Sari la conținut

18. Shell Malaysia Motorcycle Grand Prix


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

Uite-asa se face spectacolul. Calificari proaste ca Rossi, apoi ca sa castigi tre sa ii depasesti si iaca spectacolul. Asta cred ca va face MM cu ei...

Câtă satisfactie ca a cazut ala, cred ca ati muscat din prosop cand ati vazut ca nu si-a rupt nimic si v-ati infrant saritura de bucurie pana in tavan pe care ati fi efectuat-o daca vă anuntau ca si-a rupt o clavicula,ceva,acolo...

 

Sa va reamintesc ca au mai existat cazuri de tras la remorca si in alti ani, stiu-stiu, acum e treaba cu caracteru' infect, jegu' dreacu', bla bla...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 176
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 22 minute, the mentalist a spus:

Uite-asa se face spectacolul. Calificari proaste ca Rossi, apoi ca sa castigi tre sa ii depasesti si iaca spectacolul. Asta cred ca va face MM cu ei...

Câtă satisfactie ca a cazut ala, cred ca ati muscat din prosop cand ati vazut ca nu si-a rupt nimic si v-ati infrant saritura de bucurie pana in tavan pe care ati fi efectuat-o daca vă anuntau ca si-a rupt o clavicula,ceva,acolo...

 

Sa va reamintesc ca au mai existat cazuri de tras la remorca si in alti ani, stiu-stiu, acum e treaba cu caracteru' infect, jegu' dreacu', bla bla...

 

Lorenzitas,chill ...

Omu a iesit campeon da  tot tigan e,intelegi esenta.

Sa vedem maine cat de curat avanseaza

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, P T R a spus:

 

Lorenzitas,chill ...

Omu a iesit campeon da  tot tigan e,intelegi esenta.

Sa vedem maine cat de curat avanseaza

 

dai pace ca e amuzant asa... sterge cu noi pe jos pe aici dar defapt el e singurul hater... 

stim cum totii ca au mai fost cazuri de tras la remorca si au facut o si altii... doar ca MM e mult prea direct si brutal in actiunile sale(nu doar depasiri) .. nu mi as dori sa isi invete anumite lectii prin cazaturi nasoale... dar am impresia ca altceva nu ar reusi sa se mai slefuiasca si el... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marele doborator de recorduri, GOAT-ul aspirant, a incercat sa prinda loc mai bun pe grila tinandu-se dupa rookie si a luat contact cu realitatea in forma ei asfaltata?

 

Daca maine bate Quartararo, maine e inceputul declinului pentru Marquez. Cred ca bunica lui i-a ghicit asta de mult in bobi. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 minute, Altair a spus:

 

Daca maine bate Quartararo, maine e inceputul declinului pentru Marquez. Cred ca bunica lui i-a ghicit asta de mult in bobi. 

 

Poate inceputul declinului nu, dar cu siguranta ar fi semnul ca incep sa apara contracandidati, cu adevarat puternici, mai curand decat si-ar fi dorit el. Si raman la parerea, ca atunci cand si ceilalti constructori vor pune la punct motociclete foarte competitive, GOAT nu va mai fi chiar atat de GOAT, cum ni se pare ca este acum.. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda... eu zic sa nu va entuziasmati asa tare... desi cateva sperante se  pare ca ar fi.... sa opreasca dominatia... 

referitor la schema lui de azi...mie unul imi da dovada ca nu are nici macar acel respect de sine de pilot multi campion mondial... pe principiul scopul scuza mijloacele... si fac inca o legatura... abia astept sa vad ziua aia(daca va veni) in care va acepta o noua provocare cu alt constructor... doar curiozitate personala... si sigur nu sunt singurul :)) 

Editat de Buggy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 29 minute, xt600 a spus:

Poate inceputul declinului nu, dar cu siguranta ar fi semnul ca incep sa apara contracandidati, cu adevarat puternici, mai curand decat si-ar fi dorit el. Si raman la parerea, ca atunci cand si ceilalti constructori vor pune la punct motociclete foarte competitive, GOAT nu va mai fi chiar atat de GOAT, cum ni se pare ca este acum.. 

Man.. Cine mai salveaza cazaturi ca baiatu asta MM? Cumva nimeni? 

Cine merge blana in quali(de obicei) si cu primul tur rapid face tur de pole? - MM

Cine merge cu slickuri cand deja ploua sau abia se vad pete de asfalt uscat si iese bine? - MM.

 

Sa nu ne ***** pe noi. Omu e in liga lui. 

Sa vedem ce ne rezerva viitorul - Q.

Acum 17 minute, Buggy a spus:

mda... eu zic sa nu va entuziasmati asa tare... desi cateva sperante se  pare ca ar fi.... sa opreasca dominatia... 

referitor la schema lui de azi...mie unul imi da dovada ca nu are nici macar acel respect de sine de pilot multi campion mondial... pe principiul scopul scuza mijloacele... si fac inca o legatura... abia astept sa vad ziua aia(daca va veni) in care va acepta o noua provocare cu alt constructor... doar curiozitate personala... si sigur nu sunt singurul :)) 

Man.. El se joaca cu ei. 

Toti sunt oarecum "fortati" sa traga tare si el sta in coasta celui care e cel mai fortat - azi a fost Q. A fost si cu rossi, cu dovi, poate si cu altii.

Doar nu crezi ca iesea pe 11 daca-si vedea de treaba lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@frigider... deci ma repet... nu ii contesta nimeni talentul, performanta, stilul unic etc... doar ca pe langa asta in anumite situatii aplica un stil prea miselesc, parsiv si f brutal...si dupa parerea mea... si nu ar trebui sa fie asa in sportul asta...adica daca s ar intampla asa o situatie odata la nu s cat timp e una... da la el e standard.. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Buggy a spus:

@frigider... deci ma repet... nu ii contesta nimeni talentul, performanta, stilul unic etc... doar ca pe langa asta in anumite situatii aplica un stil prea miselesc, parsiv si f brutal...si dupa parerea mea... si nu ar trebui sa fie asa in sportul asta...adica daca s ar intampla asa o situatie odata la nu s cat timp e una... da la el e standard.. 

Da, sa zicem ca nu prea e fair play.

Acum sa nu uitam ca mai toti fac asta.

De aia se si anunta pilotii de la boxe.

Parca la lore am vz prima oară pe panou tricicleta aia , semn că îl urmărea rossi ,inainte să fie asta cu mesaje pe bord.

 

Plus ca pune presiune pe ei.. E si partea psiho implicată în sport, nu?

Gen sa vezi tur dupa tur MM +0. Cand f usor te ar putea depasi oricand.

 

De acord, gratuit gestul de azi. 

Deja e campion.

Putea sa-si vada de ale lui.

Faza e ca a-l urmari pe Q = compliment mare de tot.

De Q o sa se teama pe viitor, de-aia se joaca cu el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, frigider a spus:

Man.. Cine mai salveaza cazaturi ca baiatu asta MM? Cumva nimeni? 

Cine merge blana in quali(de obicei) si cu primul tur rapid face tur de pole? - MM

Cine merge cu slickuri cand deja ploua sau abia se vad pete de asfalt uscat si iese bine? - MM.

 

Sa nu ne ***** pe noi. Omu e in liga lui. 

Sa vedem ce ne rezerva viitorul - Q.

Man.. El se joaca cu ei. 

Toti sunt oarecum "fortati" sa traga tare si el sta in coasta celui care e cel mai fortat - azi a fost Q. A fost si cu rossi, cu dovi, poate si cu altii.

Doar nu crezi ca iesea pe 11 daca-si vedea de treaba lui.

:agree:  E foarte enervant ce face de multe ori,dar "valoarea" nu prea are cum sa ii fie contestata.

Acum 3 ore, Buggy a spus:

mda... eu zic sa nu va entuziasmati asa tare... desi cateva sperante se  pare ca ar fi.... sa opreasca dominatia... 

referitor la schema lui de azi...mie unul imi da dovada ca nu are nici macar acel respect de sine de pilot multi campion mondial... pe principiul scopul scuza mijloacele... si fac inca o legatura... abia astept sa vad ziua aia(daca va veni) in care va acepta o noua provocare cu alt constructor... doar curiozitate personala... si sigur nu sunt singurul :)) 

Exact.

Va merge insa tare si de la alt constructor.Toti de la HRC au zis ca s-au mirat la inceput de an ce repede si-a schimbat MM stilul si s-a modelat pe aceasta noua Honda.Deci nu cred sa aiba mari dificultati cu un Ducati.

Acum 4 ore, Altair a spus:

Marele doborator de recorduri, GOAT-ul aspirant, a incercat sa prinda loc mai bun pe grila tinandu-se dupa rookie si a luat contact cu realitatea in forma ei asfaltata?

 

Daca maine bate Quartararo, maine e inceputul declinului pentru Marquez. Cred ca bunica lui i-a ghicit asta de mult in bobi.

Nuuu,chiar deloc.Daca ar fi incercat sa prinda un loc mai bun pe grila cu Quarta sageata hai ca era scuzabil.El in nici un caz nu a vrut sa faca asta ! Dimpotriva,a facut ceva mai urat - in stilul caracteristic a incercat sa il frece pe Quarta sa greseasca sau daca nu greseste sa ii fure pole'ul ce l-ar fi facut.Mind games.Spera sa il exaspereze sau sa il faca sa isi piarda concentrarea,exact cum a facut in cateva cazuri cu Vinales,pana ce spaniolul invariabil a clacat.

Quarta a gresit si el zic eu ca s-a bagat in jocul lui MM,trebuia efectiv sa mai stea la boxe.Quarta avea timp de primul rand dupa primul stint,nu era obligat sa iasa,Marcel dimpotriva,nu avea,el era obligat sa iasa.

 

Ca o paralela,imi si aduc aminte ce exasperat era MM cand s-a tinut Iannone asa dupa el in quali acum vreo 2 ani...si cum s-a pus el la vrajeala pe moto si apoi s-a dat imediat jos tocmai pt ca Ian sa nu il urmareasca.Deci lui nu ii place sa fie urmarit.

Iar aia cu "aaa,nu ca eu vroiam sa ma iau dupa alt pilot nu dupa Quarta" sa i-o zica lu'mutu.

 

Scopul clar al lui MM este sa il streseze pe Quarta,sa il intimideze pt ca vede in acesta un contracandidat la victorii de etapa.Si vrea sa il faca sa cedeze dupa reteta Vinales.

Quarta insa...inca odata cinste lui,dar efectiv baiatul nu cedeaza sub presiune.Si pe langa faptul ca Quarta n-a cedat deloc,mind game'ul i s-a intors si l-a muscat de cwr pe Marcel :bounce:

1 oră în urmă, frigider a spus:

De acord, gratuit gestul de azi. 

Deja e campion.

Putea sa-si vada de ale lui.

Faza e ca a-l urmari pe Q = compliment mare de tot.

De Q o sa se teama pe viitor, de-aia se joaca cu el.

True.

In alta ordine de idei cica Quarta taraganeaza in a semna cu Yamaha din 2021.O avea altceva mai bun pe masa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Talentul lui mm nu il contesta nimeni,clar e talentat,doar ca nu are maturitatea aia  slefuita,poate ca una fara alta nu se poate.

Oricum cred ca ar fi mai bine cu super pole,si ar rezolva problema cu strategia asta de a cauta sageti.

Hai cu cursa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 55 minute, P T R a spus:

Talentul lui mm nu il contesta nimeni,clar e talentat,doar ca nu are maturitatea aia  slefuita,poate ca una fara alta nu se poate.

Este singurul,dar singurul defect al lui Marquez - cand este fortat,depasit etc,cand nu ii ies lui socotelile pe care le-a facut la boxe despre cum ar trebui sa se intample cursa/quali samd,incepe sa faca prostii.Si prostii mari.

Problema este insa ca a ridicat stacheta atat de sus incat nu mai poate nimeni sa ajunga sa il forteze decat extrem extrem de rar.

Acum 10 minute, danypop a spus:

Bineeeee Alex Marquez 👍😎

Frații Marquez,singurii frați care câștigă titlurile Moto2 și MotoGP in același an😎💪👍

Mda,dupa 5 ani de moto 2 ? 🙄  ....mai avea putin si ajungea la vechimea lui Luthi.AM nu e nici la jumate din talentul lui frati-su.

As zice ca e mai bun Binder.Sa il vedem la anul in gp,desi...la kktm...

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat de Zarco,ar fi iesit pe 8...

Pacat si de Quarta nush ce s.a intamplat.Nu trebuie insa sa fie frustrat ca nu il lasa coechipierul sa treaca...

 

Cursa beton finally facuta de Vinales.De mult nu a mai fost asa de puternic.

Ar fi fost frumos sa fie si Rossi pe podium,dar oricum Yamaha de uzina au mers in sfarsit la nivel,adica peste Petronas.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, Method a spus:

Pacat de Zarco,ar fi iesit pe 8...

Pacat si de Quarta nush ce s.a intamplat.

 

Cursa beton finally facuta de Vinales.De mult nu a mai fost asa de puternic.

Ar fi fost frumos sa fie si Rossi pe podium,dar oricum Yamaha de uzina au mers in sfarsit la nivel,adica peste Petronas.

 Nu inteleg de ce au schimbat gumele. Si el si mor au mers cu soft pe spate, cand toate antrenamentele au fost cu medium.

 

probabil ca strategia a fost sa plece in fata rapid si sa puna distanta la inceput si apoi sa faca management. 
 

In plus s-a racit un pic si nu mai avea tractiune, se vedea cand iesea din viraj.

 

pacat de Zarco, facea o cursa beton, termina probabil pe 8, cu Lorenzo pe nicaieri si Cal unde stie el mai bine.

pacat.... din pacate cred ca deciziile astea ale lui nu sunt cele mai buna :(.

 

Nu prea imi dau seama ce o sa castige din cursele astea 3. Sper sa ii aduca un plus de ceva, si sa nu se intoarca la moto2. Nu mai e tocmai tanar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 minute, Cavaleru a spus:

ma bucur ca l-am vazut pe Rossi batandu-se din nou la podium.

  GO GOG OG GOG GOGOG GOGOGOGOGOGOGOGOGOGO  VALEEEEEE 46.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...