Sari la conținut

Senzor presiune pneu


kenedmoto
 Share

Postări Recomandate

Salut. Nu îmi mai arata presiunea din roti la bord, îmi arata niște liniuțe  - -  - - , cam așa , și am și becul cu un triunghi galben aprins, am înțeles ca e eroare de comunicare cu senzorul. 

Cum se poate remedia problema asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La fel e si la Triumph. Inainte sa nu mai functioneze nu ai avut o perioada in care pierdeai comunicatia in timpul mersului, se aprindea becul, apoi isi revenea ? Asa face la mine pe spate de ceva vreme, am comandat un senzor nou (cica nu vand doar bateria) ... vedem daca se poate schimba doar bateria (asa ar trebui).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca imi arati o poza cu senzorul la triumf, poate ti-l pot face si pe ala :)

Nu stiu daca e asa simplu sa il schimbi, ca astia trebuiesc imperecheati, iar pentru asta, iti trebuie o scula de imperecheat + diagnoza. Asa e la BMW cel putin ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...

Salut din nou. 

M-am schimbat cauciucul spate și cu ocazia asta am schimbat și bateria din senzor, urmează sa fac operațiunea și cu roata fata deși ar mai merge cauciucul. 

Pe bord nici o schimbare, nu indica presiunea și arde becul galben. 

M-am văzut ca trebuie sa trezesc senzorul cu un aparat EL-50488, dar nu am. Am vazut ca se găsesc pe eBay și nu sunt scumpe dar durează mai mult de o luna pana ajunge aici. 

Moare unde găsesc, la cineva, un aparat pt wake up sau dacă este și alta metoda de trezire. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...