Sari la conținut

Accident pe Motorpark Adancata


christian
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 221
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 10 minute, goe 75 a spus:

 

Dude , ok nu generalizam ...chiar crezi ca este caz penal ca un individ a calcat pe asfalt in timpul unei sesiuni vidieo private ? Pe bune?

 

Au mai fost decese pe alte circuite , nu are rost sa va purtati ca niste maimute agitate. 

Bai nene, pune frana uneori din a debita si generaliza. Tu esti orb sau nu stii sa citesti? Am spus eu ceva de penal? 

Nu știu care e maimuta sau nu, dar cu siguranță tu nu ai liniste prea multa in general nici in cap si nici in viata. 

Acum 6 minute, LimpTA a spus:

Pff, cate shootinguri, filmari, recenzii si alte evenimente cu fotografi, camere, drone pentru diferite branduri s-au facut pe Adancata, ma mir cum de nu-s jumatate din dealerii auto/moto in parnaie :)) 

Pe bune n-aveti si voi treaba? 

Da' tu? 💪

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 minute, LimpTA a spus:

Pff, cate shootinguri, filmari, recenzii si alte evenimente cu fotografi, camere, drone pentru diferite branduri s-au facut pe Adancata, ma mir cum de nu-s jumatate din dealerii auto/moto in parnaie :)) 

 

Cum ziceam, regulile E pentru prosti! Un circuit are niste reguli de siguranta si (ar trebui) sa fie respectate indiferent de conjuctura. Acum a murit cineva, probabil ca in sfarsit regulile de siguranta si multe alte aspecte o sa fie revizuite cu aceasta ocazie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Daca o corporatie iti inchiriaza un teren si pe teren se intampla un accident este trasa la raspundere corporatia sau actionarii? Intreb pt un prieten.

Corporatiile astea nu au fost inventate ca sa scape patronii de raspundere si sa poata deschide altele cand unele ajung la belea?

 

@george05

 

Ai mai editat si nu am vazut...shit happenes...

Mai bine sa nu ai prea multa liniste dacat sa fii odihnit ca tine si injineru.

 

E prea tarziu pt mine .Noapte buna !

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, goe 75 a spus:

Daca o corporatie iti inchiriaza un teren si pe teren se intampla un accident este trasa la raspundere corporatia sau actionarii? Intreb pt un prieten.

Corporatiile astea nu au fost inventate ca sa scape patronii de raspundere si sa poata deschide altele cand unele ajung la belea?

Depinde ce se scrie prin hartii. Daca nu stii ce semnezi, platesti.

Pentru ca depinde ce autorizatii se presupune ca are sau nu locatia cu pricina si ce autorizatii sunt necesare pentru o anumita activitate.

Sa ii spui prietenului ca in general trebuie sa beleasca ochii ce hartii semneaza. Pentru ca prin hartie nu trece glontul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 23 minute, goe 75 a spus:

 

 

@george05

 

Ai mai editat si nu am vazut...shit happenes...

Mai bine sa nu ai prea multa liniste dacat sa fii odihnit ca tine si injineru.

 

E prea tarziu pt mine .Noapte buna !

 

Inteles punctul tau de vedere. Noi sa fim sănătoși, ca bolile vin. 👍

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

27 minutes ago, yo4hgx said:

 

Cum ziceam, regulile E pentru prosti! Un circuit are niste reguli de siguranta si (ar trebui) sa fie respectate indiferent de conjuctura. Acum a murit cineva, probabil ca in sfarsit regulile de siguranta si multe alte aspecte o sa fie revizuite cu aceasta ocazie.

Faptul ca te faci ca nu intelegi diferenta intre un eveniment de tip sesiune de antrenamente publice si un alt eveniment de gen publicitar sau recenzie inchis "publiclului" unde cameramanii/fotografii/echipa intra pe circuit sa surpinda ce cadre au nevoie, ce sa zic, e ca tine. 
Umbla pe net sapt trecute un filmulet cu behind the scenes de la lansarea ultimului R1 daca nu ma insel, si era un fotograf pe burta in bena unui pick-up, cu coatele pe afara, nelegat de nimic cauta sa-l prinda pe ala cu genunchiul pe jos la viteza. Da, da, in tarile cu apa calda, pe circuitele cu apa calda cu reguli de apa calda.


Asa ca eu zic sa nu va aruncati pe trolleala aiurea ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, LimpTA a spus:

Faptul ca te faci ca nu intelegi diferenta intre un eveniment de tip sesiune de antrenamente publice si un alt eveniment de gen publicitar sau recenzie inchis "publiclului" unde cameramanii/fotografii/echipa intra pe circuit sa surpinda ce cadre au nevoie, ce sa zic, e ca tine. 

 

Regulile de siguranta ale unui circuit sunt ACELEASI indiferent de "eveniment"... dar nu mai imi bat capul de pomana, mentalitate tipic romaneasca... sunt "patron" si fac ce vrea muschii mei!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4 minutes ago, john17 said:

Rednecks săraki! Pt chestii din astea există https://www.arrirental.co.uk/news/view/7/russian-arm


True doar ca la pozat mai toate imaginile de tipul sunt trase din portbagaj :D 

link-inset-960.thumb.jpg.dc66931f5c1f5a196a856aa1571f5ec8.jpg


Dar e ok, nu eram sigur daca e colegul troll sau doar asociaza intentionat echipa unei fimari pentru un promo cu intamplarea nefericita a unui accident la un track-day.
 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 21 minute, LimpTA a spus:

Umbla pe net sapt trecute un filmulet cu behind the scenes de la lansarea ultimului R1 daca nu ma insel, si era un fotograf pe burta in bena unui pick-up, cu coatele pe afara, nelegat de nimic cauta sa-l prinda pe ala cu genunchiul pe jos la viteza. Da, da, in tarile cu apa calda, pe circuitele cu apa calda cu reguli de apa calda.

 

 

link?

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 ore, wawessh a spus:

Iuli** Manola*** e in moarte cerebrala si sa spunem ca sansele sunt de (0,ceva) sa isi revina. Celalalt e "ok", o sa traiasca.

Din pacate, Iuli a murit, m-a sunat un prieten care iesea cu bicicleta impreuna cu el. Odihneasca-se in pace.

Acum 13 ore, wawessh a spus:

 

 

Editat de Aion2014
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urmăresc topicul ăsta zilnic, doar în speranţa că riderul nevinovat va scapa cu viaţă. Păcat de ce s-a întâmplat şi mare păcat că sunt unora cărora le pasă mai mult de circ, decât de viaţa altui motociclist, viaţa altui OM!

RIP!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Ice-D a spus:

Unora carora,futora, multora😂

 

Da, regretabil incident.

 

 

Greşeala mea. Scrisesem altceva, am şters şi rescris o altă frază, din păcate nu am mai verificat. Îmi asum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l odihneasca! Vai de sarmanii parinti!

 

 

 

 

12 hours ago, yo4hgx said:

Daca   " @Taufik  "  este sursa te de argumentatie... eu ma opresc aici.

 

https://www.youtube.com/watch?v=UAUFmD-os84

 

Cred ca asta e mai credibila...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4 minutes ago, Kagemusha said:

 

Cred ca asta e mai credibila...



Don't feed the trolls. Cand i-am zis ca la evenimente de genul echipele/pozarii intra pe pista, a zis ca nu se poate. Cand i-am dat video a dat-o cu pixelul albastru ca nu e postat de pe canalul oficial, deci sigur e fake ;)  Va pierdeti timpul. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bune comparațiile, chiar și ca principiu. Chestii profi vs chestii de babuini de Romanica. Întrebare de baraj: cel fara tricou din poza scoasa din filmare, ce rol avea in sesiunea foto/video/whatever respectiva? 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

5 minutes ago, george05 said:

Bune comparațiile, chiar și ca principiu. Chestii profi vs chestii de babuini de Romanica. Întrebare de baraj: cel fara tricou din poza scoasa din filmare, ce rol avea in sesiunea foto/video/whatever respectiva? 

 


Sa raspunda cine a facut filmarea/recenzia aia. 

Io l-am intrebat pe colegul de ce asociaza accidentul de la o sesiune de antrenamentele publice cu o filmare privata de review a alora de la PeMotoare/DriveMag? 

Totusi macar de bun simt ar trebui pus de acum incolo conuri sau "morcovi" pe toata lungimea bretelei aleia.

image.thumb.png.87b94911c3521f05c6a5ad276e313920.png



PS: Se poarta fara tricou, sa stii :D:D 

Editat de LimpTA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara tricou sa fieeee atunci. 😜

As banui ca al nostru coleg face comparatia intre cele doua evenimente raportat la "cerintele de securitate" impuse de patronul circuitului in cele doua cazuri. Just guessing... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, LimpTA a spus:


Sa raspunda cine a facut filmarea/recenzia aia. 

Io l-am intrebat pe colegul de ce asociaza accidentul de la o sesiune de antrenamentele publice cu o filmare privata de review a alora de la PeMotoare/DriveMag? 

Totusi macar de bun simt ar trebui pus de acum incolo conuri sau "morcovi" pe toata lungimea bretelei aleia.

image.thumb.png.87b94911c3521f05c6a5ad276e313920.png



PS: Se poarta fara tricou, sa stii :D:D 

Ce inseamna sa ai incredere in piloti, nici macar sa nu iti treaca prin cap ca acolo poate scapa de sub el motocicleta si sa te ia ca la coasa...

 

Safety-at-work-Between-fun-and-crazy-madness-2.jpg

Cineva spunea la un moment dat ceva despre copii de 10 ani.

Probabil ca aia cind se dau se dau altfel, si au alta educatie in acest sens, avind in vedere ca practica totusi un sport cu motor.

Probabil ca la 10 ani, unii au ceva ani in spate de cind se dau. 

La karting am vazut niste prichindei de 4-6 ani de iti era mai mare dragul de ei cind ii vedeai asa seriosi :) si totusi stiau ce au de facut.

 

Editat de RKDragos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, LimpTA said:

macar de bun simt ar trebui pus de acum incolo conuri sau "morcovi" pe toata lungimea bretelei aleia.

Alta idee in afara de a pune obstacole potential letale pe pista, mai ai?

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...