Sari la conținut

18. Shell Malaysia Motorcycle Grand Prix


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 176
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 3 ore, Method a spus:

Vesti bune : S.ar putea sa avem mare premiu si in Ungaria din 2022/2023.

Nu pe Hungaro desigur,e prea unsafe pt moto,ci pe un nou circuit care va fi construit 'in estul tarii'.

Era vb de balatonring acum cativa ani,ar fi frumos sa fie si in hu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, john17 a spus:

Nu poti face circuit stradal moto la nivelul asta dpmdv.

Exact.

Un circuit stradal e unsafe si pt masini decum pt moto....a murit Salom la Montmelo care mi se pare destul de safe,pe un stradal ar fi prapad.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, Aion2014 a spus:

Pacat ca nu au insistat si ai nostri cu circuitul stradal din jurul casei poporului... Mare pacat

eu cred ca glumesti... :)))...

in alta ordine de idei... etapa de m gp la noi in tara nu creca o sa pupam vreodata.... motociclismul nostru e submediocru.... doar partea de enduro/hard enduro ce ne mai salveaza... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, Method a spus:

Vesti bune : S.ar putea sa avem mare premiu si in Ungaria din 2022/2023.

Nu pe Hungaro desigur,e prea unsafe pt moto,ci pe un nou circuit care va fi construit 'in estul tarii'.


Sunt curios ce or sa desenze ungurii. Cel din Finlanda nu mi-i se pare f ok. Nici pilotii de teste nu ai fost foarte impresionati de circuit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

11 hours ago, damager said:


Sunt curios ce or sa desenze ungurii. Cel din Finlanda nu mi-i se pare f ok. Nici pilotii de teste nu ai fost foarte impresionati de circuit.

Ai ceva articol / declaratie sa vad ce nu le place? Mie din schema circuitului mi se pare chiar ft ok fata de ce mai este acum prin GP....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Test riders sample "very different" KymiRing track

Printre randuri explica faptul ca e prea twisty,ceea ce e ok pt moto3,dar pt gp e "not ideal".

 

"If I need to say something now, I believe there are some corners that we need to change," said Kallio.

"Basically we need to have some kind of gap between the corners. Now the bike is turning to the left or right all the time, and that's not ideal for MotoGP [bikes].So we need a little bit longer straights between the corners. That's my opinion."

Smith also called for some changes to be made to the camber of some corners for safety reasons, and thinks drainage needs to be improved.

 

Conferinta de presa exceptionala azi cu Lorenzo si Espeleta.

Probabil se va retrage Lorenzo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E ultimul mare premiu al anului, nu poate fi o ocazie mai bună să anunțe.

 

5 minutes ago, Buggy said:

oare o fi mai grav cu coloana decat a declarat?

Poate că da. Ori s-a agravat după ce a început să concureze din nou. Aflăm curând. Sper din toată inima să nu anunțe că renunță.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda... eu sunt surprins ca... din ce am mai citit una alta.... nu erau semne de retragere nici pe departe... honda zicea ca il sustine... el ca tre sa se recupereze... mi se pare ciudat... si eu sper sa nu se retraga... ar fi pacat... 

 in schimb la polul opus... Rossi cica sezonul urmator se va decide dar daca are rezultate bune gen podiumuri si asa.... ar vrea sa continue:)))) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Clar anunta ca se va retrage,alt motiv nu vad - conferinta doar el si Ezpeleta.

A declarat anterior ca a suferit si o tasare a vertebrelor astfel incat acum e mai scund cu 3-4mm.Adica nu cred ca se retrage de nebun....

 

Sau poate anunta acum ca se va retrage la sfarsitul lui 2020?Cand ii expira contractul cu Honda?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se mai vehicula si ca s-ar putea sa faca pauza un an ca sa isi revina fizic.  Dar o sa auzim la 16:00 ce si cum.

Da inafara de site-ul MotoGP se va mai vedea undeva interviul live?

 

Editat de Zven
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, linoleu a spus:

Ai ceva articol / declaratie sa vad ce nu le place? Mie din schema circuitului mi se pare chiar ft ok fata de ce mai este acum pr

https://www.motorsport.com/motogp/news/kymiring-test-smith-kallio-finland/4515608/amp/

am vazut si niste declaratii si se citea pe fata pilotilor ca nu erau f entuziastia... poate asteptau ceva mai mult de la un circuit nou.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 13.11.2019 la 20:58, Buggy a spus:

eu cred ca glumesti... :)))...

in alta ordine de idei... etapa de m gp la noi in tara nu creca o sa pupam vreodata.... motociclismul nostru e submediocru.... doar partea de enduro/hard enduro ce ne mai salveaza... 

De ce as glumi? In trecut a fost organizat circuit cu etapa de FIA GT(parca, nu mai tin minte exact...gen peste 10ani) dar romanasii nostri au dat-o ca stai asa costuri bla blauri si asa s-a sfarsit visul unui circuit stradal in Bucuresti. Ce treaba are nivelul nostru daca tu vrei sa atragi competitii internationale?

Se pare ca e pe bune daca au anuntat pe pagina oficiala de fb 

IMG-20191115-WA0000.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, ilarionciobanu a spus:

Tare asta. Faptul ca a facut ieri conferinta de presa si a anunta cu gura lui lasa loc de indoieli.

Acum, ca a aparut pe fb, se pare ca e pe bune 😀

Acum 18 ore lumea era neconvinsa ce e asa tare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...