Jump to content
ReReRe

Kawasaki z750 s

Recommended Posts

Salutări! 

Are careva de pe aici kawasaki z750 s si este dornic sa lase un om amărât sa se urce pe ea sa vada daca ajunge jos? (Asta daca este o distanță relativ rezonabilă intre noi)

Sau aveti idee daca e ok pentru cineva cu înălțimea de 1,65cm?

Dacă aveți păreri despre motor, chiar va rog sa le împărtășiti cu mine. 

Mulțam!

Posted (edited)

Ce inseamna aproape? De unde esti?

La 1.65 s-ar putea sa fie putin cam inalt...

Verifica site-ul asta, e foarte util si poti sa vezi cum stai si cu picioarele in sa si asezata...

http://cycle-ergo.com

204113133_Screenshot2019-10-08at19_34_35.thumb.png.1f66e73ff8f46c05b94a36bf7f1f9829.png

Edited by piticot

E prea inalta pentru tine. Acum, daca esti experimentat, nu e primul motor te poti descurca. Altfel va fi inconfortabil sa nu poti pune piciorul jos decat pe varfuri.

Am un prieten pe care l-am convins acum 2 ani, incantat fiind de z750 sa isi ia si el. Doar ca eu am 1,82 si el are 1,70. A vandut-o dupa o luna.

Cel mai bine sa probezi. 

Acum 23 ore, Fiziflash a spus:

E prea inalta pentru tine. Acum, daca esti experimentat, nu e primul motor te poti descurca. Altfel va fi inconfortabil sa nu poti pune piciorul jos decat pe varfuri.

Am un prieten pe care l-am convins acum 2 ani, incantat fiind de z750 sa isi ia si el. Doar ca eu am 1,82 si el are 1,70. A vandut-o dupa o luna.

Cel mai bine sa probezi. 

Nu sunt experimentată, incerc sa ma hotărăsc la primul motor. 

Asta e ideea, daca nu pot sa pun tot piciorul jos clar nu e ok de mine... 

Esti fata? Asta ar schimba putin datele problemei.

Eu am 1.70, am mers pe Z si nu am avut nici o problema in a ajunge cu picioarele jos, in a.l manevra pe loc. Bine, poate ca nici nu ma mai intereseaza daca ajung cu toata talpa jos sau doar cu varfurile.

Daca vrei o recomandare, tot cam in acelasi segment, vezi Honda Hornet dupa 2007 si Yamaha FZ6 S2. Acestea doua se gasesc si cu ABS iar saua e mai prietenoasa ca la Z750.

Acum 10 ore, Metal Heart a spus:

Esti fata? Asta ar schimba putin datele problemei.

Eu am 1.70, am mers pe Z si nu am avut nici o problema in a ajunge cu picioarele jos, in a.l manevra pe loc. Bine, poate ca nici nu ma mai intereseaza daca ajung cu toata talpa jos sau doar cu varfurile.

Daca vrei o recomandare, tot cam in acelasi segment, vezi Honda Hornet dupa 2007 si Yamaha FZ6 S2. Acestea doua se gasesc si cu ABS iar saua e mai prietenoasa ca la Z750.

Da, ma intereseaza si recomandările. Sunt un om indecis... 

M-am uitat la un hornet, chiar e foarte ok, cel puțin la asta stiu ca ajung jos daca e lăsată. 

De fz6 s2 nu stiu nimic, poate gasesc unul sa ma urc pe el si sa vad care e treaba. 

Multumesc!