Sari la conținut

Noiembrie pe Transbucegi


Postări Recomandate

1 oră în urmă, Mariusik85 a spus:

te rog, pune si traseul pe google ceva, macar o poza cu el. sunt curios cam pe unde ai putut merge cu scutericiul.

Buc 

moreni

moroeni

glod

cabana dichiu

piatra arsa

sinaia

dn

buc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ceva imi da cu minus : drumul acela neasfaltat, pe unde e ? din ce scrie colegul mai sus ar fi cel care urca pe langa sanatoriu, eu nu cunosc zona. pe harta vad doar un drum pe la manastirea Moroeni care urca din moroeni spre cabana dichiu, altul este prin glod...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, Mariusik85 a spus:

ceva imi da cu minus : drumul acela neasfaltat, pe unde e ? din ce scrie colegul mai sus ar fi cel care urca pe langa sanatoriu, eu nu cunosc zona. pe harta vad doar un drum pe la manastirea Moroeni care urca din moroeni spre cabana dichiu, altul este prin glod...

Drumul începe din Glod și urcă pe lângă sanatoriu. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acum, Mariusik85 a spus:

gata. am vazut unde e si sanatoriul ala. super fain drumul. cred ca la primavara vara il fac si eu, daca nu cu scuterul, cu masina.

Vara e cam full pe acolo plus ca nu ai culorile astea si frunze cazute

3E06D63D-DB04-4353-B94F-8A914339A841.jpeg

0F2DC034-A1B0-4A81-83B9-1432875DA37B.jpeg

76A8BDD6-CDFF-4610-B582-CF4B2C0A5538.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci tre facut cumva in timpul saptamanii .. voi vedea atunci. problema e ca nu prea pot sa-l fac cu scuterul pe timp de toamna-iarna decat daca prind vreme frumoasa si calduroasa. nu am imbracaminte adecvata de drum lung ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, Mariusik85 a spus:

deci tre facut cumva in timpul saptamanii .. voi vedea atunci. problema e ca nu prea pot sa-l fac cu scuterul pe timp de toamna-iarna decat daca prind vreme frumoasa si calduroasa. nu am imbracaminte adecvata de drum lung ...

Eu cu bocanci astia am fost si intradevar cu soseta de iarna inalta

un pont...cumpara parazapezi de urcat pe munte.....o sa vezi DE CE!!

sincer am fost si cand era soare vara insa norii si peisajul de duminica au fost wow

5BA2015B-331A-4F7D-912F-5DB2569690F8.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

problema mea nu e la bocanci din pacate ianachim, ci la pantaloni si geaca. inca nu am reusit sa-mi iau pentru drumuri lungi. Eu ma misc 90% in oras cu scuterul, si pana acum nu am iesit decat de vreo 2-3 ori cu el pana spre cheia si nehoiu ... dar aia a fost pe timp de vara, in mijlocul zilei. sper ca in viitorul apropiat sa pot sa-mi iau ceva cat de cat ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc mult caracter, dar nu cred sa plec pe vreundeva in perioada urmatoare. Bebe mic de 3 luni , abia pe la anul o sa scot si eu capul pe "afara". pana atunci poate reusesc sa incropesc bani pentru echipament de touring (in nici un caz de piele). (ca idee eu am 172 si 90 kg, deci cred ca ne-am potrivi la echipament).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...