Sari la conținut

18. Shell Malaysia Motorcycle Grand Prix


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 176
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 36 minute, Kagemusha a spus:

Shell Malaysia Motorcycle Grand Prix

Sepang, 1-3 noiembrie

 

image.thumb.png.e287acce90826a1324ea7c3854f241c3.png

 

 

Da.. un circuit pe care Honda si Ducati se vor simti foarte bine.. Mai ales Honda.. stim noi de ce.. :D 

Jorge Lorenzo is optimistic he can return to his performance level displayed at the Japanese round in Malaysia this weekend after enduring a nightmare outing at Phillip Island.“Compared to Australia, the circuit in Malaysia should suit me more and I think we will be able to get back to where we were in Motegi." In Japonia a facut locul 17, parca... Nu cred ca mai este ceva de spus. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, xt600 a spus:

MM ar putea castiga ,de unul singur, toate cele trei titluri: https://www.motorsport.com/motogp/news/honda-teams-title-lorenzo-marquez/4588966/

E extrem de dificil, pentru că Petrucci punctează în fiecare cursă și lui Dovi îi cam place la Sepang. Dar sigur se va strădui să scoată maximul de puncte în ultimele două curse, împins de la spate de șefii de la Honda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, xt600 a spus:

Da.. un circuit pe care Honda si Ducati se vor simti foarte bine.. Mai ales Honda.. stim noi de ce.. :D 

Jorge Lorenzo is optimistic he can return to his performance level displayed at the Japanese round in Malaysia this weekend after enduring a nightmare outing at Phillip Island.“Compared to Australia, the circuit in Malaysia should suit me more and I think we will be able to get back to where we were in Motegi." In Japonia a facut locul 17, parca... Nu cred ca mai este ceva de spus. 

wow... este usturator :)))) ce zice... mai e putin si... la nebuni cu el... mda... eu tot sper.... ca poate In  iarna acum sa isi revina si la anul sa faca ceva... daca nu.... Yamaca petronas scrie pe el in cel mai fericit caz... daca nu... ne putem lua ramas bun de la el... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 30.10.2019 la 16:56, Doctor X a spus:

E extrem de dificil, pentru că Petrucci punctează în fiecare cursă...

Vai da ce mai puncteaza au mama :crack:

 

Circuit bun pt Yamaha,asa ca hai cu murgu ala :D

Poate ne arata si Quarta ceva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

8 hours ago, Method said:

... 

Eu aș zice că e bun, mai degrabă, pentru Ducati și Honda, mai precis pentru Ducati și Marquez.

Quartararo va fi oricum aproape de cel din frunte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Momentan (o parte dintre) pianiști(i) stau bine! Dințosu cu genunchiul jos as usual, coace el ceva precis.

Am ajuns la 2 și ceva acasă și la 5 fără eram pe eurosporc, minte multă ce am și io... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 55 minute, Kagemusha a spus:

Eu aș zice că e bun, mai degrabă, pentru Ducati și Honda, mai precis pentru Ducati și Marquez.

Quartararo va fi oricum aproape de cel din frunte.

Eu as zice ca am avut dreptate cand am zis ca va fi avantajos pt Yamaha - rezultate FP1...timpii sunt deja buni :

Screenshot-2019-11-01-motogp-com-SHELL-M

Amandoua Petronas in fata,Vinales pe 3,Rins binisor Rossi binisor.

Curbe de viteza mare - avantaj piane.

 

Marquez iar a pierdut fata si a salvat-o din genunchi - New weekend, same Marquez!

E incredibil pt ca face exact ceea ce fac si cei din F1 - in fp'uri forteaza pe fiecare viraj in parte sa vada cat de mult merge,chiar cu riscul de a cadea,dar in quali si in cursa nu (mai) greseste nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 hours ago, Method said:

...

Iar o interpretezi în stil propriu.

Uite aici:

image.thumb.png.9b2a4a3c9418defdcf1185e7ed6f6c22.png

 

Astea sunt rezultatele de la Phillip Island unde ziceai că e un circuit "Yamaha". Dacă ne luăm după rezultate - ca de altfel în ultimii ani - circuitele sunt favorabile pentru Marquez.

Dar, ca să nu polemizez, ai dreptate ca de obicei. 🙂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 25 minute, Kagemusha a spus:

Iar o interpretezi în stil propriu.

Deloc.Philip Island este un circuit propice Yamaha - asa spun pilotii asa spun jurnalistii asa spune toata lumea.Nu am venit eu cu duma asta...Rossi spunea ca abia asteapta Philip Island,la fel Quarta Vinales samd,nu cred ca sunt toti prosti nu?

Faptul ca a castigat un pilot Honda pe el (batand un pilot Yamaha) sta marturie skill'ului acelui pilot.

A mai fost o circumstanta acolo - frigul.14 grade.Si toti si-au pus gume hard si ce a urmat se stie.

In fine.

 

REzultate FP 2 :

Screenshot-2019-11-01-motogp-com-SHELL-M

Quarta rupse recordul lui Lorenzo.Good boy.

Si nici Morbido nu mere rau.Sper sa confirme si in cursa cei 2.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce-a facut mm in fp2? A mers cu spatele?

Era sa-l depaseasca Zorro :D

Acum 7 ore, ilarionciobanu a spus:


Cu 2 curse inainte de final, are mai multe puncte decat a avut pilotul 2 de la Ducati in fiecare dintre cele 2 sezoane precedente, cu tot cu alea 3 formidabile victorii.

Acum, stand si gandind la rece, puncteaza sau nu?

Practic da, teoretic da, numai ca nu prea :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 20 ore, Method a spus:

Vai da ce mai puncteaza au mama

A punctat în fiecare cursă, spre deosebire de Georgel. Altfel MM ar fi câștigat deja  campionatul și la echipe. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daa,bun pilot Petrucci asta...si Ciabatti pare sa creada la fel :P

Acum 4 ore, PzKpfW a spus:

image.thumb.png.8c30e3d8d324158275e2b0197d527c54.png

:crack:

Meanwhile cica la anul Petronas va avea ceea ce Jarvis a numit "Spec-A Yamaha" pt amandoua motoretele.

 

Marquez merge cu 2 manete pe stanga - ambreiaj si frana spate.Makes sense din moment ce ambreiajul il foloseste doar la plecarea de pe loc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...