Sari la conținut

Urcare pe Tabla Butii - 19/20 Oct. - Light Off-Road


bavl
 Share

Postări Recomandate

OK atunci.


SAMBATA: Facem traseul asta, propus initial (care poate sa fie supus oricarei modificari).

DUMINICA: aveti aici discutia: 👍
 

 

Spuneti care cum veniti si unde ne vedem 😁

 

Editat de bavl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 57
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 7 ore, Africanu' a spus:

SAMBATA eu merg sigur,ca ora de intalnire cred ca 9 este ok iar ca locatie primul rompetrol de pe dn1sau omv baneasa.e ok?

 

Salut,

eu cred ca o sa o iau din loc din Snagov (ciolpani) ne putem intalnii direct acolo? asta ca sa nu o mai iau spre bucuresti, e fix in drum.

- de ex la Mega Image, Ciolpani
https://maps.app.goo.gl/rpemu6VGAFGdpeFh6

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, vis-a-vis a spus:

Pe autostradă nu vine nimeni? Ne dăm numerele de telefon, facem grup pe whatsapp?

 

Acum 4 ore, Africanu' a spus:

Da,e ok,la 9 la mega ciolpani

 

v-am private message-uit 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din păcate.  Chiar la ieșirea din Slon, panta aia au cazut 2. Ionuț cu fractura.

Mă uitam la echipamentul meu și gheata inalta se continua cu apărătoarea de tibie și genunchi ale pantalonului. Oare și echipamentul a avut o vina ?

 

Editat de george13
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Viteza a fost mult prea mare pentru drumul respectiv, panta mare, curba, sant mare la margine. Eu cred ca piciorul a ramas fix sub capra iar eu m-am rotit in jurul lui.

Nu stiu daca alta incaltaminte putea sa ajute. Fractura a fost la tibie deasupra gleznei iar la peroneu sub genunchi. Oricum la anul nu mai ies pe coclauri decat cu cizme motocros.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 16.10.2019 la 12:48, bursyllac a spus:

Am fost pe weekend pe traseul asta. Varianta mea a fost sa urc din Slon, trecut pe langa cimitir, coborarea de care zice @Speedy.K, dupa care am facut stanga, am trecut pe la cascada Schinda si am urcat inapoi deasupra Barajului Maneciu. Ceva de genul asta: https://goo.gl/maps/ijjxkPFsYMuh7FiMA
A fost cam asa: 


Pe traseu am intalnit pe cineva cu un Kawasaki Versys, cu anvelope de strada, dinspre Cheia, si a urcat fara probleme portiunea aia de care zice @Speedy.K. Nu prea mai sunt sleauri ca a trecut recent o lama pe-acolo, dar chiar daca in zona era uscat, acolo la umbra era un pic de noroi. Dar intr-adevar, daca da o ploaie o sa fie complicat.
@vis-a-vis, pentru tine o sa fie floare la ureche. 

 

Salut,

 

Ghici cine era cu Versys-ul 😌 Daca vrei sa te vezi pe sticla esti pe la 1:14. Cum zicea si colegul am urcat destul de lejer panta de care vorbiti, aveti clipul mai jos. Acu' asta a fost acum 2 saptamani, intre timp nu stiu cum se mai prezinta drumul.

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, ionut david a spus:

 Oricum la anul nu mai ies pe coclauri decat cu cizme motocros.

Exact de astea am , Sidi Adventure, foarte incomode la căldură  dar le port tot timpul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...