Jump to content

Cumpar cadru cu acte HD Sportster

Traznea
 Share

Recommended Posts

Nu e furaciune, este cumparat cu factura din dezmembrari fara partea din fata a cadrului, adus acasa cu CMR de o firma de transport si evident odata cu piesele de schimb (ca nu pot sa-i spun motoreta) au venit si asteptarile de comentarii de câcat de la oameni care n-au destul facebook sa-si piarda timpul.Urasc oamenii cu prejudecati si care acuza inainte sa intrebe.Ca si idee ....nu ma doare mana sa iau din US un cadru cu acte( all hail ebay), prefer sa-l iau din Europa fiindca nu vreau sa dau pe transport cat dau pe cadru sau si mai bine.

P.S. Motoreta o sa fie de vanzare cand gasesc cadru.....eu sunt pe stilul Softail & Old School Chopper, si cele 2 pe care le am deja imi ajung. Sunt multumitoare explicatiile pe care le-am dat sau e nevoie sa pun scan-uri cu factura de provenienta si CMR-ul?

Edited by Traznea
cate-odata elocventa unei idei cere anumite cuvinte

Daca doriți furată am eu un KTM 125 DIN 2010 ( cred ). Maxim până săptămâna viitoare, fac preț bun. După o bag la dezmembrat că vine ceva proaspăt și mai mare ( am o cerere pt un 1200gs) și trebuie eliberat spatiu in depozit. Pentru mai multe informații PM, răspund destul de rapid și promt.

• Admin
La 13.11.2019 la 20:45, Traznea a spus:

Sunt multumitoare explicatiile pe care le-am dat sau e nevoie sa pun scan-uri cu factura de provenienta si CMR-ul?

Nu ar fi rea nici o explicație despre proveniența banilor 😆 

Om bun, stai relax, oamenii pun întrebari, gura lumii nu o astupă nimeni.

La 13.11.2019 la 20:45, Traznea a spus:

Nu e furaciune, este cumparat cu factura din dezmembrari fara partea din fata a cadrului, adus acasa cu CMR de o firma de transport si evident odata cu piesele de schimb (ca nu pot sa-i spun motoreta) au venit si asteptarile de comentarii de câcat de la oameni care n-au destul facebook sa-si piarda timpul.Urasc oamenii cu prejudecati si care acuza inainte sa intrebe.Ca si idee ....nu ma doare mana sa iau din US un cadru cu acte( all hail ebay), prefer sa-l iau din Europa fiindca nu vreau sa dau pe transport cat dau pe cadru sau si mai bine.

P.S. Motoreta o sa fie de vanzare cand gasesc cadru.....eu sunt pe stilul Softail & Old School Chopper, si cele 2 pe care le am deja imi ajung. Sunt multumitoare explicatiile pe care le-am dat sau e nevoie sa pun scan-uri cu factura de provenienta si CMR-ul?

E complicat procesul de inmatriculare in Romania a unei motociclete (cadru) adus din State ? Si eu am gasit un cadru acolo si nu stiu daca merita...

Teoretic e acelasi lucru cum ai inmatricula un motor adus din state, fiindca asta e de fapt.Iei cadrul, montezi piesele pe el, platesti taxele vamale, faci rar, inmatriculezi.Pe mine ma sperie taxele de curierat din US, nu vama si restul de hartogaraie.Iti recomand sa dai un tur pe la Vama din orasul tau, sa gasesti un inspector vamal mai putin plictisit si sictirit care sa-ti explice exact cat ai de plata la modelul/anul pe care vrei sa-l importi.Tine minte ca se plateste un cumul de taxe vamale (procent din valoarea de catalog a motoretei) + TVA.

La 13.11.2019 la 15:15, Traznea a spus:

Am nevoie de un cadru cu acte, de RO (cu fiscal) sau alta tara pentru un Sportster , modelul pana-n 2009.

2006-harley-davidson-xl-1-4_1600x0w.jpg

Încearcă și la https://www.boonstraparts.com/en/home, este un site de dezmembrări moto foarte mare din Olanda, poate ai noroc, ce te costă un email.

L.E. Se pare că au cadrul cu acte de Olanda https://www.boonstraparts.com/en/part/harley-davidson-xl-1200-c-sportster-custom-1997-2003-frame-nl-registration-2002&ID=B10000W7LP#part

Edited by oldgeorge59

mersi mult de info

din pacate nu se potriveste, piesele mele provin de pe modelul 2004-2007, le-am dat totusi un mail pe sistemul PPC (poate pica ceva) si-mi dau de stire.oricum o sa urmaresc site-ul, au stoc serios oamenii si mai am nevoie de mici chestii pentru shadow

• 5 months later...