Jump to content

Recommended Posts

Salutare, doresc sa cumpar STRICT una dintre motocicletele din titlu, preferabil primul proprietar si cumparata din Romania, nu mai veche de 2016, buget maxim 7000 de europeni, daca este posibil sa fie din Bucuresti sau in apropiere cu atat mai bine.

Nu ma intereseaza mobre "cazute de pe loc" sau alte baliverne, cunosc foarte bine ambele motociclete, vreau ceva impecabil.

Acum 13 ore, PzKpfW a spus:

Suzuki-ul e vreo 8000 nou. Unde-s șapte mii, nu se mai găsește încă una să-ți iei motoretă nouă, cu garanție?

Am deja un Gsxs1000f luat nou, am sonda labda stricata s-a dus si garantia, m**e suzuki romania.

Daca nu se iveste o motoreta civilizata pana la primavara se va cumpara si 750-ul tot nou.

La 14.10.2019 la 20:57, silvian74 a spus:

Vezi ca la banii astia si chiar mai putin gasesti in germania si cu garantie.

nu vreau sa ma duc in germania, mai pui 5-6-700 ca sa te duci si sa o aduci din germania si tot la 7000 o scoti+inca 700 mai pui de-o ciunga si o iei noua, s-au dus vremurile cand era o treaba sa te duci pana acolo. Nici italia nu mai este o solutie, iar sa o cumperi prin intermediar, platesti comisionul si transportula si nu stii ce iti ajunge acasa. Sunt patit >)

La 14.10.2019 la 17:44, Metal Heart a spus:

Vezi asta daca-ti face cu ochiul.

cu care ochi sa-mi faca? e pe olx e zdrobita si excesiv de scumpa pentru starea in care e, daca o dadea la un 4500 imi facea cu ambii ochi >)

Acum 39 minute, terowf a spus:

cu care ochi sa-mi faca? e pe olx e zdrobita si excesiv de scumpa pentru starea in care e, daca o dadea la un 4500 imi facea cu ambii ochi >)

Iarta-ma ca intervin, dar nu e zdrobita. E dauna totala, cadrul e fisurat si sudat stramb, jantele sunt crapate, ABSul nu mai functioneaza si din 6 viteze intra doar in una...neutru. Eu zic sa vorbesti cu proprietarul si poate din 4500 iti lasa la 1500, bani pe care EL sa ti-i dea sa o cumperi 🍻

La 16.10.2019 la 11:46, SuzukiRf600R a spus:

Iarta-ma ca intervin, dar nu e zdrobita. E dauna totala, cadrul e fisurat si sudat stramb, jantele sunt crapate, ABSul nu mai functioneaza si din 6 viteze intra doar in una...neutru. Eu zic sa vorbesti cu proprietarul si poate din 4500 iti lasa la 1500, bani pe care EL sa ti-i dea sa o cumperi 🍻

imi dai mesaj cu ceva ce nu se incadreaza in conditiile cerute de mine, primesti un raspus pertinent si real, intrucat eu daca ar fi sa cumpar acea mobra as schimba toate componentele afectate cu unele noi, iar pentru a face acest lucru si sa merite efortul, ar trebui sa se simta si in portofel. N-am cerut o motocicleta pe care sa fiu nevoit sa o repar, ci una impecabila, pentru a nu avea dureri de cap, iar tot tu vii arogant 

La 16.10.2019 la 11:46, SuzukiRf600R a spus:

Eu zic sa vorbesti cu proprietarul si poate din 4500 iti lasa la 1500, bani pe care EL sa ti-i dea sa o cumperi 🍻

Stai linistit n-am nevoie sa-mi dea proprietarul nimic, am accesorii mai scumpe ca motoreta aia, montate pe a mea, vezi-ti de cazanul tau si nu te baga in seama de dragul discutiei.