Sari la conținut

ValenciaGP - sugestii,pareri


Ahile
 Share

Postări Recomandate

Salutare! Voi merge in Valencia de joi si m-ar interesa mai multe pareri in legatura cu locuri de mancat(atat in oras cat si la circuit), stuff to do dupa programul de la circuit, mijlocul de transport mai ok pana la circuit(sunt cazat in Valencia) + alte tips. Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai bine te deplasezi cu trenul, din Estacio del Nord. Duminică e cam aglomerat, dar de obicei se suplimentează garniturile. 

De mâncat, poți să-ți iei micul dejun în Mercat Central. Seara, cam oriunde în centru, în afară de capcanele pentru turiști de lângă Mercat Central. Ți-aș recomanda Bon Gust, dacă nu vrei paella. La circuit nu prea ai de ales: street food foarte scump și bere nasoală la prețuri exorbitante.

După circuit, poți merge pe plajă, la Oceanografic și la Ciudad de las Artes y las Ciencias sau la o plimbare prin centru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru sugestii! Am vizitat atat Oceanograficul cat si Bioparcul, au meritat.Experinta motogp a fost unica, singurul minus fiind vremea. Urmeaza sa fac un research sa vad ce alta cursa din Europa s-ar mai incadra intr-un buget decent pentru a merge in 2020.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, Ahile a spus:

ce alta cursa din Europa s-ar mai incadra intr-un buget decent pentru a merge in 2020.

Probabil Brno ar fi mai subțire ca buget. Am behăit de cald când am fost acum ceva ani. :P Dar parcă lumea lăuda Misano pt atmosferă. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 20 minute, john17 a spus:

Probabil Brno ar fi mai subțire ca buget. Am behăit de cald când am fost acum ceva ani. :P Dar parcă lumea lăuda Misano pt atmosferă. 

Nu prea. MUGELO  a fost fantastic, Misano nu prea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...