Sari la conținut

15. PTT Thailand Grand Prix


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

Vrajeala de doi lei!Asa se spunea si de Stoner ca vine,ca face,ca drege!Si basinosul ala astepta ghidon de uzina,ca el era miezul!

Iau dat moto de uzina din parti!Chilot de teste si apoi la garla!Nu mai vorbeste nimeni de el!

Asa si cu Lorena,se bate cu Abraham,Kallio si Rabat la ultimele locuri si vrea M1,poate M1 2015 cand la ajutat gagicasu!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 215
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 4 ore, Buggy a spus:

mda se pare ca cu Honda e mai greu ca cu Ducati... nu as fi crezut! 

mai e un sezon... poate mai spala rusine a... dar da creca si yamaha petronas i ar prinde bine... daca la echipa de uzina se aranjeaza altfel cartile

A spus ca de fapt ii placea foarte mult Honda v.2018 si ca citeza "la Jerez eram la fel de rapid ca Marquez".

Deci nu cred ca e chiar asa de slab cu Honda pe cat pare.

Tardozzi: “Miller può contendere il posto a Petrucci”

Era si cazul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 ore, adiy32 a spus:

Vrajeala de doi lei!Asa se spunea si de Stoner ca vine,ca face,ca drege!Si basinosul ala astepta ghidon de uzina,ca el era miezul!

Iau dat moto de uzina din parti!Chilot de teste si apoi la garla!Nu mai vorbeste nimeni de el!

Asa si cu Lorena,se bate cu Abraham,Kallio si Rabat la ultimele locuri si vrea M1,poate M1 2015 cand la ajutat gagicasu!

 

Nu stiu la ce campionate te uiti. Dupa ce a castigat cu Ducati ,Stoner s-a dus la Honda de uzina unde le-a intors casca in cap baietilor si apoi a plecat la pescuit pentru ca nu mai putea sa il suporte pe Rossi si fanii lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, Method a spus:

A spus ca de fapt ii placea foarte mult Honda v.2018 si ca citeza "la Jerez eram la fel de rapid ca Marquez".

Deci nu cred ca e chiar asa de slab cu Honda pe cat pare.

Tardozzi: “Miller può contendere il posto a Petrucci”

Era si cazul.

pai asa o fi fost... doar ca uite rezultatele.... daca excludem accidentarile... slab de tot... parca la ducati in primul an era ceva mai sus... oricum sezonul asta e compromise... vedem la anul... 

m as bucura ptr Miller... chiar merita o sansa.. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

31 minutes ago, john17 said:

Siiiigur că da! Mai ceva ca fierrarii in testele ante portas... :lol:

 

Vezi că Ferrari a confirmat până la urmă în F1. Târziu, dar a confirmat. Lorenzo, nu.

 

6 hours ago, Method said:

 

Cred că e un anunț care să pună puțină presiune pe Petrucci având în vedere că merge în jos cu rezultatele în ultimul timp. În realitate însă nu cred că se gândesc serios la asta. Până la urmă Petrucci e băiat supus și mai constant ca Miller, motiv pentru care stă mult mai bine în clasament. Niciun abandon anul ăsta, față de 3 pentru Miller.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 32 minute, PzKpfW a spus:

Vezi că Ferrari a confirmat până la urmă în F1. Târziu, dar a confirmat. Lorenzo, nu.

Daaa, nu oricine poate transforma un 1-2 pe grilă intr-un 2-6 la finish! Și cu o 3.14zda de mașină. :crack:Drept că mamba e și mai tare, cu el 'onda face 1-18, d'astea pt profesioniști. 🤭

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prea multe zvonuri despre o posibila despartire dintre HRC si Lorenzo, la finele acestui sezon. Fum fara foc nu iese, ceva, ceva se discuta in culise. Daca francezul are rezultate acceptabile cu Honda, in cursele ramase, ma tem ca soarta lui Lorenzo este pecetluita. Pana la urma, lucrurile s-ar aseza pe fagasul normal, Zarco ajunge unde ar fi trebuit sa fie inca de la inceputul sezonului.  

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@xt600.. asta pe de o parte... 

pe cealalta... :))... Zarco e pe stilul smooth ca a lui Lorenzo... tare curios sunt sa vad ce iese... oricum ar fi otusi sa renunti la Lorenzo ptr Zarco... e dubios sa zicem... ptr ca nu cred ca Zarco o sa faca vreo minune cu Honda...teoretic cel putin... daaar nu se stie niciodata... 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, Buggy a spus:

@xt600.. asta pe de o parte... 

pe cealalta... :))... Zarco e pe stilul smooth ca a lui Lorenzo... tare curios sunt sa vad ce iese... oricum ar fi otusi sa renunti la Lorenzo ptr Zarco... e dubios sa zicem... ptr ca nu cred ca Zarco o sa faca vreo minune cu Honda...teoretic cel putin... daaar nu se stie niciodata... 

 

Sincer, sunt de aceiasi parere cu tine. Nu ma astept la minuni de la Zarco, pe Honda, in conditiile in care piloti cu multa experienta pe motocicleta aia se zbat in anonimat. Pe de alta parte, este clar ca Lorenzo nu are nici o treaba cu RCV-ul iar lui Zarco i se ofera ultima sansa. Pentru el este "to be or not to be". Daca la KTM nu a avut nici o motivatie sa schimbe ceva in stilul de pilotaj si sa isi asume riscuri, cu Honda trebuie sa isi regaseasca si motivatia si disponibilitatea pentru risc. 

Pe de alta parte, mi-l amintesc pe Zarco, din vremurile lui bune, de la Moto 2 si sa stii ca nu era prea smooth.. dimpotriva, avea un stil agresiv.  Cand a ajuns la Yamaha, chiar declara ca face eforturi sa copieze stilul smooth si fluent al lui Lorenzo, singurul in opinia lui, care se preteaza motocicletei M1. Se pare ca i-a reusit foarte bine.. poate prea bine. Amu' ar fi cazul sa revina la un stil mai barbatesc. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

md... detaliile astea despre Zarco nu le stiam... de la moto 2..am urmrit prea putin ca sa mai stiu ceva:))... .in cazul asta sa rascoleasca acolo cum stie el mai bine ca poate iese la liman... ar fi pacat sa plece din mgp... si cred ca suzuki ar face o afacere buna daca ar pune mana pe el

Editat de Buggy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 50 minute, john17 a spus:

După ce a refuzat 'onda zarcoiu ar trebui să fie acum pe gârlă, să țină cursuri de scuba pt râme! 😈

Din cate am inteles, Fellon ar fi fost responsabil de acel "refuz", nu Zarco. De aici si ruptura dintre el si manager. Ulterior ar fi avut loc o discutie explicativa intre el si Puig, dar nah, raul fusese facut... 

Acum 51 minute, Buggy a spus:

md... detaliile astea despre Zarco nu le stiam... de la moto 2...in cazul asta sa rascoleasca acolo cum stie el mai bine ca poate iese la liman... ar fi pacat sa plece din mgp... si cred ca suzuki ar face o afacere buna daca ar pune mana pe el

Imi este imposibil sa gasesc acum linkuri, dar ele exista. Method cu siguranta le stie, doar este fan declarat Zarco.. :) 

La Moto 2 era genul "ori la bal, ori la spital". Sunt footage-uri garla pe YT. Numai smooth si curat nu mergea acolo... Unde mai pui ca a venit cu stilul ala la MotoGP si l-a deranjat pe Doftor, care i-a si reprosat ca la MotoGP nu se depaseste ca la Moto2 .. :D 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Buggy a spus:

si cred ca suzuki ar face o afacere buna daca ar pune mana pe el

Suzi are mir (si tamaie?) si rins.

E ca la wc - ocupat.

 

Lore nu cred ca reziliaza/accepta reziliere - prea ambitios.

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, Buggy a spus:

 

@frigider... stiu de Suzi... ziceam asa ca, cred ca ar face treaba buna acolo...

 

Da, la Suzy ar face treaba buna, este o clona (chiar mai buna in anumite momente) Yamaha. Insa.. exista un insa.. Istoria relatiilor dintre Zarco si Suzuki este destul de controversata. Cand a facut trecerea de la Moto2, Zarco s-a aflat (prin acelasi Fellon) in tratative cu Suzuki, numai ca japonezii i-au cam dat pas si au semnat cu Rins. Anul trecut, cand se punea problema plecarii lui Zarco de la Yamaha, Suzuki ar fi fost interesati de el, dar Fellon nu a mai vrut sa trateze cu ei, dupa ce luase teapa cu doi ani inainte. In plus, asa cum spunea colegul, Suzuki are in acest moment Mir si tamaie . Nu este loc de Zarco la ei. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-mi dau seama ce visați că va face Zarco în 3 curse, pe o motocicletă veche de 1 an și pe care nu o cunoaște deloc. Nu are nicio referință față de care să fie comparat. Iar Lorenzo nu va fi dat afară de la HRC - mai ales în perspectiva de a fi înlocuit cu un pilot care până acum a demonstrat că poate fi rapid doar pe Yamaha și care când a dat de greu și-a luat jucăriile și a plecat.

 

Incredibil cum acum câteva săptămâni presa de specialitate (motorsportmagazine.com, autosport.com, motorsport-total.com, etc.) punea sub semnul întrebării viitorul lui Zarco în MotoGP în sine, iar acum motoretism.ro îi dă o șansă reală la un loc în echipa campioană mondială a competiției. Cea mai bună șansă a lui Zarco în MotoGP tot asta rămâne.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...