Sari la conținut

17. Pramac Generac Australian Motorcycle GP


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

Acum 2 ore, Buggy a spus:

pai ce e prima oara cand face asta??... a mai facut ceva de genul si in 2015 cu 46... dar unii cred ca 46 are ochi la spate si nimereste la fix cu genunchiul :)).. in fine nu vreau sa dezgrop mortii dar cum ii sta cineva in cale cum aplica metoda dirty

Aia cu Rossi a fost doar una dintr-un lung sir. Pe Wilairot la spulberat, pur si simplu. Omul este mare, intr-adevar.. mare la toate capitolele: mare pilot, mare jeg. De departe, cel mai mare vazut de mine, de cand urmaresc acest campionat si orice alta competitie auto-moto. Aici o compilatie micuta, pentru aducere aminte: 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 200
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 10 ore, xt600 a spus:

MM a venit din spate, l-a vazut, a vazut ca este mai lent si totusi a intrat in el. Daca nici acum nu este marlanie tipica pentru MM, atunci nu stiu ce mai este. Simpatica a fost cearta dintre soti, de dupa, cand exersau startul.. :) )))

Cam da.

Mm stia ca lore e acolo, lore nu știa de mm.

Da, lore a gresit ca "dormea" da mm l a agățat intentionat fara doar si poate. Lore nu si a schimbat trasa in niciun fel...

Atata poate atata face.

 

Si da, fani cum lore ridica din umeri :D

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine.. sincer la aia cu Wilairot nu creca a vrut... nu cred ca a gandit o asa kamikaze... creca a fost un amalgam de ganduri si erori.... si aia cu marshalii nah.. nu intra la categ asta... oricum exemple sunt destule... nu e ca sa intamplat  

Editat de Buggy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, Gixu. a spus:

Croissant s-a dus la Luccio C sa se planga de feelingul slab pe fata al Ondei si asta l-a trimis la plimbare :)))))

 

"Zarco has His KTM face again" @SimonCrafar

Da, i a zis ca e moto de campion si să tragă tare de fata, cu incredere, ca asa se conduce, cu fata. :)

 

Cică s zvonuri că zarco sa aj in moto 2 culmea, tot la ktm in locul lui ikea. Aki ajo team lol!!!!

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, Buggy a spus:

bine.. sincer la aia cu Wilairot nu creca a vrut... nu cred ca a gandit o asa kamikaze... creca a fost un amalgam de ganduri si erori.... 

Nici eu nu merg pana acolo, incat sa cred ca a fost ceva intentionat, insa toate incidentele alea, inclusiv cel cu Wilairot, arata cat de iresponsabil piloteaza. Nici nu mai este vorba de respect fata de ceilalti, este vorba de respectarea regulilor de securitate, sau daca vrei altfel, de respectarea unor norme de protectia muncii (ca doar acolo este la locul de munca).. Ori el merge in dispretul celor mai elementare reguli. Nu este o coincidenta faptul ca cele mai multe si urate faze de genul asta il are ca protagonist pe el. Nu mai vorbim de faptul ca deja si-a facut un obicei, ca depasirile la principalii oponenti sa fie facute la intimidare. Ba intra foarte agresiv, pe principiul "nu te dai la o parte, te rup", ori iese larg, impingandu-l pe oponent spre marginea pistei. Chiar si cursa trecuta, in primul viraj, dupa start, nu a rezistat sa nu aplice metoda asupra lui Quart. Coincidenta, nu? La Misano, aceluiasi Quart, i-a incetinit vizibil in fata, in apexul virajului, etc, etc.. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici un fan al dințosului să îi ia apărarea? :huh: Și eu cred că pe partea asta are niște sinapse scurtcircuitate, dar în filmuleț sunt puține mârlănii, iar 2 faze chiar par greșeli.

In altă ordine de idei, zarcoiu e pe 1 în fp3! Drept că a început imediat ploaia și e de conjunctură. Comisarii zici că sunt de la federacia română de hautomobilism, nema steaguri. :moron: Le-a făcut chel niște semne amicale.

Vestea bună e că l-am vz pe Qua pe pistă. 

Poate n-o strica ploaia quali totuși! 

L. E. Cu 7 min înainte de final s-a terminat șmecheria, iar le-a învârtit dințosu căștile... 

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aproape ca nici nu mai conteaza ce face zarco in cursa dupa cum a aratat ca poate sa mearga.

il bate sigur pe Lorenza. Sunt tare curios ce o sa zica dupa...

Si daca cade macar sa cada din fata lui Lorenzo☺️

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai din pacate in ultimul timp asta e cam singurul factor care iti mai da sansa la spectacol altfel MM il asasineaza...pacat, dar baiatul are recorduri de zdrobit, e nemilos dar are tot dreptul. Nu il halesc cu toate ca am casca cu grafica lui 😂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai mult mi-au placut mereu la MotoGp fanii Rossi :)) 

Ar rastalmaci adevarul in orice mod posibil numa sa fie ei linistiti in mintea lor , sa li se reconfirme la infinit ca idolu' dezvoltator e cel mai cel, cel mai NOBIL, neprihanit dar dârz, un domn pe circuit! :))

Filmuletu ala doar dovedeste inca o data ca MM a facut mereu tot ce a putut si a dat 100% chiar daca prin asta a mai jenat pe careva. 

in schimb idolu' sunt 100% sigur ca l-a dat jos pe MM din mârlanie in Argentina, atunci a si declansat in micutz dorinta de razbunare.

Care a venit prin umilirea Doctorului in cursa cu episodul 'ciubotica'. Ne-a aratat tuturor nu numai ca e mai bun ca Rossi, dar si ca daca vrea da ture in jurul lui si il depaseste de 20 de ori in cursa, cum s-ar juca pisica cu soarecele. Atunci nervii ginecologului au explodat si stim ce a urmat: marsh mah in tarana! :D

 

Evident toate astea pot fi interpretate cum ne-am obisnuit de catre mareea galbena...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 35 minute, damager a spus:

aproape ca nici nu mai conteaza ce face zarco in cursa dupa cum a aratat ca poate sa mearga.

il bate sigur pe Lorenza. Sunt tare curios ce o sa zica dupa...

Si daca cade macar sa cada din fata lui Lorenzo☺️

In FP4 era pe 5,timpi mai mult decat decenti.Clar va merge mai bine decat Lorenzo in cursa.

Dar am mai zis...nimeni nu tine cont de circumstante si anume faptul ca ala a avut coloana fisurata in 2 locuri si faptul ca au zis si Lorenzo si Chel ca moto v.2018 e mai user friendly.

Anul asta Lorenzo nu e de luat in seama....bine,eu am zis asta de la inceputul anului insa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

14 minutes ago, danypop said:

Calificările se amână pentru mâine,cel puțin așa au anunțat.

 

8 minutes ago, Method said:

Da,Quali duminica "dimineata".

 

 

Corect! 

Scuze, am închis televizorul imediat ce au anunțat la BT Sport. Acum văd că au pus anunțul pe site la MotoGP.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 56 minute, the mentalist a spus:

Cel mai mult mi-au placut mereu la MotoGp fanii Rossi :)) 

Ar rastalmaci adevarul in orice mod posibil numa sa fie ei linistiti in mintea lor , sa li se reconfirme la infinit ca idolu' dezvoltator e cel mai cel, cel mai NOBIL, neprihanit dar dârz, un domn pe circuit! :))

Filmuletu ala doar dovedeste inca o data ca MM a facut mereu tot ce a putut si a dat 100% chiar daca prin asta a mai jenat pe careva. 

in schimb idolu' sunt 100% sigur ca l-a dat jos pe MM din mârlanie in Argentina, atunci a si declansat in micutz dorinta de razbunare.

Care a venit prin umilirea Doctorului in cursa cu episodul 'ciubotica'. Ne-a aratat tuturor nu numai ca e mai bun ca Rossi, dar si ca daca vrea da ture in jurul lui si il depaseste de 20 de ori in cursa, cum s-ar juca pisica cu soarecele. Atunci nervii ginecologului au explodat si stim ce a urmat: marsh mah in tarana! :D

 

Evident toate astea pot fi interpretate cum ne-am obisnuit de catre mareea galbena...

Nu m-am obosit sa le răspund dar parca ai făcut-o cu vorbele mele. 

Asa vor fi fanii vraciului și după ce se retrage la pensie și inca 10 ani de atunci încolo.

Le mai au și p'alea : "sa plece de la  'Onda domle dacă vrea sa demonstreze că este pilot" și: îl ajută electronica, dacă mergea pe 500 2T ca Doctorul, nu mai avea rezultatele astea.

Csf, ncsf! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai că nu se pot lămuri niște chestii dacă dințosu' nu schimbă motoreta! 

Când sunt quali pân la urmă? Pt fp3 m-am trezit întâmplător că visam urât, pt fp4 + q azi dimineață aveam alarma setată dar țeapă... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hauleuu...greu la deal cu unii de pe aici... se vede cat de mult intelegeti din acest sport... mai bine va luati de Liga lu Mitica ca ptr voi tot aia ee... 

PS... nu sunt fan Rosii chiar am fost dezamagit de el la multe faze... 

hai cu Zarcouu... sa rupaa norii aia... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cursele au rămas la același ore. Au devansat warm up-urile ca să înghesuie calificările de la clasa mare.

După ora României:

03:00 – Moto3™ - Race
04:20 – Moto2™ - Race
06:00 – MotoGP™ - Race

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acu' se pregăteşte speech-ul pe care il vor folosi ultrasii galbeni dacă cumva MM va bate toate recordurile si va fi 'the G.O.A.T'. 

'Da domne', da tot al nostru era mau bun, dintosu n-a fost in stare sa castige pe motociclete diferite. Ha!'

Sper ca MM sa nu cada in plasa orgoliilor de gen,intai sa castige de cate ori se poate cu Honda.

Lorenzo a muscat din momeala asta si desi a castigat cu Ducati haterii nici nu recunosc asta, noroc ca raman cursele alea castigate.

Asa ca batalia cu fanii e oricum pierduta, cat timp avem clown-ul multimilor in campionat oricum nu conteaza altceva decat maimutarelile lui la camera si micile jocuri de replici cu ceilalti piloti care ii intorc casca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 minute, the mentalist a spus:

Acu' se pregăteşte speech-ul pe care il vor folosi ultrasii galbeni dacă cumva MM va bate toate recordurile si va fi 'the G.O.A.T'. 

'Da domne', da tot al nostru era mau bun, dintosu n-a fost in stare sa castige pe motociclete diferite. Ha!'

Sper ca MM sa nu cada in plasa orgoliilor de gen,intai sa castige de cate ori se poate cu Honda.

Lorenzo a muscat din momeala asta si desi a castigat cu Ducati haterii nici nu recunosc asta, noroc ca raman cursele alea castigate.

Asa ca batalia cu fanii e oricum pierduta, cat timp avem clown-ul multimilor in campionat oricum nu conteaza altceva decat maimutarelile lui la camera si micile jocuri de replici cu ceilalti piloti care ii intorc casca.

sar vad ca ai ceva frustrari acumulate in tine😁

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 hours ago, the mentalist said:

Cel mai mult mi-au placut mereu la MotoGp fanii Rossi :)) 

Ar rastalmaci adevarul in orice mod posibil numa sa fie ei linistiti in mintea lor , sa li se reconfirme la infinit ca idolu' dezvoltator e cel mai cel, cel mai NOBIL, neprihanit dar dârz, un domn pe circuit! :))

Filmuletu ala doar dovedeste inca o data ca MM a facut mereu tot ce a putut si a dat 100% chiar daca prin asta a mai jenat pe careva. 

in schimb idolu' sunt 100% sigur ca l-a dat jos pe MM din mârlanie in Argentina, atunci a si declansat in micutz dorinta de razbunare.

Care a venit prin umilirea Doctorului in cursa cu episodul 'ciubotica'. Ne-a aratat tuturor nu numai ca e mai bun ca Rossi, dar si ca daca vrea da ture in jurul lui si il depaseste de 20 de ori in cursa, cum s-ar juca pisica cu soarecele. Atunci nervii ginecologului au explodat si stim ce a urmat: marsh mah in tarana! :D

 

Evident toate astea pot fi interpretate cum ne-am obisnuit de catre mareea galbena...

 

Discutiile despre fani, ultrasi, etc s-au transat demult si au incetat sa mai prezinte interes. Acum se discuta ontopic. Nu dezgropa mortii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 45 minute, the mentalist a spus:

 

Asa ca batalia cu fanii e oricum pierduta, cat timp avem clown-ul multimilor in campionat oricum nu conteaza altceva decat maimutarelile lui la camera si micile jocuri de replici cu ceilalti piloti care ii intorc casca.

Colegu', ori esti alcolist si de aici obsesiile, ori ai o forma de tulburare obsesiv -compulsiva. In ambele cazuri ar trebui sa apelezi la un terapeut specializat. De cand poluezi pe subforumul asta, toate postarile tale sunt despre fanii lui Rossi, "ultrasii galbeni", "Rossi maimutoi", "MM G.O.A.T" (doar in visele tale), "pilotii care ii intorc casca in cap" (aceleasi clisee de exprimare). Odata nu ai venit si tu cu o informatie utila, orice altceva in afara de obsesiile tale. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...