Sari la conținut

19. Gran Premio Motul de la Comunitat Valenciana


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 489
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 oră în urmă, adiy32 a spus:

Asta decide clanul Marquez

Aici da, nu stiu despre altii dar eu sunt satul sa ii vad mooia lu tacsu la tv, zici ca e copil de gradinita dus de tati la cursa... Sa ma tufa Stan&Bran de nu e penibil. Trecand peste nu cred ca e in masura Clanul Marquez sa impuna HRCului sa aduca un rider care nu a dovedit nimic la echipa de uzina. In momentul de fata(si o sustin) MM nu va avea rezultate bune pe alta motocicleta, se supara si pleaca? Bun sa se duca la Ducati(cam toata lumea vrea asta) dar stie si el cum sta treaba pe la altii si ce inseamna o alta mobra

1 oră în urmă, adiy32 a spus:

Nu exista nici o mare speranta la moto 2!Sunt cativa mai rasariti si atat!

+1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 56 minute, damager a spus:

...cum va cadea Cal :)

ahahahha

Acum 13 minute, Kagemusha a spus:

Valentino a comis-o si in FP2. Lowside in virajul 10. Mobra sifonata urat dar el e OK.

"i try to push very hard"

A vazut ca se retrage Lorenzo,Cal la anul,Dovi nici el nu e departe ca are 34 de primaveri,Aleix si el se apropie....trage tare sa nu se duca si el :P

Nu,glumesc,deja 2 cazaturi la indigo pt cineva ca Rossi inseamna ceva - temp mai rece?15 grade e recisor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@adiy32... eu cred ca clanul Marquez nu are nici o putere de decizie sau influenta... ei sunt niste angajati ai unei mari companii... si probabil ca tasu linge orice fund superior pe acolo...toate sunt bune si frumoase atata timp cat Mm aduge titluri si face performanta... daca nu.. imediat s ar strica caruta.... iar daca Hrc decide sa l aduca pe AM.... se anuleaza teoria cum ca l au dat afara pe Lorenzo in lisa de rezultate.. eu asa cred... nu are cum sa fie AM mai bun ca Lorenzo... chiar daca sezonul asta a fost cum a fost... cat despre Mm a zis ca vrea sa ramana la Hrc... ptr mai mult timp 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marquez POATE,indiferent de ce declara el cand are microfonul in gura im fata presei, forta mana HRC intr.un singur mod - sa spuna ca semneaza pt 2021 cu ei doar daca hrc il semneaza si pe AM.

Chestia haioasa cu marea Honda e ca toate performantele si rezultatele lor stau intr.un singur om - MM.Daca MM pleaca de la Honda,oricine va veni se va chinui sa faca si podiumuri,decum sa se bata la win...MM e absolut crucial pt succesul HRC.

Da,sunt convins ca MM nu va putea dicta 'nu il luati pe Zarco' pe sistemul Rossi 😉,insa clar ar putea conditiona semnatura sa de luarea lui AM.

Ii lasa sa decida...oare ce pot decide atunci?ce alte optiuni au?zero.😁

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 14.11.2019 la 19:16, john17 a spus:

 

Cred că ar fi trebuit să fie "își" în loc de "îți", nu? 

Da, a fost autocorecția care a pus aiurea, nu eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 minute ago, Method said:

insa clar ar putea conditiona semnatura sa de luarea lui AM.

 

MM poate doar sa-si foloseasca influenta maxim ca sa ceara teste HRC cu AM, atat. Sa-ti risti cariera cand esti in varf de forma pt un frate daca nu performeaza in teste ca sa fortezi mana HRC e cea mai proasta decizie din istorie. Atat, doar pt test, nu si pt semnarea contractului cu fratioru'.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu risca nimic,ce risca?Cred ca HRC are mult mai multa nevoie de el decat el de HRC.Oriunde ar merge altundeva va fi rapid...poate nu in primul an dar oricum.Iar reciproca nu e valabila...Honda nu ar gasi niciunde un pilot ca MM...deci as spune ca e in puterea lui sa forteze HRC,are upper hand.Mai ales ca AM cred ca ar avea nevoie de un boost sa intre in gp,ca altfel...

Nu sustin ca MM ar face acest lucru!spun doar ca are in mana cartile pt a o face.vom vedea ce iese.

 

Miller merge tare si la Valencia...e un fel de Quarta al Ducati'ului.

Iar Quarta asta...deja m.am obisnuit sa il vad pe prima pozitie,e o normalitatr locul 1 in fp si chiar in quali.incredibil ca de obicei,pe un circuit atat de tehnic,bravo !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4 minutes ago, Method said:

Honda nu ar gasi niciunde un pilot ca MM...

  

Si MM nu ar gasi niciunde o echipa ca Honda.

 

Just now, Method said:

Nu sustin ca MM ar face acest lucru!spun doar ca are in mana cartile pt a o face.vom vedea ce iese.

 

Nu are nicio carte in mana, ti se pare tie. Aia sunt japoneji, nu romani parliti, si respectul si onoarea sunt o arta pentru ei. MM nu e prost, stie ca nu are nici 10% din influenta si carisma lui Rossi, si mai stie ca HRC va reactiona negativ la orice fel de incercare de santaj din partea lui. Una e ce poate sa faca si alta e ce va face. E posibil sa faca asta, dar nu si probabil, habar nu ai despre ce vorbesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Retagerea asta are aroma de demisie solicitata de boss-ii de la Honda. Daca este asa, Honda l-a ingropat. Intrebarea este: cine va ocupa locul liber🤔🤔🤔? AM?? Zarco?? Daca ajunge AM la echipa de uzina, este de porc. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, paulynos a spus:

 

MM poate doar sa-si foloseasca influenta maxim ca sa ceara teste HRC cu AM, atat. Sa-ti risti cariera cand esti in varf de forma pt un frate daca nu performeaza in teste ca sa fortezi mana HRC e cea mai proasta decizie din istorie. Atat, doar pt test, nu si pt semnarea contractului cu fratioru'.

Hrc are omu care aduce titluri pe banda rulanta, pilotul celalalt e pilotul 2 sau 3, poate 4. Intr o echipa de 2 oameni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 54 minute, xt600 a spus:

Retagerea asta are aroma de demisie solicitata de boss-ii de la Honda. Daca este asa, Honda l-a ingropat. Intrebarea este: cine va ocupa locul liber🤔🤔🤔? AM?? Zarco?? Daca ajunge AM la echipa de uzina, este de porc. 

Nu bre, numa' doctorul face manevre de porc, ăștia de la 'onda sunt samurații onoarei, nu fac ei d' astea! 

🤬

Plm, nu mai vinzi - la tomberon! 

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

13 minutes ago, frigider said:

Hrc are omu care aduce titluri pe banda rulanta, pilotul celalalt e pilotul 2 sau 3, poate 4. Intr o echipa de 2 oameni.

 

HRC e abrevierea de la Honda Racing Corporation, sunt profesionisti. Nu de la Vasilica & co - Magazin Mixt Satesc, din Urlati pe stanga, se intra pe merit la ei, indiferent de post, nu pe nepotisme basite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, paulynos a spus:

 

HRC e abrevierea de la Honda Racing Corporation, sunt profesionisti. Nu de la Vasilica & co - Magazin Mixt Satesc, din Urlati pe stanga, se intra pe merit la ei, indiferent de post, nu pe nepotisme basite.

Man, discuții, interese, manevre se intampla peste tot.

 

AM e camp moto 2.

E tânăr, poate invata moto si continua legenda fratelui.

 

Da, mai are de invatat dar daca nu ajunge repede in gp il ingroapa baietii la moto 2 si acolo crapa. :)

 

Nici eu nu-l simpatizez da na. E camp. Nu se iau titluri in GP ca-n Liga Intai (lol)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Echipa de motoGP e formata din două entități. HRC și Repsol. :)

asta daca ați uitat.

Repsol e cel mai mare grup petrolier spaniol.

 

eu unul nu cred și nu vreau că AM sa vina la Repsol Honda..

L-aș vrea pe Zarco.

De ce credeți că Zarco nu are șanse?

Editat de B.B.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Method a spus:

ar reciproca nu e valabila...Honda nu ar gasi niciunde un pilot ca MM...

Cea mai mare greseala este sa te crezi de neinlocuit, te inlocuiesc imediat si se si uita ca ai existat in 2 luni💥💥💥

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 24 minute, Djenavar a spus:

Cea mai mare greseala este sa te crezi de neinlocuit, te inlocuiesc imediat si se si uita ca ai existat in 2 luni💥💥💥

Asa au zis cand a plecat Rossi de la Honda!Si inafara de titlul norocos al lui Hayden au fost multi ani de seceta!

Si atunci ,ca si acum era cea mai puternica si bogata echipa din MotoGP!Si degeaba,a luat Yamaha si Rossi totul!

Chiar si Ducati au impuscat un titlu!Au trebuit sa-l aduca pe Stoner la ei ca sa miroasa din nou titlul!Si concurau cu trei motociclete!

In teorie suna bine ce zici,dar in viata reala e de multe ori altfel!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, john17 a spus:

Nu bre, numa' doctorul face manevre de porc, ăștia de la 'onda sunt samurații onoarei, nu fac ei d' astea! 

🤬

Plm, nu mai vinzi - la tomberon! 

Pai si cand am zis ca 'Onda ar fi samuraii onoarei?? 🤔🤔Dimpotriva, este cunoscut felul in care isi trateaza Honda pilotii, iar retragerea lui Dani si acum Lorenzo pare sa confirme. Pentru ei pilotul e consumabila. Exceptia cea mare este MM, dar el este closca cu puii de aur si, cum spunea colegul, s-au fript odata cu Rossi. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...