sezonului pe Zarco...Kalio pe burta si Pol accidentat pe niciunde.Real smart.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, the mentalist a spus:

E bine ca mai exista o speranta ca cineva sa ii puna oarece probleme lui MM. Care daca o tine asa va fi cu siguranta the best of all times.

Common' omul e la a doua imbratisare cu Marcel cand pierde in ultimul tur. Este rapid si atat. Ii mai trebuie vreo 3 ani sa viseze la un campionat

Parerea mea e ca suferiti de entuziasm tineresc prost controlat in privinta francezului..

 

Acum 6 ore, the mentalist a spus:

Lorenzo e la o cumpana cam grea,chiar si el care nu duce lipsa de ambitie nu stiu daca isi va reveni, nici macar la anul. Cred ca mai bine s-sr duce la o Yamaha de client sau chiar Ducati. Honda si accidentarea asta cred ca l.au cam doborat...

Daca nu cedeaza psihic... la anul e in top5 cursa de cursa.

Voi chiar nu observati ca toate honele merg prost si doar cea a lui Marcel e ok?!

Chiar nu inteleg tipul asta de dezvoltare pe care il sustine Honda. Acolo toti asculta ce zice Marcel si atat, restul sunt umplutura si doar ii reprezinta in curse. Ei bine titlul de umplutura il deranjeaza pe spaniol.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...