Sari la conținut

17. Pramac Generac Australian Motorcycle GP


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

Va agitati degeaba, nici o secunda nu s-a pus problema ca Rossi este mai bun ca Marcquez sau invers, discutia facea referire doar la lipsa de respect ce o arata pe pista Marc. Si nu este vorba ca da el 100% si de aceea se intampla ce se intampla, aici este problema de educatie, ca si in cazul celor care in trafic, iti franeaza in fata intentionat, este cam acelasi comportament. Din pacate trebuie sa ramai modest pe pista si doar in sinea ta sa te crezi cel mai bun (valabil pentru toti pilotii), dar cand ti se urca la cap, probabil si ajutat de pupincuristii de pe langa el, te agiti si taxezi pe toti cei care indraznesc sa aiba o sansa reala in dueluri. Aici trebuie sa admiram ce a tot facut Dovi, care a inteles cel mai bine cum este Marc, cu stilul lui ori la bal ori la spital din ultimul tur.

Asta se mai intampla si din cauza ca el nu a avut niciodata o accidentare grava si nu-i doresc sa invete pe calea cea grea ca acest tupeu gratuit nu este benefic,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 200
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 40 minute, the mentalist a spus:

'Intrii', 'kilometrii', 'nostrii'- toate se scriu cu un singur 'i', dar n-ai cum sa intelegi tu o aluzie mai fina, analfabet fiind...

 

Fiind mai saracut cu duhul, de felul tau, gramatica este un teren alunecos pentru tine. Cand spui: "100000 kilometri" se scrie cu un singur i, pentru ca este vorba despre un plural nearticulat.. cam grea notiunea asta pentru tine, (cine este analfabetul??) dar nah.. iti dau  o lectie gratuita de gramatica. Exista insa situatii cand pluralul SE ARTICULEAZA!!!! Altfel spus, exista si o forma articulata a pluralului substantivului "kilometru". De pilda cand spui: "kilometrii parcursi de mine", se scrie cu doi de i. Ti-am spus ca te bagi ca musca in anusul calului si te murdaresti de 💩 pe aripioare. Ti-am spus, dar tu nu si nu.. Batman! ia de aici: https://www.emag.ro/doom-dictionarul-ortografic-ortoepic-si-morfologic-al-limbii-romane-9786068162089/pd/DMG8QBBBM/?emag_click_id=e59d0a762c004c4aa0c2c41d9abdc7b1&ref=ps&utm_campaign=profitshare_3CZ&utm_content=link&utm_medium=profitshare&utm_source=l.profitshare.ro_affiliate_3CZ  Este la oferta.. ;) 

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, numai ca 'Intrii' nu se scrie niciodata cu 2 i. Si nici km nu era cu 2 i  asa cum l-ai folosit tu in context. Dar ma bucur ca ai google-it si in felul asta ai mai invatat cate ceva. Ma bucur sa fiu de folos.

 

Off topic :) Cand Lorenzo, Stoner si Pedrosa se plangeau de Rossi ca e prea contondent in dueluri fanii Rossi chicoteau di ziceau ca sunt sia sugaci, idolul avand un comportament barbatesc :))

Bah cum puteti sa o dati numai cum va convine, acu' MM e prea dur pentru moshii aia :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 minute, Valentino Rossi VR46 a spus:

Va agitati degeaba, nici o secunda nu s-a pus problema ca Rossi este mai bun ca Marcquez sau invers, discutia facea referire doar la lipsa de respect ce o arata pe pista Marc. Si nu este vorba ca da el 100% si de aceea se intampla ce se intampla, aici este problema de educatie, ca si in cazul celor care in trafic, iti franeaza in fata intentionat, este cam acelasi comportament. Din pacate trebuie sa ramai modest pe pista si doar in sinea ta sa te crezi cel mai bun (valabil pentru toti pilotii), dar cand ti se urca la cap, probabil si ajutat de pupincuristii de pe langa el, te agiti si taxezi pe toti cei care indraznesc sa aiba o sansa reala in dueluri. Aici trebuie sa admiram ce a tot facut Dovi, care a inteles cel mai bine cum este Marc, cu stilul lui ori la bal ori la spital din ultimul tur.

Asta se mai intampla si din cauza ca el nu a avut niciodata o accidentare grava si nu-i doresc sa invete pe calea cea grea ca acest tupeu gratuit nu este benefic,

Da!! Big like! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 minute, Valentino Rossi VR46 a spus:

Va agitati degeaba, nici o secunda nu s-a pus problema ca Rossi este mai bun ca Marcquez sau invers, discutia facea referire doar la lipsa de respect ce o arata pe pista Marc. Si nu este vorba ca da el 100% si de aceea se intampla ce se intampla, aici este problema de educatie, ca si in cazul celor care in trafic, iti franeaza in fata intentionat, este cam acelasi comportament. Din pacate trebuie sa ramai modest pe pista si doar in sinea ta sa te crezi cel mai bun (valabil pentru toti pilotii), dar cand ti se urca la cap, probabil si ajutat de pupincuristii de pe langa el, te agiti si taxezi pe toti cei care indraznesc sa aiba o sansa reala in dueluri. Aici trebuie sa admiram ce a tot facut Dovi, care a inteles cel mai bine cum este Marc, cu stilul lui ori la bal ori la spital din ultimul tur.

Asta se mai intampla si din cauza ca el nu a avut niciodata o accidentare grava si nu-i doresc sa invete pe calea cea grea ca acest tupeu gratuit nu este benefic

Ma simt onorat ca insusi VR46 si-a facut cont si a postat :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acum, the mentalist a spus:

Da, numai ca 'Intrii' nu se scrie niciodata cu 2 i. Si nici km nu era cu 2 i  asa cum l-ai folosit tu in context. Dar ma bucur ca ai google-it si in felul asta ai mai invatat cate ceva. Ma bucur sa fiu de folos.

 

Man, eu am facut scoala pe bune, nu ca altii la apelul bocancilor. Google e bun pentru tine.. pana iti cumperi dictionarul, foloseste-l! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, the mentalist a spus:

'

Trebuie sa recunosc ca era funny cand eram militian, puteam sa dau warn tuturor tampitilor si se inflamau pana pocneau :))

Împuțit poți fi, incredibil. La fel bagi bățul prin gard si acasa sau aici doar refulezi incercand sa pari cu mai mult de doua clase(si de școală si de viata) mimând o autoflagelare nereusita? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, adiy32 a spus:

Sa-ti zic de Little Wayne sau de Lil Debul

 

Chiar ma intrebam ce s-a intamplat cu astia doi. Lil Debul e activ pe softpedia, stiu pt ca are acelasi user dar de little wayne nu mai stiu nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Kagemusha a spus:

Interesant punct de vedere să încerce s-o călărească soft. Abia aștept să îl văd în cursă. Bine, să sperăm că o să fie camerele și pe el.

Cine stie,dar m-as mira sa gaseasca el vreo cale,ma gandesc ca Marquez nu de nebun o vireaza cu spatele.

Zarco are nevoie de feeling fata,ceea ce Honda nu prea are.

Om vedea,va fi interesant.

1 oră în urmă, john17 a spus:

Poate ia și mamba notițe! 

mamba nu era nici el chiar asa de prost pe cat pare acum.

Tin sa iti aduc aminte ca la teste pe Jerez pe v.2018 a fost in timp cu Marcelino - a declarat el si chiar m-am mirat si am verificat - are dreptate,nu spune prostii,iar timpul e bun :

Screenshot-2019-10-26-motogp-com-Jerez-M

Deci s-ar putea sa aiba dreptate in legatura cu Honda v.2018 after all.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 25.10.2019 la 23:21, xt600 a spus:

Aia cu Rossi a fost doar una dintr-un lung sir. Pe Wilairot la spulberat, pur si simplu. Omul este mare, intr-adevar.. mare la toate capitolele: mare pilot, mare jeg. De departe, cel mai mare vazut de mine, de cand urmaresc acest campionat si orice alta competitie auto-moto. Aici o compilatie micuta, pentru aducere aminte: 

 

Prin faptul ca-l faci "mare jeg", ți se pare ca aduci tu o informație utilă? 

Se pare ca de altfel, tu ai dezgropat morții printr-un apelativ destul de urât atât la adresa lui Marc dar vad ca și asupra colegului care nu te-a atacat direct. 

Îmi pare rău că discut cu tine, dar, se pare că ai o problemă grava de percepție a realității dacă, tocmai tu care dezgropi morții dintr-o frustrare clară, il ataci pe un coleg care-ți răspunde destul de civilizat. 

Este cam același tip de comportament ca și ala pe care-l reclami, numai ca tu jignești fără niciun motiv o persoană, o faci bolnava psihic, etc. 

Sper sa nu-mi răspunzi, pentru că, uitandu - ma la ce ai mai scris pe aici, în afara de jigniri și atacuri la persoană, nu ai făcut altceva și n-o să-mi pierd timpul cu tine. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Clar.

 

Mea culpa,se pare ca Quarta n.a fost deloc cu hard spate medium fata...cei cu softuri/med spate se taie usor usor.

Pacat insa ca n.a putut sa mearga cu el pe primele tururi pana intra in temp.

 

Si sa mai zica cei de la michelin ca gumele tin toata durata cursei...

 

Pt cei cu Brusli il bate pe Vandam,mergeti pe privat,nobody cares.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...