Jump to content
Sign in to follow this  
Alexandrov

O babă 🙂! HONDA CB1300

Recommended Posts

Acum 5 ore, Christian 1 a spus:

Da,probabil dubiile referitoare la pret au ramas.

Nimic personal. :)

Va mai trece foarte mult timp pana cand noi romanii vom intelege ca NU EXISTA ieftin si bun!

Desi sincer, eu nici nu mai inteleg idea asta de ieftin...

la fel: nimic personal👍

Incep si eu cu carcoteli, insa constructive:

Daca tu esti primul si singurul proprietar, si ai toate actele si documentatia la ea, asta cantareste foarte greu pentru ca in ochii cumparatorului creste increderea legata de km afisati (chiar daca nu devin o certitudine) si de faptul ca motorul e autentic bun, nu are "buzele facute". 

In locul tau scriam treaba asta in mesaj, faceam poze de detaliu, faceam poze la documente, conteaza foarte mult. Daca pretul e mare, acesta trebuie sa se justifice, iar un cumparator care vrea o motocicleta in a aceasta stare poate fi descurajat de anuntul initial.

Succes la vanzare. ! Am luat acum 3 ani un 600rr cu 8000 km reali si stiu ce inseamna sa ai o motocicleta aproape noua la pret de sh :D

Alexandrov,ai rabdare,ca-ti trebuie.

Ca sa intelegi ce am vandut si eu la un moment dat si in cat timp:

Acum 3 ore, Fiziflash a spus:

Incep si eu cu carcoteli, insa constructive:

Daca tu esti primul si singurul proprietar, si ai toate actele si documentatia la ea, asta cantareste foarte greu pentru ca in ochii cumparatorului creste increderea legata de km afisati (chiar daca nu devin o certitudine) si de faptul ca motorul e autentic bun, nu are "buzele facute". 

In locul tau scriam treaba asta in mesaj, faceam poze de detaliu, faceam poze la documente, conteaza foarte mult. Daca pretul e mare, acesta trebuie sa se justifice, iar un cumparator care vrea o motocicleta in a aceasta stare poate fi descurajat de anuntul initial.

Succes la vanzare. ! Am luat acum 3 ani un 600rr cu 8000 km reali si stiu ce inseamna sa ai o motocicleta aproape noua la pret de sh :D

Nu vreau sa fiu inteles gresit, dar cand vad genul asta de “abordari” pur si simplu ma doare capu’...

Hai sa-ti spun cum vad eu lucrurile: in primul rand eu am obligatia MORALA sa fac dovada starii motoreti si implicit a afirmatiilor despre starea tehnica doar unui posibil cumparator. 

In al doilea rand, consider ca cine este cu adevarat interesat pune mana si da un telefon unde poate sa intrebe orice despre starea tehnica sau mai stiu eu ce.

In al treilea rand, o motocicleta se verifica la un service autorizat NU PE FORUM!!!

Afirmatii de genul: “s-a vandut una la fel cu 2700 de Euro” eu le trec la POVESTI.

iar daca vrei si ai timp, iti povestesc eu in privat si despre motoreta nasului tau 😉!

:)

Nasul meu a vandut-o cu 3900.

Edited by Christian 1

Pai ii spunea la Fiziflash sau mie?

Man,incearca sa iei ce-i bun din sugestiile celor ce au postat,nu te incrancena.

Sunt convins ca incearca sa te ajute.Pana la urma ai postat un anunt de vanzare pe un forum,nu pe OLX sau ceva de genul,unde nu apar comenturi.

Nu voiai comenturi,nu-l postai aici.

Sa ai rabdare,asa auscris altii mai sus,daca nu esti strans cu usa de bani.La final vei vedea c-a meritat!

Spor la dat!

Pe forum oricum nu vinzi aproape nimic daca prețul e mai mare de 2ron. Daaar, cu o atitudine placuta, contrara celei pe care o afisezi tu(din păcate), poti fi recomandat prin viu grai. Nu? Cu atitudinea potrivita iti cresti sansele de vanzare pe mai multe planuri. Dar nah, fiecare cum crede. 

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...