Sari la conținut

Reparatie chiuloasa 2T


Postări Recomandate

M.am apucat sa fac o revizie cap coada la yz u meu si se pare ca o data in trecut o avut un piston bubuit , urmele sunt evidente , ma intereseaza unde in Ro as putea sa.l trimit sa.l duca la o stare mai spre cum o fost  , prin anglia am gasit dar e mai scump drumul dus intors decat operatia in sine care nu e o mare smecherie dar singur n.o pot face ...  Daca s.a mai lovit cineva cu o problema asemanatoare si a rezolvat.o undeva , orice informatie e binevenita .

P_20191019_203737_p.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ăsta e fenomenul de migrație a segmenților către tobă. Dacă iei un șpan la strung că să nivelezi trebuie să iei și din buza de etanșare ca să nu scadă compresia, dacă lași așa ai puncte calde care favorizează autoaprinderea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 minute, Nguyen a spus:

 

Dar cu ce te deranjeaza?

S.o spun drept acuma l.am desfacut sa.i fac o revizie generala , nu ma deranjeaza in mod direct , dar daca e s.o fac , acuma e momentul , daca nu o fac nu e nici o drama .

Acum 25 minute, megamotoreta a spus:

Eu asa am avut-o la unul de 50, am rezolvat-o cu un biax la bormasina,cu mana, si a iesit perfect, a mers scuterul...

Cred ca inteleg cum ai facut , probabil ma apuc de treaba singur ;))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 minute, sbk750 a spus:

S.o spun drept acuma l.am desfacut sa.i fac o revizie generala , nu ma deranjeaza in mod direct , dar daca e s.o fac , acuma e momentul , daca nu o fac nu e nici o drama .

 

Las-o asa, autoaprindere face din alte motive.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...