Sari la conținut

16. Motul Grand Prix of Japan


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

1 hour ago, frigider said:

Lol am ras eu de lore ca se ingroapa la ducaty da vin chiar pune pamant pe el daca ajunge acolo :))

 

Mai mult pământ decât are acum la Yamaha nu cred că pune pe el, având în vedere că Dovizioso e la vreo 60 de puncte în față, iar Petrucci îi suflă-n ceafă, de la 7 puncte distanță.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 155
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da, dar el nu e Dovi sau Petrux.

 

Ma bucur totusi ca anul asta a venit copilul, le-a dat cu tabla in cap iar acum cauta toti solutii sa scoata petele de cacao de pe camasa :))))

 

Vin la Ducati...Buhahaha. Poate coleg cu Miller/Bagnaia/Rabat/Abraham

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pfff... astia de la Ducati sunt razna... sincer nici eu nu I dau sanse lui Vinales cu Ducati.... pai el nu intelege mai nimic din Yamaha care e cea mai user friendly asa cum zice lumea... da pai pe Ducati...mai bine il aduc pe Miller sau il lasa pe Petrux... 

Dovi e unde e... dupa aaani de zile de munca... saracu a tras cu ei mult si bine si ptr asta eu il apreciez enorm... din pacate nu creca va reusi titlu vreodata... ii lipseste ce are Stoner, MM etc.. 

pe de alta parte.. MM mi se pare deja cam gaina.... recordul lui Rossi o sa l doboare dar doar cu 1constructor.... pe principiul de pixda... sta la caldurica si nu isi bate capul.... ca Hrc ii da tot ce vrea plua lui...toata aprecierea ptr el dar daca continua cu Honda... e deja fumat si expirat... ori cate titluri ar mai castiga

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 35 minute, PzKpfW a spus:

Mai mult pământ decât are acum la Yamaha nu cred că pune pe el, având în vedere că Dovizioso e la vreo 60 de puncte în față, iar Petrucci îi suflă-n ceafă, de la 7 puncte distanță.

:agree:

Cine stie,s-ar cam potrivi daca e sa ne luam dupa el care zice ca e foarte agresiv pe acceleratie.Doar ca la Ducati - no front end feel.E cam motivul principal pt care Rossi nu s-a adaptat - cine stie daca Vinales se va adapta.

Iar daca motoreta nu ii covine,asta nu e ca Lorenzo sa nascoceasca pozitii de sei airpioare de rezervor ca sa stea nush cum samd,.asta nu stie ce sa faca...iar zice ca el n-a venit aici ca sa iasa pe 8 si pune botic...

Acum 2 minute, Buggy a spus:

pfff... astia de la Ducati sunt razna... sincer nici eu nu I dau sanse lui Vinales cu Ducati.... pai el nu intelege mai nimic din Yamaha care e cea mai user friendly asa cum zice lumea... da pai pe Ducati...mai bine il aduc pe Miller sau il lasa pe Petrux... 

Dovi e unde e... dupa aaani de zile de munca... saracu a tras cu ei mult si bine si ptr asta eu il apreciez enorm... din pacate nu creca va reusi titlu vreodata... ii lipseste ce are Stoner, MM etc..

pe de alta parte.. MM mi se pare deja cam gaina.... recordul lui Rossi o sa l doboare dar doar cu 1constructor.... pe principiul de pixda... sta la caldurica si nu isi bate capul.... ca Hrc ii da tot ce vrea plua lui...toata aprecierea ptr el dar daca continua cu Honda... e deja fumat si expirat... ori cate titluri ar mai castiga

Eu spun ca pt Ducati Miller e cel mai bun pariu...desi intradevar dupa cum bine a remarcat colegul mai demult,e de multe ori inconstant.Insa un pilot rapid si inconstant cu disciplina si atentie poate deveni constant si prin urmare un challenger la titlu - un pilot slow (Petrux) nu poate deveni rapid.Si ce e cel mai haios e ca Miller e foarte rapid in ciuda stilului sau de pilotaj asemanator lui Mick Doohan - capul sus fiundul jos...a si recunoscut ca trebuie sa remedieze asta ca nu e ok,insa tot asa mere :)

 

Intradevar si mie MM mi se pare ca o freaca la Honda - ok - a rupt tot din 2013 incoace,am inteles.Ar fi cazul sa mai adopte si alte challenge'uri.Acuma na,nu ktm sau ceva dar la naiba - Ducati cred ca i s-ar potrivi.L-ar idolatriza italienii sa le mai aduca un titlu vaaai

Acum 22 minute, Gixu. a spus:

Ma bucur totusi ca anul asta a venit copilul, le-a dat cu tabla in cap iar acum cauta toti solutii sa scoata petele de cacao de pe camasa :))))

Exact :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

9 minutes ago, Buggy said:

astia de la Ducati sunt razna... sincer nici eu nu I dau sanse lui Vinales cu Ducati

 

Ce alte alternative au? Să-l readucă pe Lorenzo? S-au cam terminat posibilitățile pentru ei.

 

9 minutes ago, Buggy said:

mai bine il aduc pe Miller sau il lasa pe Petrux... 

 

Ce avantaj ar avea? Miller are performanțe bune ocazional, dar este teribil de inconstant și cade destul de des. Motiv pentru care este în spatele lui Petrucci în clasament. În plus, Petrux ar juca mai ușor jocul echipei decât Miller, fiind italian și crescut de către Ducati.

 

9 minutes ago, Buggy said:

Dovi e unde e... dupa aaani de zile de munca... saracu a tras cu ei mult si bine si ptr asta eu il apreciez enorm... din pacate nu creca va reusi titlu vreodata

 

Cam asta e problema lui. Poate ar avea mai mult succes dacă n-ar fi în "era Márquez". Oricum, umblă vorba că Dovi se gândește la retragere. Deci ar fi două locuri libere la Ducati, nu unul.

 

12 minutes ago, Buggy said:

MM mi se pare deja cam gaina.... recordul lui Rossi o sa l doboare dar doar cu 1constructor.... pe principiul de pixda... sta la caldurica si nu isi bate capul

 

De acord. Dar peste 2-3 decenii ce-și va aminti publicul? Faptul că e cel mai titrat pilot din toate timpurile? Sau faptul că, deși e cel mai titrat, a câștigat tot cu un singur constructor? În momentul de față cred că titlul de G.O.A.T. e cel mai important pentru el. Mai departe, vede el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Just now, frigider said:

Mie-mi suna buna alternativa asta.

 

Teoretic da. Practic nu se știe în ce stare va fi Lorenzo după sezonul 2020. Accidentat? Demotivat? În plus nu s-au despărțit în cele mai bune condiții. Mă refer în primul rând la relația cu Domenicali.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, PzKpfW a spus:

 

Teoretic da. Practic nu se știe în ce stare va fi Lorenzo după sezonul 2020. Accidentat? Demotivat? În plus nu s-au despărțit în cele mai bune condiții. Mă refer în primul rând la relația cu Domenicali.

E vb de bani si de orgolii, de un lore "flamand de faima" , ingropat si deja pensionat de fani/hateri :)

 

Daca si la anu e asa rau cu 'onda... O sa il arda sa bata honda pe alta moto.

Lore e un fel de pasarea pheonix daca-mi permiteti. Cum il dai ingropat cum reinvie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, PzKpfW a spus:

Cam asta e problema lui. Poate ar avea mai mult succes dacă n-ar fi în "era Márquez". Oricum, umblă vorba că Dovi se gândește la retragere. Deci ar fi două locuri libere la Ducati, nu unul.

Cred ca iar crosetati prea mult,la fel ca si cu zvonurile de retragere despre Rossi - de fiecare data cand a mers slab imediat au aparut "zvonuri de retragere".Iar el tocmai a dat un interviu ca se asteapta sa recupereze gap'ul fata de ceilalti la Philip Island.

Situatia mi se pare similara si pt Dovi - eu cred ca sunt doar povesti de presa,nu il vad sa se gandeasca la retragere,mai ales cand e la ditai echipa.

As zice ca in anii viitori Ducati va marsa pe Miller,pe care l-au nominalizat chiar Ciabatti.dar si pe Dovi.

Despre Lorenzo,nimic sigur.Deocamdata pana in 2021 e cu Honda,iar daca misca ceva la anul sau ii convine motoreta as zice ca s-ar putea prelungi contractul in ciuda insucceselor din acest an...stiu,pare neverosimil,insa la fel de neverosimila parea in 2017 o victorie a lui Lorenzo la Ducati...nu exclud nimic.

 

Problema tuturor e ca sunt in era Marquez,si ca Marquez se intelege de minune atat cu motoreta cat si cu toti sefii de la Honda.

Altfel,Dovi ar fi luat macar 1 campionat,la naiba,poate si Rossi lua unul printre randuri asa chinuit,cine stie poate Lorenzo,Vinales?Vinales nu,e prea pruna :bounce:

 

Acuma citeam ce a zis Gigi despre Vinales,,ei il vreau pt ca "he is one of the riders who has managed to beat Marquez"....ma da-o draq?Cand si cum?Vinales cand il forta MM cand se imprastia pe jos....am lipsit eu la vreo cursa unde a sters Vinales pe jos cu MM?wtf?

Nu ca Dovi l-ar fi batut vreodata pe MM dar i-a facut fatza mult mai bine,Dovi are foarte mult sange rece,cred ca ar fi un pariu mult mai bun decat Vinales...pana invata ala sa mearga pe Ducati mai trec 4-5 ani de seceta de titluri.

...si imi pare rau sa zic,dar nimeni nu l-a batut fata in fata pe Marquez pana acum.NIMENI.

Hai sa spunem 2015 pt ca acesta e rezultatul,insa Lorenzo l-a batut doar pt ca juma de sezon Marquez a fost pe burta datorita acelui sasiu 2015 cu care nu s-a inteles deloc - cand a revenit la v.2014 a inceput sa fie extrem de competitiv.

Si in 2013 tot cu Lorenzo s-a batut,insa 1.era rookie si 2.a cam luat titlul.

Greu tare cu Marcelino asta...

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 28 minute, Method a spus:

si imi pare rau sa zic,dar nimeni nu l-a batut fata in fata pe Marquez pana acum.NIMENI

Tot ce pot sa spun e "lol"

Anul trecut lore l a batut de 2 ori ca 1 data a cazut mm.

 

După mine Q il va bate pe mm, dar cel care il poate bate în prezent e mamba robotul lore si dovi. Da dovi nush, n are ceva. N are sânge de mamba in el. 🐇

 

 

Pun la bataie tot ce am in congelator ca la anu mamba va mușca.

Si mamba e veninos rau. 

 

A, si vin il mai poate bate pe MM.

Rar.

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, Method a spus:

 

 

Acuma citeam ce a zis Gigi despre Vinales,,ei il vreau pt ca "he is one of the riders who has managed to beat Marquez"....ma da-o draq?Cand si cum?Vinales cand il forta MM cand se imprastia pe jos....am lipsit eu la vreo cursa unde a sters Vinales pe jos cu MM?wtf?

 

 

L-a batut pe la clasele inferioare. Si nr. 12 pe care il are acum l-a avut atunci cand l-a batut pe MM, asta fiind si motivul schimbarii (sa-i aduca noroc). Vom vedea, dar sunt sceptic si eu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aia ee speranta moare ultima... Vinales nu o sa l bata in duel pe MM.. niciodata... ah ca a ciupit si el o victories pe ici pe colo... e altceva... cum a fost Assen... 

@PzKpfW... titlul de Goat creca deja il are MM... si da lumea clar isi va aminti doar de performante nu si cu ce constructor... eu ziceam asa din perspective unui pilot... o provocare noua ceva... asa... in ritmul asta risca eticheta de Schumacher... plictisitor adica... ca el isi face treaba bine e partea a2a... 

pff....optimisti astia de la Ktm... sigur o sa rupa norii la anul.. 

 

 

@Method.... creca exagerezi cum ca nimeni nu la batut pe MM... am vazut cu. si a luat o si de la Dovi si de la Rossi... Lorenzo... ca la sf de campionat treaba a stat altfel... partea 2 din nou.. :)) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Beirer in limbajul de lemn specific: "We know we are making good and exciting steps with our MotoGP project and with next season now fixed we can really start building up to this new chapter.” Intrebarea este: care "good and exciting steps"??

 

Herve mult mai realist: “My feeling is that this is the strongest 2020 KTM line-up we could have hoped for."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, frigider a spus:

Tot ce pot sa spun e "lol"

Anul trecut lore l a batut de 2 ori ca 1 data a cazut mm.

 

După mine Q il va bate pe mm, dar cel care il poate bate în prezent e mamba robotul lore si dovi. Da dovi nush, n are ceva. N are sânge de mamba in el. 🐇

Ma frend...a-l bate pe Marquez inseamna sa i-o dai cursa dupa cursa sa il fortezi sa te bati cu el sa mai si castigi niste curse...sa il provoci si poate sa castigi un campionat in dauna lui.

Nu asa sa il driblezi pe ultimul viraj pe un circuit unde este in dezavantaj si dupa aia tot anul sa nici nu ii mai vezi fiundul si sa zici "maama ce i-am dat-o lui Marquez anul asta".Asa multa lume a castigat niste curse in dauna lui Marquez insa intotdeauna Marquez a castigat razboiul.

 

Da,mamba a fost singurul care i-a dat-o in 2015.Dar cu circumstanta acelui sasiu nereusit al HRC care i-a mancat lui MM juma de sezon...daca ar fi revenit de la inceput pe v.2014,nush daca mamba mai castiga.Dovi a avut sanse in 2017,insa nu a reusit.De aia am zis ca nimeni nu l-a batut vreodata pana acum.Ok,cu mamba ai dreptate.Dar si-a luat-o si mamba de la el si in 2013 si in 2018 cand l-a fortat sa greseasca...au au.

 

Quara este o mare necunoscuta.Pana acum e perfect - nu greseste.Chiar cand ii sufla ala in ceafa.Insa avand in vedere ca la clasele mici era prastie,eu mai stau vreun an asa pana sa ma lansez in consideratii despre el.Insa pana acum la motogp - stelar,nu am ce zice.Sper si eu sa poata sa se bata cu MM.

Acum 2 ore, Doctor X a spus:

S-a schimbat schimbarea: Binder la KTM, Lecuona la Tech3.

Da,pai e mult mai logic asa.Pacat insa de cariera lui Binder.kktm are un pilot bun pe mana,insa...reciproca nu e valabila.

Acum 2 ore, TETEA. a spus:

L-a batut pe la clasele inferioare. Si nr. 12 pe care il are acum l-a avut atunci cand l-a batut pe MM, asta fiind si motivul schimbarii (sa-i aduca noroc). Vom vedea, dar sunt sceptic si eu...

Nu te contrazic dar eu nu imi aduc aminte.Au fost contemporani?MM a venit in gp cand Vinales era inca la clasele mici.Aaa,sau poate cand mereau in campionatul spaniol?Hah,buna aia cu nr.12 nu o stiam,pana si cu numarul vrea sa il bata :bounce:

Screenshot-2019-10-24-Maverick-Vi-ales-W  Screenshot-2019-10-24-Marc-M-rquez-Wikip

1 oră în urmă, Buggy a spus:

aia ee speranta moare ultima... Vinales nu o sa l bata in duel pe MM.. niciodata... ah ca a ciupit si el o victories pe ici pe colo... e altceva... cum a fost Assen... 

@PzKpfW... titlul de Goat creca deja il are MM... si da lumea clar isi va aminti doar de performante nu si cu ce constructor... eu ziceam asa din perspective unui pilot... o provocare noua ceva... asa... in ritmul asta risca eticheta de Schumacher... plictisitor adica... ca el isi face treaba bine e partea a2a... 

pff....optimisti astia de la Ktm... sigur o sa rupa norii la anul.. 

 

 

@Method.... creca exagerezi cum ca nimeni nu la batut pe MM... am vazut cu. si a luat o si de la Dovi si de la Rossi... Lorenzo... ca la sf de campionat treaba a stat altfel... partea 2 din nou.. :)) 

:agree:  Insa nu exagerez.Si-a luat-o 1 data,de 2 ori...sporadic.Iar la sfarsit de an cand s-a tras linie cine a fost primul?Despre asta vorbeam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam multa ura pt ktm...De ce?  Doar de scandal cu Z?

....

Se tot vorbeste de secunde fata de lider, ok, dar ca poziții cred ca stau mai bine fata de anul trecut. 

 

 

Acum 24 minute, Method a spus:

Cam urat 

Acum 9 minute, PzKpfW a spus:

 

E normal să fie supărat, are și de ce. Dar o ia prea personal. Cred că cei de la KTM l-au dorit la echipa mare, dar Poncharal nu cred că a vrut să-l lase să plece.

 

image.thumb.png.ca39fd3018051e13fbea7269488a487f.png

 

 

Honda aia pare ca merge repede si stand pe loc  🐇

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...