Sari la conținut

17. Pramac Generac Australian Motorcycle GP


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

Acum 11 minute, xt600 a spus:

Colegu', ori esti alcolist si de aici obsesiile, ori ai o forma de tulburare obsesiv -compulsiva. In ambele cazuri ar trebui sa apelezi la un terapeut specializat. De cand poluezi pe subforumul asta, toate postarile tale sunt despre fanii lui Rossi, "ultrasii galbeni", "Rossi maimutoi", "MM G.O.A.T" (doar in visele tale), "pilotii care ii intorc casca in cap" (aceleasi clisee de exprimare). Odata nu ai venit si tu cu o informatie utila, orice altceva in afara de obsesiile tale. 

Atâta poți - atâta faci.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 200
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

La 25.10.2019 la 9:18, Method a spus:

Berbec e si Marquez asta maa - link

Deci ala sta pe interior si nu isi schimba trasa - m-am uitat a stat la milimetru langa vibrator special sa nu il deranjeze pe MM - si tu vii inclinat la maxim si dai cu capul in motoreta lui...si dupa aia il intrebi dc nu se da la o parte :crack: Eu nu stiu si Lorenzo asta cum e...cand l-a vazut pe MM langa el trebuia sa sara pe iarba si sa o culce sa nu ii strice trasa campeonului....

Ha, ha! Ce seamana asta cu faza cu picioul lui Vale! Cand  am zis atunci ca  Marquez a inchis peste el intrand in genunchiul lui...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 minute, Speedy.K a spus:

Ha, ha! Ce seamana asta cu faza cu picioul lui Vale! Cand  am zis atunci ca  Marquez a inchis peste el intrand in genunchiul lui...

Aoleu man, nu iar discuția asta.

Lore idiot ca stătea pe trasa, mm idiot ca l a agățat intentionat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se clarifică lucrurile în cazul lui Oliveira la echipa oficială KTM: se pare că austriecii l-au dorit acolo chiar după ce a plecat Zarco, iar el a fost cel care a refuzat mișcarea.

 

Mike Leitner (Red Bull KTM MotoGP Factory Racing Team Manager) :  "[It] was a very bad moment when Johann wanted to stop the contract in the middle of the year. So, of course, we've been pushed into this situation, and the first thing was very clear: the first rider we asked who to replace Johann was Miguel. He had the chance to come over, change places, and his answer was also very clear that he preferred to stay in his [current] team, with his crew chief. He's happy there."

 

Hervé Poncharal (Red Bull KTM Tech3 Team Manager) "I have been told - I was not at that meeting - that in Misano factory KTM [management], which was Mike Leitner and Pit Beirer, had a meeting with Miguel Oliveira and asked him 'in case we have to take somebody to replace Johann Zarco, would you be ready to come?' They told me that Miguel confirmed in Misano that he said if I've got the same technical treatment, I'd like to stay with Tech3. This is his own choice. Next year KTM has made a point that everybody will have the same machinery with the same evolution and the same specification. So at the end of the day this is more a human environment than anything else, and Miguel feels [good in] the team. Miguel has a lot of trust with Guy Coulon - his crew chief. So, for me this was a clean and clear decision, but believe me Red Bull KTM is 200 percent behind Miguel. They like him, they trust him. He's been with them since Moto3, Moto2 and there is no reason to do something that would hurt Miguel's career, absolutely not."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca in multe alte locuri e o problema de comunicare. Agende partial facute cunoscute, balbaieli si defazari. Daily business as we know it. Din fericire la nivelul ala problemele astea nu sunt reale probleme.  Reale probleme au avut  Simoncelli, sau Salom.

Cat sunt sanatosi si se vorbeste doar de bani, totul e sub control. 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 minute, PzKpfW a spus:

Se clarifică lucrurile în cazul lui Oliveira la echipa oficială KTM: se pare că austriecii l-au dorit acolo chiar după ce a plecat Zarco, iar el a fost cel care a refuzat mișcarea.

 

Mike Leitner (Red Bull KTM MotoGP Factory Racing Team Manager) :  "[It] was a very bad moment when Johann wanted to stop the contract in the middle of the year. So, of course, we've been pushed into this situation, and the first thing was very clear: the first rider we asked who to replace Johann was Miguel. He had the chance to come over, change places, and his answer was also very clear that he preferred to stay in his [current] team, with his crew chief. He's happy there."

 

Hervé Poncharal (Red Bull KTM Tech3 Team Manager) "I have been told - I was not at that meeting - that in Misano factory KTM [management], which was Mike Leitner and Pit Beirer, had a meeting with Miguel Oliveira and asked him 'in case we have to take somebody to replace Johann Zarco, would you be ready to come?' They told me that Miguel confirmed in Misano that he said if I've got the same technical treatment, I'd like to stay with Tech3. This is his own choice. Next year KTM has made a point that everybody will have the same machinery with the same evolution and the same specification. So at the end of the day this is more a human environment than anything else, and Miguel feels [good in] the team. Miguel has a lot of trust with Guy Coulon - his crew chief. So, for me this was a clean and clear decision, but believe me Red Bull KTM is 200 percent behind Miguel. They like him, they trust him. He's been with them since Moto3, Moto2 and there is no reason to do something that would hurt Miguel's career, absolutely not."

Da, dubios.

Pai si ce naiba s-a declarat ranit Oli?

Omg..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zarco pe 6 in FP4!!

 

Știe cineva ce e TTS?

 

Acum 5 ore, the mentalist a spus:

Cel mai mult mi-au placut mereu la MotoGp fanii Rossi :)) 

Ar rastalmaci adevarul in orice mod posibil numa sa fie ei linistiti in mintea lor , sa li se reconfirme la infinit ca idolu' dezvoltator e cel mai cel, cel mai NOBIL, neprihanit dar dârz, un domn pe circuit! :))

Filmuletu ala doar dovedeste inca o data ca MM a facut mereu tot ce a putut si a dat 100% chiar daca prin asta a mai jenat pe careva. 

in schimb idolu' sunt 100% sigur ca l-a dat jos pe MM din mârlanie in Argentina, atunci a si declansat in micutz dorinta de razbunare.

Care a venit prin umilirea Doctorului in cursa cu episodul 'ciubotica'. Ne-a aratat tuturor nu numai ca e mai bun ca Rossi, dar si ca daca vrea da ture in jurul lui si il depaseste de 20 de ori in cursa, cum s-ar juca pisica cu soarecele. Atunci nervii ginecologului au explodat si stim ce a urmat: marsh mah in tarana! :D

 

Evident toate astea pot fi interpretate cum ne-am obisnuit de catre mareea galbena...

Big LIKE!

Editat de B.B.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 30 minute, Kagemusha a spus:

Sigur ceva pute. Oliveira a spus clar că e dezamăgit de decizia KTM de a-l aduce pe Binder.

Da, si mie mi se pare ceva dubios, insa pe de alta parte, ceea ce spune Leitner este confirmat de Poncharal... Daca ceea ce spun cei doi este adevarat, atunci iesirea lui Oliveira este de-a dreptul deplasata. Ceva nu se leaga... cineva minte, sau spune doar o jumatate de adevar.. Oricum, ceva ma face sa cred ca Oliveira si-a cam dat foc la valiza, cu declaratiile astea. Ceva imi spune ca va imbatrani la Tech3, avand in vedere cat de deschisi la critici sunt oficialii KTM.. 

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Speedy.K a spus:

Ha, ha! Ce seamana asta cu faza cu picioul lui Vale! Cand  am zis atunci ca  Marquez a inchis peste el intrand in genunchiul lui...

exact asta mi a venit in cap si mie.... si cam asa a fost... dar stai ca nu avem dreptul la opinii ca suntem catalogati fani obsesivi:))))...

In postarile mele recente am si zis ca MM e goat sau urmeaza f curand... dar nah... unora le place sa selecteze asa cum vor ei... se vede ca nu au nici o treaba cu moto gp ul si ca frustrarea e la ei in ograda.. nah... trecand peste.. 

 

wow... Zarco bine de tot chiar si in conditiile astea... overall e bine bine... ma bucur ptr el.. si ca ia plesnit pe ktm istii aia inganfati... care se pare ca acum o dau in balbaieli de nici ei nu mai stiu cum sa o dreaga... amuzant:)) 

 

Editat de Buggy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

36 minutes ago, B.B. said:

Știe cineva ce e TTS?

Este sesiunea aia în care au testat anvelopele pentru sezonul viitor. TTS stands most likely for Tyre Test Session.

 

 

21 minutes ago, xt600 said:

... ceea ce spune Leitner este confirmat de Poncharal...

Așa zic cei doi. Sau, mai precis, asta este ceea ce Herve a auzit de la Leitner și Beirer,. Da' el nu știe ce s-a discutrat cu Miguel (dacă s-a discutat ceva).

 

 

9 minutes ago, xt600 said:

Asta e cea mai bună pe care am auzit-o săptămâna asta. The return of the kings...:crack:

Editat de Kagemusha
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4 minutes ago, xt600 said:

 

Deci la anu' contăm doar pe lupta între Honda lui Marc și Yamaha lui Quarta. Era de așteptat. Să vedem ce scoate Gigi din pălărie în douăzeci douășunu...

 

"Two riders in a crisis: Jorge Lorenzo and Valentino Rossi

Let's take the mystery of Jorge Lorenzo. It intrigues us because we saw him win and, today, we don't recognize him, but we don't even recognize Valentino Rossi, busy with numerous transformations without knowing this time if, from the chrysalis in which he is cocooned - fourth man for Yamaha - a butterfly will break free.

Let's face reality: 2020 doesn't look good for the big losers of 2019. If, in fact, the rider from Mallorca has to hope that Honda will make a miracle happen by creating a bike just for him, Valentino must pray that his new chief mechanic, Davide Munoz, will manage to get him out of the quick sand he's stuck in because, if Yamaha is second and fourth with Quartararo and Vinales, it makes no sense for Rossi to fall at the 20th lap after having already accumulated an almost 15 second delay."

Aici, Scalera trebuie să-ți dea drepturi de copyright, că o spui de mult...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai ce-am avut o ref(v)elatie, sunt care tot trag ca kktm e penala de tot ca sec fata de lider la sf cursei, sa nu uitam totusi ca in pluton mai ai "batalii" , te mai tine vreunul pe loc etc. Deci nu reflecta realitatea 100%..

Fata de lider care n-are pe nimeni in fata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu poluez forumu asta de vreo 15 ani, au fost ani in care serviciul imi permitea sa msi citesc niste stiri motogp si sa mai postez 'informatii utile'. Acum nu mai am timp, mai intervin si mai bag batu prin gard cand vsd cum abereaza fanii Rossi.

Pentru ca am spus de 1000 de ori, nu am nimic cu Rossi- un mare campion- ci cu o parte din fanii lui. Aia cei mai prosti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, adidas a spus:

 

Discutiile despre fani, ultrasi, etc s-au transat demult si au incetat sa mai prezinte interes. Acum se discuta ontopic. Nu dezgropa mortii!

Chiar ca....iar ajungeti la 'Brusli il bate pe Vandam?'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, the mentalist a spus:

 

Pentru ca am spus de 1000 de ori, nu am nimic cu Rossi- un mare campion- ci cu o parte din fanii lui. Aia cei mai prosti.

Si cum stabilesti care sunt aia mai prosti, cand tu te dovedesti mult sub nivelul lor??? Intrii pe un teren alunecos.. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, the mentalist a spus:

Eu poluez forumu asta de vreo 15 ani, au fost ani in care serviciul imi permitea sa msi citesc niste stiri motogp si sa mai postez 'informatii utile'. Acum nu mai am timp, mai intervin si mai bag batu prin gard cand vsd cum abereaza fanii Rossi.

Pentru ca am spus de 1000 de ori, nu am nimic cu Rossi- un mare campion- ci cu o parte din fanii lui. Aia cei mai prosti.

Eu sunt de 14 ani pe forumul asta si stiu cati au fost banati de imbarligaturile tale!Tu impreuna cu inca cativa provocati lumea si apoi,mana in mana cu moderatorii de atunci,

le dadeati banare!Sa-ti zic de Little Wayne sau de Lil Debul!Poti sa-i pacalesti pe cei veniti mai tarziu care nu stiu cum procedati, vitejilor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E clar.. gandesti ca un sofer de pe autospeciala de strans gunoiul.. Ti-am mai sugerat si cu alta ocazie, continua sa faci kilometrii, rationamentele nu sunt atuul tau. 

Acum 6 minute, the mentalist a spus:

Kilometrii nostrii de teren...

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

'Intrii', 'kilometrii', 'nostrii'- toate se scriu cu un singur 'i', dar n-ai cum sa intelegi tu o aluzie mai fina, analfabet fiind...

Acum 29 minute, adiy32 a spus:

Eu sunt de 14 ani pe forumul asta si stiu cati au fost banati de imbarligaturile tale!Tu impreuna cu inca cativa provocati lumea si apoi,mana in mana cu moderatorii de atunci,

le dadeati banare!Sa-ti zic de Little Wayne sau de Lil Debul!Poti sa-i pacalesti pe cei veniti mai tarziu care nu stiu cum procedati, vitejilor!

Uite ca ai scapat de moderare, nu mai sunt reguli, de fapt nici forum si nici forumisti nu prea mai sunt!

Ohhh, little PeeWee, i remember :)

Trebuie sa recunosc ca era funny cand eram militian, puteam sa dau warn tuturor tampitilor si se inflamau pana pocneau :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 41 minute, adiy32 a spus:

Eu sunt de 14 ani pe forumul asta si stiu cati au fost banati de imbarligaturile tale!Tu impreuna cu inca cativa provocati lumea si apoi,mana in mana cu moderatorii de atunci,

le dadeati banare!Sa-ti zic de Little Wayne sau de Lil Debul!Poti sa-i pacalesti pe cei veniti mai tarziu care nu stiu cum procedati, vitejilor!

Mare om, mare caracter.. ma refer la colegul cu probleme de mental. 

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...