Sari la conținut

Accident pe Motorpark Adancata


christian
 Share

Postări Recomandate

1 minute ago, XaeL said:

Alta idee in afara de a pune obstacole potential letale pe pista, mai ai?

Conuri de cauciuc letale?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 221
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 minute ago, iaco said:

Conuri de cauciuc letale?

ia tu unul la 200-250 la ora si imi povestesti cum a fost

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 minutes ago, XaeL said:

ia tu unul la 200-250 la ora si imi povestesti cum a fost

 

Pai daca trasa ta de pe linia dreapta trece peste conurile alea de cauciuc, alea o sa fie ultima ta problema :)) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E hai ca aici a nimerit-o Xaelul(au inceput medicamentele sa functioneze) nu poti pune asa ceva pe marginea pistei. Nici nu e nevoie sa treci pe acolo, se gaseste un neatent sa agate morcovul cu scarita si se rostogoleste in poteca.

 

Buna sugestia cu inchiderea topicului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa inchideti topicul ca sa nu mai apara alti idioti care vor sa se afirme...sunt suficienti astia de aici :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Gica contra, ce imagini mai vrei ca sa te lamuresti ca anumite lucruri se intampla si la case mai mari?

 

Am una cu Ianone cazand pe linia boxelor... curse de raliu din 2017 in care spectatori sunt pulverizati...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

De acolo incep sa apara bipezi pe circuite omologate pe bune pt F1 si cupe mondiale...sa se lamureaca injineru si Gica ...pe langa alea Adancata e ca in curtea scolii.

Daca vrei sa te luam in serios in discutia asta eu zic sa-ti pui un con d-ala periculos pe cap.

 

Si in clipul de mai sus apar bipezi pe circuit in curse oficiale nu la onomastice, sesiuni video sau trackday .

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, LimpTA a spus:

Cand i-am zis ca la evenimente de genul echipele/pozarii intra pe pista, a zis ca nu se poate. Cand i-am dat video a dat-o cu pixelul albastru ca nu e postat de pe canalul oficial, deci sigur e fake

 

Eu nu am probleme sa recunosc cand gresesc si nici nu am spus ca nu se poate, ci ca regulile de securitate pe un circuit sunt aceleasi indiferent de conjuctura iar faptul ca si altii nu le respecta nu reprezinta un argument.

Acum 4 ore, LimpTA a spus:

Io l-am intrebat pe colegul de ce asociaza accidentul de la o sesiune de antrenamentele publice cu o filmare privata de review a alora de la PeMotoare/DriveMag? 

 

Iar eu ti-am raspuns deja ca in cazul unui deces cazul devine penal iar antecedentele de incalcare a regulilor de securitate pot atarna greu la dosar. Atat! Pe un circuit nu au voie "pietoni" (sa folosesc un termen care iti place) pe suprafata de rulaj sub nici o forma. Daca la Adancata regulamentul de ordine interioara si restul de acte prevede exceptii de la regulile de securitate in anumite cazuri atunci da, eu am gresit! Oare?...

 

Si apropo, temperatura apei calde difera de la tara la tara...

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 22 ore, Speedy.K a spus:

Trecand peste accident, despre care se va vorbi steril mult si bine, explicati-mi si mie de ce e mai rapida trasa oe mijloc decat aia pe exterior, avand in vedere ca virajul urmator e unul clasic si de dreapta.

Intreb serios, nu vad de ce nu m-as lipi de linie pe stanga inainte de viraj ca apoi sa-l abordez out-in-out...


pt ca iti permite franarea spre mijlocul virajului cu motoreta f putin inclinata. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 hours ago, yo4hgx said:

Pe un circuit nu au voie "pietoni" (sa folosesc un termen care iti place) pe suprafata de rulaj sub nici o forma.

 

Dar cand se lucreaza la asfalt sau la marcaje? Atunci e voie? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, XaeL a spus:

Dar cand se lucreaza la asfalt sau la marcaje? Atunci e voie? 


Da, atunci pilotii au voie sa incerce sa evite obstacolele... chestie de indemanare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

48 minutes ago, Cavaleru said:

 

asta e o intrebare prin care ce vrei sa demonstrezi?

Ca baiatul e rigid in gândire sau troleaza. E absurd sa vii cu replici de genul celei citate de mine mai sus.

Una e competitie, una e sesiune foto, una e petrecere in pijamale pe circuit etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, goe 75 a spus:

Gica contra, ce imagini mai vrei ca sa te lamuresti ca anumite lucruri se intampla si la case mai mari?

 

Am una cu Ianone cazand pe linia boxelor... curse de raliu din 2017 in care spectatori sunt pulverizati...

Ai maaaari probleme de urmarire a unei asa zise discuții in care sunt implicate mai mult de doua persoane. Cred ca incurci stanga cu dreapta cam des la modul general. Ți-am cerut eu vreo dovada ca nu se întâmplă nasoale in alte parti? 

 

Apropo... GeorGICA pt tine. 😜

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 26 minute, XaeL a spus:

Ca baiatul e rigid in gândire sau troleaza. E absurd sa vii cu replici de genul celei citate de mine mai sus.

Una e competitie, una e sesiune foto, una e petrecere in pijamale pe circuit etc.

nu ma incumet sa iti dau replica, dar nu cred cam sanse daca ma cobor la nivelul tau ca ma bati cu experienta...

 

eu inchid topicul asta ca nu mai are nici o legatura cu accidentul si din pacate in loc sa dam cu RIP dam cu ra***el...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...