Sari la conținut

19. Gran Premio Motul de la Comunitat Valenciana


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

Acum 4 ore, Method a spus:

.Unul din cei 3 campioni s-a retras.

sau al 2lea din cei 4..:)))))...da stiu la cei activi te referi... 

pfiu.. surprinzatoare schema asta... desi vazusem articolul cu Ezpeleta bla bla.... dar nu ma gandeam ca defapt cartile erau aranjate... ce ordinarie.... ma rog nu am vazut conferinta dar... sunt sigur ca daca nu are probleme de sanatate grave... putea sa mai faca chestii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 489
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 16 minute, Buggy a spus:

sau al 2lea din cei 4..:)))))...da stiu la cei activi te referi... 

pfiu.. surprinzatoare schema asta... desi vazusem articolul cu Ezpeleta bla bla.... dar nu ma gandeam ca defapt cartile erau aranjate... ce ordinarie.... ma rog nu am vazut conferinta dar... sunt sigur ca daca nu are probleme de sanatate grave... putea sa mai faca chestii

Daca ar fi avut probleme grave la coloana,nu mai concura o secunda!

O data pentru ca are bani si a doua oara pentru ca nici o comisie medicala nu iar fi dat dreptul sa concureze!

Nici Dorna si nici sponsorii nu ar fi acceptat ca el sa concureze,sa faca buf si sa ramana paralizat!Imaginea competitiei ar fi avut prea mult de suferit,anchete,presa!Sunt bani prea multi in joc!

Un accident ca la Tomizawa,Simoncelli sau Salom e ceva ce nu putea fi prevazut,dar un caz de genul asta ar aduce prapadul!

Acum 20 minute, frigider a spus:

Toate ca toate e trist ca in cursa de retragere va ieși undeva pe ultimele locuri. 

 

Ce lume dubioasa pe aici,  tot chitaiati sa se retragă si acum ca se retrage tot comentati. 

Nu-i iau apararea maimutoiului,dar nu sunt orbit de plans incat sa nu vad intelegerea Honda-Ezpeleta!

Si mai ales sa nu vad lasitatea japonezilor,care nu au vrut sa-si pateze imaginea dandu-l afara pe un campion mondial pentru lipsa de rezultate!

Dar nu au avut nici demnitatea de a se spala un an de zile cu el pe cap si apoi pa si pusi!

Nu toti japonezii sunt samurai!Wakarimasu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 55 minute, Buggy a spus:

.... ma rog nu am vazut conferinta dar... sunt sigur ca daca nu are probleme de sanatate grave... putea sa mai faca chestii

A zis ca de cand a cazut la Assen a zis ceva de genul ca isi baga piciorul.

A incercat insa pana in Malaiezia,iar acolo i-a zis lui Puig ca nu mai vrea.

 

A zis ca nu are sens daca nu poate sa se bata la victorie,si el nu vrea sa se bata pt locurile 5-6 si nici pt podium.Only win.A zis ca in configuratia actuala si cu problemele lui de sanatate i-ar fi fost aproape imposibil sa ajunga la nivelul la care sa se bata la victorie.

E pacat...pt ca a fost unul din cei mai rapizi piloti din campionat.Chiar mai rapid si decat Marquez as zice,numai ca foarte foarte "rigid",ii trebuiau niste conditii extraordinare pt a avea acea rapiditate si asta l-a penalizat intotdeauna.

Insa da,avea greatness - cand era in zi buna era intangibil.S-a vazut si cu Yamaha,s-a vazut chiar si cu Ducati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 23 minute, ilarionciobanu a spus:

La ce te referi?

la Stoner... rezumandu ma la perioada de dupa 2010...

@adiy32... nu fii asa sigur ca nu putem sti exact gravitatea problemei... probabil ca daca era f grav da se oprea... poate ca acum e intr un stadiu nu f grav dar care sa nu i mai permita sa faca performanta... 

pe de alta parte si mie mi se pare dubios cu Ezpeleta la mijloc... si la cum este HRC ul.. ii vad in stare de mizerii de genul.... Rossi a exclamat stilul Hrc... stim cu totii scenariul.... dar e dubios... ceva in capul meu nu se leaga... ca daca vroiau sa scape de el ca era altu mai bun mai ziceam... asa... nu vad... decat scenariul sa vina A. Marq... ceea ce ar fi de 2lei...si de Zarco nu creca e vb... desi.... acum orice se poate intampla... 

@Method... da pacat!... ar fi putut face istorie... sa castige cu 3 marci diferite... noi de pe canapea bolborosim mult... dar nu e chiar usor asa sa te rupi... si sa ai pretentia la victorie... treaba e ca.... urmeaza perioada neagra in m gp....ma rezum la BSB ca acolo e show

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 minute, Buggy a spus:

la Stoner... rezumandu ma la perioada de dupa 2010...

@adiy32... nu fii asa sigur ca nu putem sti exact gravitatea problemei... probabil ca daca era f grav da se oprea... poate ca acum e intr un stadiu nu f grav dar care sa nu i mai permita sa faca performanta... 

pe de alta parte si mie mi se pare dubios cu Ezpeleta la mijloc... si la cum este HRC ul.. ii vad in stare de mizerii de genul.... Rossi a exclamat stilul Hrc... stim cu totii scenariul.... dar e dubios... ceva in capul meu nu se leaga... ca daca vroiau sa scape de el ca era altu mai bun mai ziceam... asa... nu vad... decat scenariul sa vina A. Marq... ceea ce ar fi de 2lei...si de Zarco nu creca e vb... desi.... acum orice se poate intampla... 

E destul de grav avand in vedere ca a zis ca pe langa fisuri are si o tasare de aproape juma de cm....a fost urata rau.

Orice pana la coloana - picioare maini umeri,coaste - treci peste,se refac,si chiar daca ramai cu sechele ca Pedrosa,asta este.Coloana insa...

 

Teoriile conspiratiei eu nu le cred,pai i-a driblat pe cei de la Honda fix cum a vrut el...a semnat cu ei cand si cum a vrut,a incercat sa plece de la ei in mijlocul sezonului...dupa aia s-a sucit a zis ca e comitted,si altele si altele....Honda a zis ok la toate si nu a comentat la nimic.Nu mi se pare Honda marea eminenta cenusie care manevreaza totul din umbra cu ajutorul lui Ezpeleta.Si btw eu stiu ca sunt mari prieteni Lorenzo cu Ezpeleta.

 

Asta este,oricum ar fi fost,it's done.Se retrage si punct.Il vom vedea probabil peste 1-2 ani la camasa langa Edwards in cabina de comentariu - mi se pare destul de inteligent si de volubil pt a sustine un comentariu la nivel mare.

 

Problema se pune acum - cine vine la ditai HRC?

Cal are contract cu "cecinelo" pt 2020,la fel si Taka.

AM la fel cu MarcVDS.

Orice contract rupt trebuie platita clauza de reziliere.

Cat de mari sunt clauzele de reziliere la acesti 2?La AM banuiesc ca e mare.La LCR cred ca Honda i-ar putea inghesui...dar HRC tot timpul a dat de inteles ca Cal nu e pe lista scurta...unde mai pui ca si Cal era gata-gata sa se retraga anul asta.

 

Pe lista scurta sunt 2 nume as zice eu - AM si Zarco (liber ca pasarea cerului).

Optiunea logica ar fi Zarco - a aratat ca poate fi rapid chiar si pe Honda si are experienta.

AM sunt convins ca e cerut de MM,care la o adica ii poate inghesui cu semnarea contractului sau - gen nu semnez cu voi decat daca il aduceti si pe frati'miu.

Va fi interesant.Sper la Zarco.

 

Ummm....un amanunt : Rossi n-a fost prezent la conferinta lui Lorenzo.

Cred ca a fost singurul.

Cam penibil.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 minute, Buggy a spus:

la Stoner... rezumandu ma la perioada de dupa 2010...

Tot nu inteleg ce si cum numeri. Campioni (castigatori) dupa 2010 sunt doar 3. Daca te referi la activi, sunt 5 pentru ca Hayden a fost si el activ dupa 2010 si s-a retras din GP (ulterior si din motociclism si viata, din pacate)

Acum 3 minute, Method a spus:Pe lista scurta sunt 2 nume as zice eu - AM si Zarco (liber ca pasarea cerului).

Optiunea logica ar fi Zarco 

Sunt de aceeasi parere. Un contract pe doar un an si pastrat optiunea libera pentru atunci cand se reseteaza aproape toate contractele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si un "gossip" spus de Rossi,deci ar trebui sa ii dam crezare zic eu - intrebat daca l-a luat prin surprindere decizia lui Lorenzo,Rossi zice ceva destul de interesant :

"Not really,Yamaha asked Zarco to be a test rider and he said no due to an agreeement with Honda.I put two and two together and presumed Jorge will struggle to continue and that Honda was already thinking about a replacement."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rossi a lipsit pentru ca e singurul care nu sta la pwla lui Ezpeleta!

Si da,era penibil daca participa!Rossi are koaie,pana la genuchi,dar le are!

Cred ca sa (cuvant urat) pe el de ras cand a vazut cum i-au dat cu sutul in kur Loredanei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ilarionciobanu.. da scuze.. am incurcat cifrele... pe Rossi il socotisem doar ca e inainte de 2010...my bad!

@Method.... mda se pare ca Puig a avut multa incredere in el.. dupa spusele lui... am vazut un interview de dupa press conference cu o cucoana de BT sport.. interesant ce zice... si drspre dezvoltarea motoretelor..si da dupa cum spune si el... se pare ca accidentarile i au grabit decizia... altfel ar fi facut o la sf contractului cu Hrc.. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, adiy32 a spus:

Rossi a lipsit pentru ca e singurul care nu sta la pwla lui Ezpeleta!

Si da,era penibil daca participa!Rossi are koaie,pana la genuchi,dar le are!

Cred ca sa (cuvant urat) pe el de ras cand a vazut cum i-au dat cu sutul in kur Loredanei!

Poate vine Gustavo Lopez, marea speranță de la Moto2, să îl înlocuiască pe Georgel la Onda. :))) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desi nu il simpatizez pe lorenzo ca persoana,stilul lui uns de a pilota la castigat pe merit.

E o pierdere pentru motogp,cred ca baiatul asta mai avea multe de demonstrat in motogp.Raman la parerea mea umila ca la ducati ar fi reusit multe,dar...politica foote jocul

Pun un filmulet simpatic  (si) cu lorenzo simpatic

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ar fi dupa noi... jumamate ar trebui sa se pensioneze, si jumatate minus unu ar trebui sa se duca in WSBK. Sa alerge Marcel singur, ca tot aia e. 

Una peste alta, iesirea Loredanei din GP se face cam pe usa din dos... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, P T R a spus:

Desi nu il simpatizez pe lorenzo ca persoana,stilul lui uns de a pilota la castigat pe merit.

E o pierdere pentru motogp,cred ca baiatul asta mai avea multe de demonstrat in motogp.Raman la parerea mea umila ca la ducati ar fi reusit multe,dar...politica foote jocul

Pun un filmulet simpatic  (si) cu lorenzo simpatic

 

 

 

Poate reusea si cu honda ceva, omu e e prfectionist. Ma doare ca nu vom sti niciodata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A luat 2 șuturi în dos într-un an și puțin... Nasol. După primul, nu știu în ce scăldătoare o fi făcut nr. 2, s-a scos cu 'onda, după ăsta oare o să aibă noroc iar? :huh:

Dar pe bune că nu pricep, dacă dpdv medical a fost nasol, de ce a riscat și nu a stat la refacere? Bănuiesc că or avea niște asigurări pt chestii din astea. Iar dacă nu era așa nasol, de ce naiba a mers așa prost? S-a dus draq toată imaginea de guerrero... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 ore, ilarionciobanu a spus:

Daca nu cumva se retrage inainte de finalul cursei. Cu standing ovations, ca la fotbal

ar fi mai dragut asa.

sau macar daca face cursa s-o dea pe-o roata apoi burn-uri , stoppieuri etc. si sa o vanda pe olx "nedata pe o roata, ingrijita maniacal"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A riscat pt ca asta inseamna sa ai mentalitate de campion. Dar a uitat ca nu mai are 23 de ani si corpul nu numai ca nu se mai reface ca in tinerete dar si instinctul de conservare devine mai pronuntat odata cu varsta si devine mai greu mental sa treci peste sperieturile buselilor nasoale, de aia a mers prost. S-au dus vremurile cand iesea pe locul 5 in cursa cu clavicula rupta prinsa in platbanda, a imbatranit. Ar fi trebuit sa astepte mai mult pana sa revina in sa, a riscat si a pierdut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 32 minute, john17 a spus:

A luat 2 șuturi în dos într-un an și puțin... Nasol. După primul, nu știu în ce scăldătoare o fi făcut nr. 2, s-a scos cu 'onda, după ăsta oare o să aibă noroc iar? :huh:

Dar pe bune că nu pricep, dacă dpdv medical a fost nasol, de ce a riscat și nu a stat la refacere? Bănuiesc că or avea niște asigurări pt chestii din astea. Iar dacă nu era așa nasol, de ce naiba a mers așa prost? S-a dus draq toată imaginea de guerrero... 

nu e nicio imagine man.

omu era bun. 

Acum 4 ore, P T R a spus:

Desi nu il simpatizez pe lorenzo ca persoana,stilul lui uns de a pilota la castigat pe merit.

E o pierdere pentru motogp,cred ca baiatul asta mai avea multe de demonstrat in motogp.Raman la parerea mea umila ca la ducati ar fi reusit multe,dar...politica foote jocul

Pun un filmulet simpatic  (si) cu lorenzo simpatic

 

 

 

Fani clipul ala.

Am vazut catele in calduri care se controlau o idee mai bine decat tanti asta. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Aion2014 a spus:

Nu! Este foarte slab si nu are stofa de echipa de uzina. Anul asta a luat campionatul pt ca cei mai puternici au trecut la gp.

Asta decide clanul Marquez!Ei au careul de asi in mana!Honda are un joker(Marcel) si restul maini moarte(Nakagami,Crutchlow)

si chiar daca l-ar aduce pe Zarco(peste vointa clanului) ar avea doar un valet in cel mai fericit caz!

Dovi,Rins,Vin,Fabio sunt peste ce are Honda,daca-l scoatem pe Marcel!Asa ca e bine sa faca pohta clanului,mai ales ca 2020 e ultimul an de contract al dintosului!

Si credema daca Marcel vrea sa plece,cel putin Ducati va pune banul gros pe masa!

Acum 10 ore, Doctor X a spus:

Poate vine Gustavo Lopez, marea speranță de la Moto2, să îl înlocuiască pe Georgel la Onda. :))) 

Nu exista nici o mare speranta la moto 2!Sunt cativa mai rasariti si atat!

 

Acum 55 minute, john17 a spus:

A luat 2 șuturi în dos într-un an și puțin... Nasol. După primul, nu știu în ce scăldătoare o fi făcut nr. 2, s-a scos cu 'onda, după ăsta oare o să aibă noroc iar? :huh:

Dar pe bune că nu pricep, dacă dpdv medical a fost nasol, de ce a riscat și nu a stat la refacere? Bănuiesc că or avea niște asigurări pt chestii din astea. Iar dacă nu era așa nasol, de ce naiba a mers așa prost? S-a dus draq toată imaginea de guerrero... 

Stai linistit ,la bibilica are probleme,cum a zis Altair!Revine !

Ghinionul lui ca  l-au mirosit bossi Honda,ca se refacea sezonul viitor !Mergea in curse la refacere.marca banutul si era very happy!

Acum 29 minute, frigider a spus:

nu e nicio imagine man.

omu era bun. 

Smiorc!

 

Acum 18 minute, john17 a spus:

Nu neg că era bun, însă asta nu aduce neapărat imaginea de războinic, aia a fost construită. 

Razboinicul cascavalului!Daca era barbat rupea contractul,isi lua un an sabatic si revenea in forta!

Dar pentru ca vroia sa o arda la prosteala,Honda la bagat la inaintare pe Big Boss si ia dat cu sutul in poponet!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...