Sari la conținut

15. PTT Thailand Grand Prix


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

Hater fata de un entuziasm tineresc prost dirijat. ;)

Mai-mai sa cada serverul motoretism.ro odata cu semnatura francezului..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 215
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 3 ore, PzKpfW a spus:

Nu-mi dau seama ce visați că va face Zarco în 3 curse, pe o motocicletă veche de 1 an și pe care nu o cunoaște deloc. Nu are nicio referință față de care să fie comparat. Iar Lorenzo nu va fi dat afară de la HRC - mai ales în perspectiva de a fi înlocuit cu un pilot care până acum a demonstrat că poate fi rapid doar pe Yamaha și care când a dat de greu și-a luat jucăriile și a plecat. BINGO

 

Incredibil cum acum câteva săptămâni presa de specialitate (motorsportmagazine.com, autosport.com, motorsport-total.com, etc.) punea sub semnul întrebării viitorul lui Zarco în MotoGP în sine, iar acum motoretism.ro îi dă o șansă reală la un loc în echipa campioană mondială a competiției. Cea mai bună șansă a lui Zarco în MotoGP tot asta rămâne.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai ramane de vazut ce si cun va fi cu Zarco... dar... daca s ar agata de yamaha ar fi f ok... pilot de teste sau nu... ar fi bine sa fie acolo... ptr ca la echipa de uzina.... nu se stie ce surprize apar.... si poate asa mai se elibereza pe la petronas... desi creca  si Lorenzo ar mai gusta din M1 ala.. 

 

pe de alta parte eu nu l as condamna ca si a luat jucariile si a plecat.... e un risc asumat... probabil si a dat seama repede ca cu fer ul ktm mai e mult pana departe si ce o fi zis omu... ma eliberez si risc si  poate am noroc sa prind ceva ok... ori daca nu sbk la varf... ptr ca potential are...degeaba il compata lumea cu Espargaro.. ala o sa traga cu dintii de locul ala la ktm ca altul mai bun imi e greu sa cred ca va prinde

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 14.10.2019 la 16:22, the mentalist a spus:

Nu stiu la ce campionate te uiti. Dupa ce a castigat cu Ducati ,Stoner s-a dus la Honda de uzina unde le-a intors casca in cap baietilor si apoi a plecat la pescuit pentru ca nu mai putea sa il suporte pe Rossi si fanii lui.

E prea antisocial ca sa suporte pe cineva dar alminteri pe mos.

Editat de DIU 46
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rossi a dat de greu si a plecat,Lorenzo a facut acelasi lucru, nimeni n-a declarat ca motorul e de (cuvant urat) si-si vede cariera in pericol. Bai nene, trebuie sa fii un (cuvant jignitor) infumurat ca sa musti mana care-ti da de mancare. Buna sau rea, nu declari oficial ca mobra e de (cuvant urat). Espargaro stie ca nu e loc de mai bine momentan. Sta la cutie, munceste si asteapta zile mai bune.

 

Asa e cand nu esti un carnat pansat.

Editat de Gixu.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 14.10.2019 la 16:22, the mentalist a spus:

Nu stiu la ce campionate te uiti. Dupa ce a castigat cu Ducati ,Stoner s-a dus la Honda de uzina unde le-a intors casca in cap baietilor si apoi a plecat la pescuit pentru ca nu mai putea sa il suporte pe Rossi si fanii lui.

Se vede ca te bagi in seama fara sa stii despre ce se vorbeste!Era vorba despre discutiile dupa fuga lui din MotoGP!Unde ai vazut ca am scris eu de Ducati sau Honda!

Niko du-te la peste si nu te baga in seama daca nu sti despre ce se vorbeste!Muiercea de Stoner s-a retras din motoGP ca asa a vrut pizzda lui nevastasa!

Dupa ceva timp l-a luat foamea si atarna pe la Honda sa-i dea ghidon!Aia l-au folosit ca chilot de incercare si pa la revedere!A mai atarnat pe la Ducati si un sut in kur!

Acum e la garla prinde peste sa o intretina pe printesa!

Si tu si inca cativa sunteti doar hateri Rossi !Ati tinut cu Stoner,apoi cu Loredana,acum sunteti cu Marcela !In popor se numesc curve astfel de personaje!

Va fwte grija ca sunt prea multi fani Rossi,desi nu castiga de 10 ani titlul si are cateva curse castigate in intervalul asta!

In mintea voastra micuta nu intelegeti cum poate tine atata lume cu el!Va uitati la rezultate si nu intelegeti nimic!

Va spun eu de ce.Pentru ca sunteti suporteri de rezultat!Mintea voastra nu intelege ca nu doar rezultatul si recordurile conteaza!Mai trebuie ceva,spectacolul,showul!

Cei trei maimutoi enumerati mai sus au ucis spectacolul!

Vorba lui Nichi Dumitriu - decat un gol urat mai bine o bara frumoasa!

Si mai e cava ce nu o sa intelegeti,LEGENDA!

Acum 19 minute, DIU 46 a spus:

E prea antisocial ca sa suporte pe cineva dar alminteri pe mos.

Sunt antiprosti si antiprosteala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, PzKpfW a spus:

Nu-mi dau seama ce visați că va face Zarco în 3 curse, pe o motocicletă veche de 1 an și pe care nu o cunoaște deloc. Nu are nicio referință față de care să fie comparat. Iar Lorenzo nu va fi dat afară de la HRC - mai ales în perspectiva de a fi înlocuit cu un pilot care până acum a demonstrat că poate fi rapid doar pe Yamaha și care când a dat de greu și-a luat jucăriile și a plecat.

 

Incredibil cum acum câteva săptămâni presa de specialitate (motorsportmagazine.com, autosport.com, motorsport-total.com, etc.) punea sub semnul întrebării viitorul lui Zarco în MotoGP în sine, iar acum motoretism.ro îi dă o șansă reală la un loc în echipa campioană mondială a competiției. 

Nu viseaza nimeni nimic. Asteptam doar sa vedem cum se va descurca pe Honda la prima vedere. De fapt asta vrea si HRC sa vada. ;) 

Pana acum si Lorenzo a fost rapid tot doar pe Yamaha. In el de ce nu dai cu pietre? Te rog!! Nu ma lua cu cele trei victorii cu Ducati, mare rahat... 

 

Dupa ce am mai aflat din dedesupturile contractului cu KkTM si felul in care a inteles sa faca lucrurile managerul lui, am inceput sa vad in alta lumina lipsa lui de motivatie si faptul ca si-a luat jucariile si a plecat. Daca la asta se mai adauga si atmosfera facuta de austrieci in jurul lui, nu cred ca mai sunt multe de zis. 

 

Motoretism.ro ii da o sansa, in functie de evolutia a ceea ce se intampla in paddock si a informatiilor care scapa prin presa. De fapt asta fac si marii "analisti" care scriu pe site-urile de profil. Doar ca aia au informatie la prima mana si pot emite judecati mai pertinente. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 hours ago, Buggy said:

probabil si a dat seama repede ca cu fer ul ktm mai e mult pana departe

 

Așa o fi. Dar nu se aștepta la asta? Având în vedere rezultatele din ultimii ani și faptul că este o echipă tânără, se gândea oare că se va bate pentru podiumuri? Motoreta nu e cea mai strălucită, dar junele Espargaro a arătat că poate mai mult decât a mers Zarco pe ea.

 

55 minutes ago, xt600 said:

De fapt asta vrea si HRC sa vada.

 

Corect. Deși nu știu cum îi vor judeca performanțele, neavând un alt etalon.

 

55 minutes ago, xt600 said:

Pana acum si Lorenzo a fost rapid tot doar pe Yamaha. In el de ce nu dai cu pietre?

 

Din nou corect. Doar că Lorenzo a luat 3 titluri cu Yamaha. L-a bătut pe marele Rossi când era încă în putere. Și da, a câștigat și cu altă motocicletă decât Yamaha, chiar dacă sporadic. Dar cel mai important: Lorenzo a jucat-o tactic cu HRC. Deși e oarecum de râsul lumii acum, a ales să mai sufere încă un an și să-și ducă contractul la termen. La fel ca Rossi cu Ducati. Nu-mi place Lorenzo, dar a arătat tărie de caracter cu asta. Iar orice echipă pusă în situația de a alege între Lorenzo și Zarco acum, l-ar alege pe el.

 

Editat de PzKpfW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 ore, Buggy a spus:

se pare ca fostul manager al lui e satana... ca ia cam incurcat caile... 

Zarco are peste 18 ani?Din cate stiu eu,da.In concluzie el singur e responsabil de soarta lui.Daca Felon a luat decizia asta pt el inseamna ca Zarco e cel mai prost din curtea scolii.

Nu pt ca decizia de a refuza HRC a fost (si am zis si in acel moment treaba asta) decizia care probabil i-a terminat cariera,ci pt ca permite ca niste decizii cruciale sa fie luate de altcineva in afara de el.

Acum 11 ore, PzKpfW a spus:

Nu-mi dau seama ce visați că va face Zarco în 3 curse, pe o motocicletă veche de 1 an și pe care nu o cunoaște deloc. Nu are nicio referință față de care să fie comparat. Iar Lorenzo nu va fi dat afară de la HRC - mai ales în perspectiva de a fi înlocuit cu un pilot care până acum a demonstrat că poate fi rapid doar pe Yamaha și care când a dat de greu și-a luat jucăriile și a plecat.

 

Incredibil cum acum câteva săptămâni presa de specialitate (motorsportmagazine.com, autosport.com, motorsport-total.com, etc.) punea sub semnul întrebării viitorul lui Zarco în MotoGP în sine, iar acum motoretism.ro îi dă o șansă reală la un loc în echipa campioană mondială a competiției. Cea mai bună șansă a lui Zarco în MotoGP tot asta rămâne.

:agree: 

Acum 26 minute, PzKpfW a spus:

Așa o fi. Dar nu se aștepta la asta? Având în vedere rezultatele din ultimii ani și faptul că este o echipă tânără, se gândea oare că se va bate pentru podiumuri? Motoreta nu e cea mai strălucită, dar junele Espargaro a arătat că poate mai mult decât a mers Zarco pe ea.

Perfect adevarat.

Despre Espargaro insa...Espargaro a aratat ca poate mai mult in 3 ani decat a mers Zarco in juma de an.Hai sa nu ne calcam pe noi.

Repet ca iar vad ca se uita,anul trecut parca pe la Jerez nu injura si spurca Espargaro la mare motoreta ktm?Hai sa nu uitam totul de la mana pana la gura.Iar pe partea ailalta,peste inca 3-4 ani si tot nu il vad pe Esp/KTM mai sus de locurile 5-6 si alea cu sansa.Adica eu stiu ca prin 2015-2016 fratele Esprargaro era la tech3 pe Yamaka,motorete decente,dar nu rupea deloc gura targului.

Acum 26 minute, PzKpfW a spus:

Din nou corect. Doar că Lorenzo a luat 3 titluri cu Yamaha. L-a bătut pe marele Rossi când era încă în putere. Și da, a câștigat și cu altă motocicletă decât Yamaha, chiar dacă sporadic. Dar cel mai important: Lorenzo a jucat-o tactic cu HRC. Deși e oarecum de râsul lumii acum, a ales să mai sufere încă un an și să-și ducă contractul la termen. La fel ca Rossi cu Ducati. Nu-mi place Lorenzo, dar a arătat tărie de caracter cu asta. Iar orice echipă pusă în situația de a alege între Lorenzo și Zarco acum, l-ar alege pe el.

:10:

Pentru a mia oara - sunt doar 3 (trei) campioni in activitate in sportul asta : Rossi Marquez si Lorenzo.Nici unul din ei nu a ajuns multiplu campion din greseala din coincidenta sau pt ca a avut super mult noroc - au ajuns multipli campioni pt ca sunt cei mai buni din lot.Simplu.Aaa,ca nu ne plac noua fetzele unora sau altora din ei,aia e chestie de gust...dar asta nu le stirbeste lor meritele si performantele la care au ajuns.Nu trebuie sa fie simpatici daca sunt buni la ceea ce fac.

Lorenzo e un campion,si prin episodul Ducati 2018 pt mine a crescut mult.DAca tinea trendul pozitiv din 2018 si ramanea la Ducati,in 2019 ar fi fost contender la titlu.L-ar fi batut pe MM?Mai mult ca sigur ca nu...dar cred ca l-ar fi batut clar pe Dovizioso...iar HRC nu au fost batuti in cap cand l-au luat pe Lorenzo,mie mi se pare ca au facut o mutare de geniu.

Am mai zis asta - prea multa lume il da mort si ingropat,la fel ca in 2017."Cine nu cunoaste istoria e condamnat sa o repete"

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lore campion. Cu ducati daca nu cu honda.

 

Acum 2 minute, Method a spus:

Am mai zis asta - prea multa lume il da mort si ingropat,la fel ca in 2017."Cine nu cunoaste istoria e condamnat sa o repete

In sfarsit cineva "face" sens, cum zice americanu.

Ideea e ca oricine poa sa latre orice aici. (Inclusiv eu)

Nu influențeaza nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

În mod paradoxal, dacă Ducati nu reușește să-l atragă pe Márquez pentru 2021 (și sunt semne că nu va fi cazul), în lipsă de alternative îl vor readuce probabil pe Lorenzo. Și să-l vezi atunci pe Domenicali cum mi-l pupă pe Jorge și-i spune că de fapt l-a iubit dintotdeauna. La fel ca și pe Casey.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

singura greseala a lui Zarco a fost ca nu a fost.. :))).... diplomat... in rest nah... daca omu asa a simtit... 

@PzKpfW... curios ar fi daca si Lorica mai vrea la Ducati... desi in lipsa de altceva clar se va duce.... dar eu creca pofteste la M1 mai rau decat romanu la sarmale de craciun :))) 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O pofti, dar nu cred că-l mai vor la echipa oficială. Iar cu echipa satelit (Petronas sau care o mai fi) nu se poate bate la titlu. De la Ducati nu a vrut să plece de la bun început, l-au strâns macaronarii cu ușa. Dacă ar avea de ales între o Yamaha de client și un Ducati oficial, ce crezi că alege?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 minute, PzKpfW a spus:

O pofti, dar nu cred că-l mai vor la echipa oficială. Iar cu echipa satelit (Petronas sau care o mai fi) nu se poate bate la titlu. De la Ducati nu a vrut să plece de la bun început, l-au strâns macaronarii cu ușa. Dacă ar avea de ales între o Yamaha de client și un Ducati oficial, ce crezi că alege?

De ce sa nu se poata bate la titlu cu petronas? Aceeasi moto ca fabrica.

Poate ai obs ca tinerelul q isi cam bate p de fabrica :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

21 minutes ago, frigider said:

Aceeasi moto ca fabrica.

 

Nu e niciodată aceeași motocicletă ca cea din echipa de uzină. E doar aceeași generație.

 

22 minutes ago, frigider said:

Poate ai obs ca tinerelul q isi cam bate p de fabrica :)

 

Imaginea este puțin distorsionată datorită ultimelor curse. În clasament, Rossi și Viñales sunt peste Quartararo. Deocamdată le convine celor de la Yamaha: aduce puncte importante la constructori (de-asta i-au și mărit limita de turații la motor), în cazul în care la titluri oricum nu mai au șanse. Dar în mod realist, o echipă privată nu are cum să se bată pentru titluri în MotoGP. Le e foarte greu să ajungă și la victorii: ultima cursă câștigată de o echipă privată a fost Argentina 2018 (Crutchlow) în circumstanțe speciale. Înainte de asta, tot Crutchlow a câștigat două curse în 2016 - una dintre ele (Cehia) fiind tot o situație specială. Iar înainte de asta... Toni Elias în 2006.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, PzKpfW a spus:

O pofti, dar nu cred că-l mai vor la echipa oficială. Iar cu echipa satelit (Petronas sau care o mai fi) nu se poate bate la titlu. De la Ducati nu a vrut să plece de la bun început, l-au strâns macaronarii cu ușa. Dacă ar avea de ales între o Yamaha de client și un Ducati oficial, ce crezi că alege?

greu raspuns... la. cum se prezint Y. Petronas acum.... sanse la titlu nu ar avea... dar la podium constant da... in schimb cu Ducati... e si nu e... teoretic ar fi sanse de titlu dar practic creca cam imposibil

deci creca tot Ducati ar alege... mai sunt si niste gologani in plus... probabil

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 52 minute, PzKpfW a spus:

 

Imaginea este puțin distorsionată datorită ultimelor curse. În clasament, Rossi și Viñales sunt peste Quartararo. Deocamdată le convine celor de la Yamaha: aduce puncte importante la constructori (de-asta i-au și mărit limita de turații la motor), în cazul în care la titluri oricum nu mai au șanse. Dar în mod realist, o echipă privată nu are cum să se bată pentru titluri în MotoGP. Le e foarte greu să ajungă și la victorii: ultima cursă câștigată de o echipă privată a fost Argentina 2018 (Crutchlow) în circumstanțe speciale. Înainte de asta, tot Crutchlow a câștigat două curse în 2016 - una dintre ele (Cehia) fiind tot o situație specială. Iar înainte de asta... Toni Elias în 2006.

 

Din amintiri parca a castigat si Miller cu Honda la Assen pe ploaie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

25 minutes ago, thesaw said:

Din amintiri parca a castigat si Miller cu Honda la Assen pe ploaie

 

Corect, tot în 2016, am uitat-o. Ceea ce duce totalul la 4 victorii ale echipelor private în ultimii 10 ani. Cu 3 dintre ele în condiții atipice.

 

39 minutes ago, Buggy said:

greu raspuns... la. cum se prezint Y. Petronas acum.... sanse la titlu nu ar avea... dar la podium constant da... in schimb cu Ducati... e si nu e... teoretic ar fi sanse de titlu dar practic creca cam imposibil

deci creca tot Ducati ar alege... mai sunt si niste gologani in plus... probabil

 

Dacă ar fi doar dimensiunea materialului, sunt convins că ar alege echipa oficială Ducati. Doar că mai sunt și alte elemente. Gigi sunt sigur că-l vrea, dar restul managementului de la Ducati nu știu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 22 ore, adiy32 a spus:

Se vede ca te bagi in seama fara sa stii despre ce se vorbeste!Era vorba despre discutiile dupa fuga lui din MotoGP!Unde ai vazut ca am scris eu de Ducati sau Honda!

Niko du-te la peste si nu te baga in seama daca nu sti despre ce se vorbeste!Muiercea de Stoner s-a retras din motoGP ca asa a vrut pizzda lui nevastasa!

Dupa ceva timp l-a luat foamea si atarna pe la Honda sa-i dea ghidon!Aia l-au folosit ca chilot de incercare si pa la revedere!A mai atarnat pe la Ducati si un sut in kur!

Acum e la garla prinde peste sa o intretina pe printesa!

Si tu si inca cativa sunteti doar hateri Rossi !Ati tinut cu Stoner,apoi cu Loredana,acum sunteti cu Marcela !In popor se numesc curve astfel de personaje!

Va fwte grija ca sunt prea multi fani Rossi,desi nu castiga de 10 ani titlul si are cateva curse castigate in intervalul asta!

In mintea voastra micuta nu intelegeti cum poate tine atata lume cu el!Va uitati la rezultate si nu intelegeti nimic!

Va spun eu de ce.Pentru ca sunteti suporteri de rezultat!Mintea voastra nu intelege ca nu doar rezultatul si recordurile conteaza!Mai trebuie ceva,spectacolul,showul!

Cei trei maimutoi enumerati mai sus au ucis spectacolul!

Vorba lui Nichi Dumitriu - decat un gol urat mai bine o bara frumoasa!

Si mai e cava ce nu o sa intelegeti,LEGENDA!

Sunt antiprosti si antiprosteala

Faptul ca urli cel mai tare si faci tu pe unul sau pe altul cum iti vine la gura online arata clar cat de 'dur' esti!

Aici trebuie sa ai doar memorie. Si sa nu mai zici ca Stoner astepta el ghidoane de uzina,el fiind pilot de teste. Singurul adevar este ca atunci cand si.a pus palma in poponeata si s-a dus la pescuit toata lumea a sperat ca asa un talent va reveni si nu se va irosi pe balta. Ar fi primit si ghidon de uzina,din nou, asa cum avusese in ultimii ani, toata lumea s.a rugat de el sa revina, Honda a zis sa il tina cald cu contractu ala de pilot de teste.

Doar ca greata acumulata in anii in care a incercat sa arate ca e cel mai talentat a fost destul de mare incat sa renunte la MotoGp.

El le dadea 20 de secunde si singurele imagini pe tot netu erau cum il face ghiolbanu de Rossi la Laguna Seca sau alte imbranceli de-ale idolului multimilor.

Apropo,am tinut mereu cu Lorenzo, chiar daca acu' e cam ca si cum ai tine cu Rapidu' sau cu Universitatea Craiova. Dar asta nu inseamna ca nu am vazut si celelalte talente ale motogpului, cum au fost Stoner,Rossi,acum Marquez. Nu inseamna ca tin cu Marquez acum. Dar recunosc ca cel mai probabil este si va fi cel mai bun din toate timpurile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...