Sari la conținut

18. Shell Malaysia Motorcycle Grand Prix


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

Acum 5 ore, Aion2014 a spus:

In locul cui? Rins se batea cu el in moto2 si sincer isi merita locul la Suzuki iar Mir e tanara speranta care culmea merge si bine(nu exista doar Quartararo, mai e si Morbidelli, cam toti astia mici au mers bine).

Deci locul cui?

Simplu Ianonne.

Rins isi merita locul fara doar si poate... dar de Mir nu s ce sa zic... a avut o prestanta decenta sa zicem ptr un rookie... dar creca cu Zarco ar face o echipa puternica... Morbidelli o sa mai stea pe la Petronas probabil iar Qart... daca evolueaza posibil sa vina in locul lui Rossi.. 

Cat despre Iannone... e greu cu el... stim cu totii cat de inconstant este.. acum nu s daca ar fi mai bun ca Petrux sau Miller... posibil... dar nu s daca Ducati se mai gandeste la el... bine... daca ma intrebi pe mine Zarco ar putea fi mai ok si ca, Cal la Lcr... degeaba mai fura Cal cate un podium sau victorie... si restul e pe jos la propiu sau dupa cursa... Zarco cred ca ar ffi mai constant in rezultate bune... 

 

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 176
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 5 ore, xt600 a spus:

Au fost momente in istoria MotoGp, cand nu Honda era topul, deci din acest punct de vedere se mai schimba lucrurile. Cu Marcel e mai greu, pentru ca, asa cum spui, Marcel e Marcel. Dar sa stii ca nici el nu poate castiga titluri cu o motocicleta de mana a doua.  

Marcel? Mmmm propun Marian. Suna mai romanesc.

Acum 3 ore, prafrau a spus:

 

 

 

legat de cursa, cred ca suzuki ar trebui sa renunte la aripi, oricum tot incearca aia sa scape de ele in cursa

haha

si descopar ca imi place de marquez cand incepe din spate

normal, mai depaseste si el niste conuri.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 05.11.2019 la 22:27, Buggy a spus:

@Method... eu nu l dau mort pe Lorenzo...sunt sigur ca daca ar fi in conditii bune fizice/psihice si cu o moto sa i vina manusa ar face treaba... o sa vedem ptr la anul cum se prezinta si Honda si Lorenzo...

de Zarco da stiu... au fost declaratii clare de ambele parti ca nu se pune problema... oricum ca e v2018 honda ca o di nu s cum... baiatu asta merita un loc in m gp.. si fraieri ar fi Suzuki daca nu i ar propune ceva... am mai zis asta.. nu ptr la anul ci ptr 2021...oricum  ptr 2021 o sa fie interesant... dar o sa vedem la anul.. 

mai rau e ca Ducati se scufunda usor usor... rezultatul  greselilor propii... dupa cum reiese si din articolul pus de @xt600... sincer nu cred ca se inghesuie nimeni la ghidonul lor... Dovi zice clar ca troaca are probleme... si stim cu totii... nu vad sa poata sa aduca pe cineva sa faca ceva... tot Dovi ramane baza... iar Vin daca vine... nu s de ce daaa...creca o sa fie rau ptr el

Avand in vedere si performantele lui Chel,cred ca Honda va face la anul o moto mai user friendly.Clar de asta il tin pe Lorenzo.La naiba,daca se accidenteaza MM,Honda nu in momentul de fata nu mai are rider capabil sa iasa in top 8.

Suzuki...dupa cum a zis si colegul,Suzuki e booked.Rins e bun,iar Mir cred ca va fi si mai bun decat Rins,ii mai trebuie putin timp insa.Mir a avut o prestanta f ok pt un rookie,mai ales ca s-a accidentat urat la Brno cand a cazut la 290 si de atunci are problema aceea la plamani care nu ii permite inca sa respire cum trebuie la efort,insa intradevar pe orice rookie daca il comparam cu Quarta iese prost.

Bagnaia a fost slabut,insa pe partea cealalta,Bagnaia nu are o moto user friendly cum e Suzy sau Yamaha.Daca Quarta nimerea pe un Ducati,nush ce sa zic....

 

Ducati intradevar se scufunda...si prima greseala a fost faptul ca l-au preferat pe Petrux in locul lui Lorenzo anul trecut.Si deasemenea in locul lui Miller.Dar se pare ca se sucesc.

Vinales nu cred sa faca nimic la ei.Daca merge tare pe Yamaha,asta nu inseamna de fapt nimic - oricine merge tare pe Yamaha vorba lui Rossi.Mai ales ca Vinales nu e vreun mare dezvoltator - el si cand merge tare declara raspicat ca nu stie de ce e rapid...iti dai seama ca pana se adapteaza ala...va plange si iar va spune ca el nu a venit in gp sa iasa pe locul 8,ca asta nu e motoreta competitiva samd....dar s-ar putea ca Yamaha sa nu mai vrea sa il semneze pe Vinales,preferandu-l pe Quarta,pt ca Rossi cred ca va mai semna macar pe 1 an.

Acum 8 ore, john17 a spus:

Una cu care alții se bat la locul 7, iar un multiplu campeon mundial la 18, e moto de mâna a 3-a sau a 4-a? 

Întreb pt un prieten. 

Multiplul campion are putin coloana rupta.Conditia lui pe anul asta e zero.A si zis asta in inteviul cu cei 2 de la aniversarea Honda :

“I’m much better. Honestly I expected a much weaker recovery but the truth is I felt a small improvement each week. But very slow,” began Lorenzo. “I think these days until Valencia I’m going to be able to train quite hard, and especially just some rest. I need a month, a month and a half without racing to fully recover for next year.

“The first time I tried the bike in Valencia, in the preseason test, also in Jerez, with last year’s bike, I was quite quick. My confidence was ok. With the 2019 bike, even if it was a very nice year for Marc, because he got the record points, he rode unbelievable. But the rest of the riders have struggled with the front a little bit. On the straight it’s very good to have extra power but on the corners, there is some little problem that we are trying to solve for next year and we will see at the Valencia Test.”

Pe mobra cu care mere Zarco acum,Lorenzo a facut timpi la 0.2-0.3 de MM,pe v.2019 la 1s minim,deci as spune ca sunt niste circumstante acolo,nu e chiar asa ca pe foaie.

Daca Zarco avea v.2019 sub cwr,iar Lorenzo ar fi fost in conditie fizica ok,dar intrebarea ta ar fi fost corecta.Asa...nu prea.Si era vorba despre locul 8,pe 7 era Quarta care era departe,el se batea cu Miller pt.8.Laudabila performanta oricum.

 

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu'ș ce să zic... Dacă e așa faultat să stea acăsică la piscinuță! Pe 'onda mai mult îi încurcă, el se chinuie și se face de râs. Plus că riscă să se rupă de tot mă gândesc. Asta dacă e așa rău de nici un tur ca lumea în p sau q nu poa' să facă. Iar dacă o lună juma' fără racing îl resuscitează, să fi stat naibii încă 45 zile pe coor, că tot n-a făcut nici o brânză!

Însă îmi tot revine în minte imaginea altui mare olog care nici nu putea merge pe picioare dar, odată urcat pe mobră (una fără tc și alte gizmo-uri), le învârtea căștile în cap la fraieri! De picioruș nu zic nimic, că mă faceți fan boy, și un picior nu e coloană. Dar nici mamba nu e doctor! 😛

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Method... se pare ca bossu de la Pramac dezminte info.. ca Miller ar merge la uzina... cica ramane asa cum e acum...

iar de Mir nu s ce sa zic... e ok... dar momentan Zarco ar fi mai potrivit ptr echipa de uzina... 

era un zvon ceva cum ca Suzuki ar intentiona sa faca o echipa satelit? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 16 minute, Buggy a spus:

@Method... se pare ca bossu de la Pramac dezminte info.. ca Miller ar merge la uzina... cica ramane asa cum e acum...

iar de Mir nu s ce sa zic... e ok... dar momentan Zarco ar fi mai potrivit ptr echipa de uzina... 

era un zvon ceva cum ca Suzuki ar intentiona sa faca o echipa satelit? 

Asta cu echipa satelit parca auzisem si eu dar ramane de vazut, cine stie poate se baga Rossi ..https://www.motorsport.com/motogp/news/suzuki-satellite-team-unlikely-2020/4387776/

Editat de Aion2014
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, paulynos a spus:

 

Cam greu sa treaca propunerea avand in vedere ca il cheama Marc Marquez.

Se prea poate, da Marian suna mai bine, a mester din ala de se pricepe la toate dar de fapt la nimic.

 

Those in favor, say aye.

 

Poate ar trebui topic separat cu sondaj, tot vin alegerile.

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, john17 a spus:

Nu'ș ce să zic... Dacă e așa faultat să stea acăsică la piscinuță! Pe 'onda mai mult îi încurcă, el se chinuie și se face de râs. Plus că riscă să se rupă de tot mă gândesc. Asta dacă e așa rău de nici un tur ca lumea în p sau q nu poa' să facă. Iar dacă o lună juma' fără racing îl resuscitează, să fi stat naibii încă 45 zile pe coor, că tot n-a făcut nici o brânză!

Însă îmi tot revine în minte imaginea altui mare olog care nici nu putea merge pe picioare dar, odată urcat pe mobră (una fără tc și alte gizmo-uri), le învârtea căștile în cap la fraieri! De picioruș nu zic nimic, că mă faceți fan boy, și un picior nu e coloană. Dar nici mamba nu e doctor! 😛

...nu.De ce sa stea acasa?Pe de o parte spui ca sa sa stea Lorenzo acasa iar pe partea ailalta il preamaresti pe Rossi care s-a urcat pe mobra cu piciorul in ghips...as zice ca e putin stramba judecata asta nu?

Da,intradevar Rossi s-a urcat in 2017 cu piciorul in ghips si a facut locul 2 in quali de am picat de pe scaun,jos palaria.DAR Rossi nu era cu coloana rupta,ci cu piciorul,nu am trecut prin asa ceva si sper sa nici nu trec,dar as zice ca e ceva diferenta intre cele 2 injuries nu? :P

...pe doctor l-ai tinut minte dar pe arogant nu,revezi sezonul 2013 sa il vezi pe Lonrezo cum se urca pe moto a 2a zi dupa operatia la clavicula,iese pe 5? in cursa si este dat jos in timp ce urla de durere de pe moto la sf cursei.Iti trebuie ceva sange si daruire sa faci asa ceva nu?L-as aminti si pe Pedrosa tot acolo si tot in acelasi an - aceeiasi accidentare,aceeiasi daruire,jos palaria.

Da,mamba nu e doctor,dar si recirpoca e valabila - nici doctorul nu e mamba :bounce:

Acum 2 ore, Buggy a spus:

@Method... se pare ca bossu de la Pramac dezminte info.. ca Miller ar merge la uzina... cica ramane asa cum e acum...

iar de Mir nu s ce sa zic... e ok... dar momentan Zarco ar fi mai potrivit ptr echipa de uzina... 

era un zvon ceva cum ca Suzuki ar intentiona sa faca o echipa satelit? 

Ciabatti spunea ca il are in vedere pe Miller...acuma cine stie,pt 2020?Pt 2021?treaba e ca Petrux nu a facut un sezon rau - da nici bun.A avut o victorie si vreo 2 podiumuri atunci la inceput,dar de atunci....e cam de locurile 6-8.

Miller e mai rapid,cine stie poate e mai rapid si decat Dovi,insa e inconstant.Si hot-blooded,face prostii.Dar,pe termen lung as spune ca poate progresa si ajunge peste Dovi.Petrux niciodata.

 

La Suzuki e inchisa casa.Si aia de piloti si aia de bani.

Nici o sansa pt echipa satelit,Suzuki nu baga bani la echipa de uzina,decum sateliti...

 

@frigider Marcel suna mai bine....cam asta e si traducerea numelui - Marc=Marcel.

 

Dovizioso: Rossi doesn’t make a stupid move 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul asta cu coloana in pioneze se pare ca asta e - la bataie cu Abraham.

La anul...om vedea daca stie cu Honda.Daca nici la anul nu stie am impresia ca se va duce linistit pa Mallorca.Asta'i life'ul.

 

...si ceva misto - "cecinelo" cum ii zic englezii asambland legat la ochi un carburator Dell'Orto :

75380224-418678272135860-685145522069464

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, Method a spus:

Hopaaa...l-au sarit pe Folger din ghete,nu mai e test rider la Yamaha.

Asta sa insemne ce cred eu?Un post caldut lui Zarco pt la anul?

am citit si eu articolul ...sau un articol...cica ar fi vb ca Yamaca doreste piloti japonezi ptr teste...mai nasol e ca l au incurcat pe baiatu asta acum in prag de iarna ca nu prea mai are incotro....cam aiurea...plus ca Zarco a zis clar ca nu vrea sa fie test rider si vrea sa concureze ...intr un fel sau altul...o sa vedem dar ciudati astia la Yamaha cu deciziile lor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, Method a spus:

Hopaaa...l-au sarit pe Folger din ghete,nu mai e test rider la Yamaha.

Asta sa insemne ce cred eu?Un post caldut lui Zarco pt la anul?

Eu auzisem că Folger vrea înapoi la Moto2. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...