Jump to content
Dan Ny

Accident Constantin Brâncoveanu

Recommended Posts

Pfff ce tristake.

Mi se pare foarte cunoscut nr wlf, ori sunt mai mulți ori il tot vedeam pe băiat .

Însănătoșire grabnică 

Pietonul bineinteles a plecat bine mersi, nu? Era sa o patesc la fel dar aveam viteza mica si am reusit sa ma ocolesc masina, traverseaza ca vitele in general, rog vitele sa maierte pentru comparatia nemeritata. Sa fie motociclistul bine.

Trist!  :(

Sper să supravieţuiască (cu plămânii perforaţi).

De pe Facebook: Se pare ca este intubat, stabil, coasta rupta cu plaman perforat. Este la Bagdasar.
Tot acolo se spune ca are permis moto din vara asta...

15 hours ago, easy ride on! said:

Trist!  :(

Sper să supravieţuiască (cu plămânii perforaţi).

Stiu eu pe cineva care a supravietuit. Era doar o ciupitura, ce-i drept, dar a facut infectie ulterior si a avut nevoie de al doilea drenaj la o luna de la primul... Dar scrie si acum pe forum, spre disperarea unora.

11 hours ago, Kosh said:

De pe Facebook: Se pare ca este intubat, stabil, coasta rupta cu plaman perforat. Este la Bagdasar.
Tot acolo se spune ca are permis moto din vara asta...

E intr-un ditamai spitalul de urgenta. Daca nici acolo nu traiesti cu un amarat de pneumotorax..... Plm.

Pare că nu e cel mai strălucit spital... Oricum sistemul medical din Ro îți dă posibilitatea să mori și de la un panarițiu. 

Acum 14 minute, XaeL a spus:

Stiu eu pe cineva care a supravietuit. Era doar o ciupitura, ce-i drept, dar a facut infectie ulterior si a avut nevoie de al doilea drenaj la o luna de la primul... Dar scrie si acum pe forum, spre disperarea unora.

E intr-un ditamai spitalul de urgenta. Daca nici acolo nu traiesti cu un amarat de pneumotorax..... Plm.

Bre...nu doftoriii te omoara ...ci ingrijirea postoperatorie , jegul, indiferenta crasa ...etc ....si asta-i valabil cam pentru orice spital de stat  

Acum 16 ore, Djenavar a spus:

Pietonul bineinteles a plecat bine mersi, nu? Era sa o patesc la fel dar aveam viteza mica si am reusit sa ma ocolesc masina, traverseaza ca vitele in general, rog vitele sa maierte pentru comparatia nemeritata. Sa fie motociclistul bine.

pai o sa fie vinovat motociclistul conform legii ca nu a pastrat distanta fata de masina din fata..

nu exista autor moral in legile noastre. 

1 oră în urmă, XaeL a spus:

Stiu eu pe cineva care a supravietuit. Era doar o ciupitura, ce-i drept, dar a facut infectie ulterior si a avut nevoie de

La asta mă gândeam ... la infecţie.

Uneori poate evolua galopant pe ţesuturi traumatizate (mortificate) intern.   :(

1 oră în urmă, john17 a spus:

sistemul medical din Ro îți dă posibilitatea să mori și de la un panarițiu

Mai precis "domnii de la ţară", nu "sistemul". Chiar de la un panariţiu, nu.

Dacă ai ceva vată şi sticluţa cu alcool în mod permanent la tine  :alcy:

1 oră în urmă, Cavaleru a spus:

nu exista autor moral in legile noastre

Nici legitimă apărare temporizată.

:D

Nu mai există nici vătămare corporală (sub 90 de zile de îngrijiri medicale), nici prostituţie incriminată penal  :lol:

Trebuie să ne apărăm singuri în pretinsul "stat de drept"!

(Sănătatea, viaţa, copiii, mobrele şi prietenii).

Chestiune de ... alegeri.