Sari la conținut

17. Pramac Generac Australian Motorcycle GP


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 200
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Păi unde să alerge?!? Se urcă pe mobră și DIIIIIIIIIII!!! Îi dă tare să nu treacă efectele analgezicelor și ăia e, ii dă 1/2 tur dințosului. Pe Doohan îl susțineau ăia până la mobră și îl ajutau să încalece. 

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 minute, Kagemusha a spus:

Acu' văd că pe final Zarco i-a luat fața arogantului în FP2, e pe 15 și Lorenzo chiar în urma lui.

As spune ca pt amandoi etalonul e Chel....insa Chel mere bine aici tot timpul.

Honda v.2018 spuneau pilotii Honda ca e mai user friendly dar mai slaba ca si putere,deci s-ar putea sa il ajute asta pe Zarco.Oricum are nevoie de ceva timp pana sa se adapteze pe o moto pe care nu a mai mers neam.Acuma bine...fata de kktm eu cred ca va fi o surpriza placuta pt el Honda :bounce:

 

Chiar acum, john17 a spus:

Păi unde să alerge?!? Se urcă pe mobră și DIIIIIIIIIII!!! Îi dă tare să nu treacă efectele analgezicelor și ăia e, ii dă 1/2 tur dințosului. Pe Doohan îl susțineau ăia până la mobră și îl ajutau să încalce. 

Unu era Doohan.De la el cam gata.Au mai mers si Pedrosa si Lorenzo si Rossi cu picioare in ghips suruburi in clavicule samd,dar Doohan era speshial :bow: 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei ce au vazut fp2, a prins Rins Q2?...il iau la ciocan daca nu prinde P3 la sfarsit de campionat, dar chiar si asa ma declar multumit, cine ar fi crezut ca Suzuki se bate la podium sezonul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 minute, dark_knight a spus:

Hah, Marc nu prea e multumit de pozitionarea pe interior facuta de Lorenzo 😂😂 S-a desprins o bucata de mobra. .. de la cine oare?

Berbec e si Marquez asta maa - link

Deci ala sta pe interior si nu isi schimba trasa - m-am uitat a stat la milimetru langa vibrator special sa nu il deranjeze pe MM - si tu vii inclinat la maxim si dai cu capul in motoreta lui...si dupa aia il intrebi dc nu se da la o parte :crack: Eu nu stiu si Lorenzo asta cum e...cand l-a vazut pe MM langa el trebuia sa sara pe iarba si sa o culce sa nu ii strice trasa campeonului....

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, dark_knight said:

De ce dupa FP2 s-a facut un "Tyre test session"? 🙄

Testul era programat de mult. A fost vorba, din cât am priceput, de anvelopele ce vor fi folosite sezonul viitor. 

 

 

33 minutes ago, Aion2014 said:

Pentru cei ce au vazut fp2, a prins Rins Q2?...

A prins. El este unul dintre cei care l-au aruncat pe Abraham de pe 10 pe 12...:D

 

 

 

Ca tot am vorbit de testul cu anvelopele noi. Marquez a reușit să o încline la 70 (da, șaptezeci) de grade într-un viraj de dreapta fără să se împrăștie. Ce-i drept, nu i-a lipsit mult... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arogantu' a recunoscut ulterior că nu s-a uitat înapoia sa și și-a asumat vina.

Marquez a zis că a vrut un timp mai bun și ăla a fost singurul său tur pe soft-uri. Din ce am înțeles și de la Dovi, mâine va ploua în FP3 așa că primii zece din FP2 vor fi siguri că prind Q2. 

Editat de Kagemusha
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 ore, Buggy a spus:

@frigider... iar pescarusul e cel din cursa din 2015 .... cand sa intersectat cu casca carena lui Iannone..

 

Acum 14 ore, Kagemusha a spus:

Iannone l-a luat pe al lui în chiar în cască carena.

 

There you go

Editat de ilarionciobanu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Giful este inselator. Viteza de redare si unghiul de filmare nu ajuta. La fel si faptul ca Iannone apleaca, in mod firesc, capul.

Cauta o filmare din mai multe unghiuri a incidentului, din alte surse. Poti sa intri pe topicul de aici dedicat cursei respective, s-a mai discutat.

Poti cauta si niste poze cu moto/carena lu' Iannone de dupa cursa

Editat de ilarionciobanu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, john17 a spus:

 

Am vz acum în reluare high slide-ul lui Qua, urât... 

Zarcoiu 13 în fp1, mamba 18. Cum spuneam, nici nu e greu să fie înaintea lui! O să ziceți că mamba nu merge pe ud, bla - bla... 

Pff.. Amu' am vazut si eu cazatura.. On board s-a vazut bine cum a dat cu genunchiul de pamant.. :(  

 

Zarcoiu a facut surprinzator de bine, pe o motocicleta la prima vedere. Nici nu este atat de important ca in FP2 s-a clasat in fata lui mabo, ci ca este in fata intregii armada KTM.. :D Goooo Zarcoooo!!!! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Kagemusha a spus:

Ca tot am vorbit de testul cu anvelopele noi. Marquez a reușit să o încline la 70 (da, șaptezeci) de grade într-un viraj de dreapta fără să se împrăștie. Ce-i drept, nu i-a lipsit mult... 

Am vazut si eu,am crezut ca a cazut....insane.Baiatul asta e incredibil,jos palaria.

Acum 2 ore, john17 a spus:

Mda, a stat pe trasă când mergea cu 2 la oră și ăla era pe tur rapid... 

Da,aici ai dreptate,era slow ca naiba in timp ce celalalt zbura.Insa totusi nu e un motiv sa dai in el si dupa aia sa te si enervezi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La testul Michelin i-au pus sa meargă 11 ture legate în ritm de cursa, cauciucurile sunt specificație 2020. 

Nu vor putea sa le folosească. 

 

Poftiți pozne:Screenshot_2019-10-25-13-04-12-853_com.dorna.officialmotogp.thumb.png.f46e098646b798c5b40f4b5e44381d60.pngScreenshot_2019-10-25-13-01-25-900_com.dorna.officialmotogp.thumb.png.0ddab77875f4c043c8d7f4879cd4b8e0.pngScreenshot_2019-10-25-13-01-52-905_com.dorna.officialmotogp.thumb.png.810878c468dc36d1cf91371cbbe15d59.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai ma uitam pe filmarea cu incidentul dintre MM si Lorenzo. Ok.. Lorenzo mergea de parca statea, dar MM a venit din spate, l-a vazut, a vazut ca este mai lent si totusi a intrat in el. Daca nici acum nu este marlanie tipica pentru MM, atunci nu stiu ce mai este. Simpatica a fost cearta dintre soti, de dupa, cand exersau startul.. :) )))

In alta ordine de idei, daca Lorenzo merge atat de slab, ma tem ca nu va face nici macar timpul minim pentru calificarea in cursa... Cred ca ar fi unic in analele competitiei, ca un campion al clasei sa nu obtina timpul de calificare pentru cursa.. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Abia asta a fost ca in trafic. Il vezi pe ala ca doarme pe banda 2, te bagi in depasire pe banda 1 si incerci sa revii la mustata pe banda 2 ca sa-l sperii,  numa' ca-i agati aluia bara. Pe urma il intreb de ce doarme 😀

 

Partea a doua e evident exagerata. La timpul din FP2 e nevoie sa fii cu 6.20 secunde mai lent. La cel pe ud (FP1) e vorba de aproape 7 secunde. Dupa Lorenzo mai sunt cativa.

Ca idee, cand s-a intampla ultima data ca cineva sa nu prinda cursa din cauza asta?

Editat de ilarionciobanu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 minute, ilarionciobanu a spus:

 

Partea a doua e evident exagerata. 

Ca idee, cand s-a intampla ultima data ca cineva sa nu prinda cursa din cauza asta?

Exagerez, evident, dar la cum merge, nu m-ar mira ca in quali, pe pista uda, sa nu o comita. Teoretic este posibil. 

Nu imi amintesc nici un caz, doar daca vreun wild card sa nu fi facut timpul, dar dintre pilotii cu sezon complet, nu cred sa fi fost vreunul. 

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, Method a spus:

Berbec e si Marquez asta maa - link

Deci ala sta pe interior si nu isi schimba trasa - m-am uitat a stat la milimetru langa vibrator special sa nu il deranjeze pe MM - si tu vii inclinat la maxim si dai cu capul in motoreta lui...si dupa aia il intrebi dc nu se da la o parte :crack: Eu nu stiu si Lorenzo asta cum e...cand l-a vazut pe MM langa el trebuia sa sara pe iarba si sa o culce sa nu ii strice trasa campeonului....

MM îl întrebă pe Lorenzo de ce doarme.. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, xt600 a spus:

Tocmai ma uitam pe filmarea cu incidentul dintre MM si Lorenzo. Ok.. Lorenzo mergea de parca statea, dar MM a venit din spate, l-a vazut, a vazut ca este mai lent si totusi a intrat in el. Daca nici acum nu este marlanie tipica pentru MM, atunci nu stiu ce mai este. 

pai ce e prima oara cand face asta??... a mai facut ceva de genul si in 2015 cu 46... dar unii cred ca 46 are ochi la spate si nimereste la fix cu genunchiul :)).. in fine nu vreau sa dezgrop mortii dar cum ii sta cineva in cale cum aplica metoda dirty...

pfiu... pacat de Qart... parca am avut gura aurita ca o da de gard... sper sa fie ok... 

Zarco... decent 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...