Sari la conținut

Geaca Dainese


Postări Recomandate

Salut, 

Am o geaca Dainese și nu cunosc modelul. 

Chestia este ca doresc sa achizitionez o protecție de spate și nu știu ce se potrivește. 

Știe cineva ce model este și ce model de protecție se potrivește în buzunarul din spate? 

Mulțumesc. 

12.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta se potrivește garantat:

https://motodiscount.ro/Protectie-Spate-D3o-Icon-Viper-Large

Am două geci Dainese care au venit fără protecții de spate și am achiziționat ulterior de la ei.

O au și medium sau small, vezi ce mărime e geaca. De obicei le au în magazin, așa că poți face o probă pe loc dacă te duci cu geaca la ei. Nu e mult de la Ploiești. Eventual suni înainte, ca să fii sigur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Geaca este marimea 54 de aceea cred ca trebuie G2. G1 parca este mana la 48.

As dorii sa achizitionez una Dainese.

Marimea buzunarului, am vazut, ca poate fi ajustata deoarece are 2 benzi scai in interior, sau or fi pentru fixare mai buna?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Una din geci si anume cea mai groasa din cordura/piele pt care mi-am uitat muschii e 52 sau 54 si a venit cu protectia respectiva, la cea de vara care e marimea mea se potriveste deci nu e un caz pierdut, am 1,78 si 74-76kg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Protectiile de spate de la Dainese, level 1, sunt f plasticoase/rigide și cam încing la spate pe o geaca de adventure. Dacă nu vând geaca/costumul cu totul, respectiv nu iau protecții level 2, poate îți fac eu o oferta rezon la a mea. 

Postez cât de curând pot poza/dimensiuni. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Isi face treaba bine, pe mesh nu ma incinge chit ca port si ghiozdan in mare parte, iar pe cealalta chit ca incalzeste cam asta e ideea. Gecile le-am folosit 2 sezoane iar anul asta am trecut la un mesh Astars. Ce pot spune e ca e muuuult mai usor G decat nucleonul ala top cu zone de disipare a energiei dar nici nivelul de protectie nu se compara. Cu toate astea mi-a oferit siguranta. Succes ✌️

LE: mai sunt unele din D3O care se pot potrivi si sunt foarte decente

Si am uitat sa precizez toate 3 gecile sunt orientate catre sport, daca are vreo importanta

Editat de Aion2014
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 25.10.2019 la 9:19, edward_zone a spus:

Geaca este marimea 54 de aceea cred ca trebuie G2. G1 parca este mana la 48.

As dorii sa achizitionez una Dainese.

Marimea buzunarului, am vazut, ca poate fi ajustata deoarece are 2 benzi scai in interior, sau or fi pentru fixare mai buna?

 

1233.jpg

Editat de edward_zone
Atașare de pe telefon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...