Jump to content

Recommended Posts

"Rătăcită"?  cu mesajul ăsta dai un pont..poate i-o fură ca urmare a "demersului" tău cetățenesc.

Edited by Flower-Power

Eu nu m-aș îngrijora. Poate e în spital , plecat din oraș /țară...variante sunt. Poate s-a mutat în zonă de o lună și jumătate și a lăsat-o parcată.

Mă rog..

Te uiti frumos pe la contact, blocator de ghidon si alte parti unde ar putea exista semne de efractie, daca semnele exista faci postul asta si anunti si politia. Daca ele nu exista iti vezi frumos de drum ca nu e treaba ta si te faci de ras.

Edited by paulynos

Fată, România ca țară nu e infectă doar unii oameni din ea dacă vrei sa faci o faptă bună este să faci tot posibilul să nu te regăsești printre ei. Altfel, facerea de bine când nu știi sigur că este de fapt facere de bine, e doar în capul tău..ca și sfaturile necerute, nu sunt binevenite chiar dacă intențiile noastre sunt bune.

Tara asta e infecta doar in masura in care esti tu pe-aici. Ce bine si ii faci si cui? Vrei sa faci un bine? Ia niste apa si o carpa si spala motocicleta aia, daca tot te freaca grija. Mananca un morcov, ajuta o baba sa treaca strada, lasa motocicletele altuia in pace acolo unde sunt parcate.

1 oră în urmă, adriancristina a spus:

de ce ma bag sa ajut in ro

Pentru că nu ţi s-a cerut ajutorul, poate fi o agresiune.  

Didactic: filmul "Pisicile aristocrate" şi "ajutorul" oferit de gâşte  :D

Motto: Apără-mă Doamne de duşmani şi de cei ce îmi vor (ei) binele!

P.S. Ai pozat "iubita" proprietarului şi astfel ai încălcat dispoziţiile art.74 Cod civil  :lol:

Pune-i un afis cu "DE VANZARE? OFER PRET BUN. ROG SERIOZITATE" si lasa-ti numarul. Vezi daca te suna :)
In alta ordine de idei, eu mai intai am avut moto si dupa permis. A stat motocicleta parcata si nemiscata in acelasi cateva luni bune pana cand am luat plasticul. 

Acum 2 ore, Metal Heart a spus:

Pune-i un afis cu "DE VANZARE? OFER PRET BUN. ROG SERIOZITATE" si lasa-ti numarul. Vezi daca te suna :)
In alta ordine de idei, eu mai intai am avut moto si dupa permis. A stat motocicleta parcata si nemiscata in acelasi cateva luni bune pana cand am luat plasticul. 

buei, tu ai moto de pe vremea cand nici nu exista categoria a, tutankamoaneeee :))

Am văzut-o de multe ori acolo de-a lungul timpului, și clar se mai și mișca. Acum nu știu dacă o fi chiar nemișcată, dar nu mi-aș face probleme dat fiind că e "locul ei". + că e la biserică, e păzită de sus. 

Bre, tu chiar crezi că toți posesorii de beemveuri umblă pe la bavaria??!? :moron:Ar umple și lukoilu' și giratoriul de mobre la cât talent au bavarezii! 

On 14.11.2019 at 9:36, adriancristina said:

Daca cunoasteti proprietarul haideti sa distribuim. Motocicleta sta in acelasi loc de peste 1 luna si jumatate, nemiscata. posibil sa fie ratacita. daca putem face o fapta buna...B264BPM. Locatia unde a fost vazuta soseaua Chitilei sector 1. pt mai multe detalii pls contact.

Nu toata lumea isi misca zilnic autovehiculul.....

Daca e furata, proprietarul a anuntat probabil deja politia. Daca e doar nesupravegheata, poti invita niste hoti sa o fure. Nu mai incerca sa faci fapte bune de genul asta.

De curiozitate, cand vezi o masina in acelasi loc o luna de zile, tot asa anunti pe forumuri?