Sari la conținut

19. Gran Premio Motul de la Comunitat Valenciana


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 489
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu nu cred că Honda are ceva de-a face cu retragerea lui Lorenzo. E strict decizia lui.

Nu te poate obliga nimeni sa te retragi.

Aberați ca de obicei.

Acum 2 ore, theogs a spus:

Calificări mgp rezultate?

Italianul francez pe locul 1, doi Marquez, 3miller urmat de Rossi și rins.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hrc au avut perioada de seceta.... dar nu au murit de foame.... asa cum si la yamaha au fost perioade de seceta dar si glorie... cumva acum e un joc de a soarcele si pisica.... dar sa vina AM in locul lui Lorenzo e nebunie...cu Lorenzo era ori la bal ori la spital in schimb cu AM e doar la spital... asta abia a (cuvant urat) un titlu chinuit... cum cineva a zis mai sus... atata timp cat unu mai bun ca AM sta la rand ex Zarco... HRC nici nu stau la discutii... indiferent de ce face MM.. ramane un angajat... 

Editat de Buggy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 14.11.2019 la 22:31, Method a spus:

.

 

Ummm....un amanunt : Rossi n-a fost prezent la conferinta lui Lorenzo.

Cred ca a fost singurul.

Cam penibil.

Adica a fost singurul sincer. Penibil sa nu lingi unde ai scuipat toata viata, nu?!

Ce ma bucur ca nu-i mai vad mustacioara de puber constipatului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 14.11.2019 la 22:32, ilarionciobanu a spus:

Tot nu inteleg ce si cum numeri. Campioni (castigatori) dupa 2010 sunt doar 3. Daca te referi la activi, sunt 5 pentru ca Hayden a fost si el activ dupa 2010 si s-a retras din GP (ulterior si din motociclism si viata, din pacate)

Sunt de aceeasi parere. Un contract pe doar un an si pastrat optiunea libera pentru atunci cand se reseteaza aproape toate contractele

Hayden n-a fost campion. A fost doar un pilot bunicel. A avut  bulan exagerat intr-un an si atat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rossi are bani de facut :) Chiar si dupa x ani de seceta, oriunde apare se lasa cu profit. Asta e buba. Momentan MM e fantastic. E insa departe de mos la capitolul incasari. Sa nu uitam ca MotoGp nu e o fundatie non-profit :)

 

Daca vrei o casca de top la reducere, gasesti oricand un Shark editie Lorenzo la 30% din pretul unui Agv Pista.

 

Tranta stupida pentru Bagnaia la iesirea  de la boxe...Zici ca era prima oara cand testa o mobra de GP. Din pacate s-a lasat cu amnezie temporara si o incheietura fracturata. O bucurie, avand in vedere ca mai tot anul n-a stralucit. Exceptie face contul de Insta, unde-l concureaza pe Lorica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte multa lume il vede pe AM ca un pilot slab si crede ca e aiurea daca ajunge la HRC (sau chiar in GP).

in prezent, am mai spus asta, sunt doar 2 piloti care au castigat ambele clase inferioare. Nu intamplator sunt si cei mai titrati. Cel care se retrage nu le-a castigat pe ambele. AM a reusit sa le castige si sunt convins ca nu datorita influentei lui MM sau a lui Marquez senior.

La Moto 3 are acelasi numar de starturi ca Lorenzo si mai putine decat Zarco, de exemplu. Cei doi nu au castigat. In anul in care a luat titlul, i-a batut pe Miller si Rins.

la Moto 2 a reusit, in sfarsit, sa castige. In anii precedenti, chiar daca nu a castigat, a iesit in fata lui Mir sau Quartararo, de exemplu.

Rins are ghidon de uzina fara sa fie campion la clasele inferioare. Mir are ghidon de uzina fara sa fi facut ceva la Moto 2. AM i-a batut pe ambii la juniori.

Avand in vedere cifrele, de ce nu ar merita un ghidon?

Acum 35 minute, Speedy.K a spus:

Hayden n-a fost campion. A fost doar un pilot bunicel. A avut  bulan exagerat intr-un an si atat.

Datele oficiale il dau castigator al campionatului in 2006, prin urmare campion. Despre campioni era discutia.

Bunicel, slab, bulan exagerat (poate cand l-a daramat Pedrosa?) ... sunt evaluari subiective. Ca si interpretarea personala asupra cuvantului campion.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Gixu. a spus:

Rossi are bani de facut :) Chiar si dupa x ani de seceta, oriunde apare se lasa cu profit. Asta e buba. Momentan MM e fantastic. E insa departe de mos la capitolul incasari. Sa nu uitam ca MotoGp nu e o fundatie non-profit :)

 

 

Bai, dar oare nu jumate de planeta are DEJA un căcat pe care scrie 46?

Nu știu de unde tot le scoateți cu banii pe care îi aduce Rossi, aveți ceva date oficiale, un raport de vânzări, ceva? Sau doar v-ați obișnuit să spuneți asta...

Și dacă te referi la faptul că audienta motoGP va scădea fara el și de aici o diminuare a profitului..eu zic să așteptăm și să vedem. Eu personal nu cred că o să se tragă cortina peste moto-mondial fara Rossi și nici Dorna n-o sa intre in faliment.

Acum 37 minute, ilarionciobanu a spus:

Foarte multa lume il vede pe AM ca un pilot slab si crede ca e aiurea daca ajunge la HRC (sau chiar in GP).

in prezent, am mai spus asta, sunt doar 2 piloti care au castigat ambele clase inferioare. Nu intamplator sunt si cei mai titrati. Cel care se retrage nu le-a castigat pe ambele. AM a reusit sa le castige si sunt convins ca nu datorita influentei lui MM sau a lui Marquez senior.

La Moto 3 are acelasi numar de starturi ca Lorenzo si mai putine decat Zarco, de exemplu. Cei doi nu au castigat. In anul in care a luat titlul, i-a batut pe Miller si Rins.

la Moto 2 a reusit, in sfarsit, sa castige. In anii precedenti, chiar daca nu a castigat, a iesit in fata lui Mir sau Quartararo, de exemplu.

Rins are ghidon de uzina fara sa fie campion la clasele inferioare. Mir are ghidon de uzina fara sa fi facut ceva la Moto 2. AM i-a batut pe ambii la juniori.

Avand in vedere cifrele, de ce nu ar merita un ghidon?

Datele oficiale il dau castigator al campionatului in 2006, prin urmare campion. Despre campioni era discutia.

Bunicel, slab, bulan exagerat (poate cand l-a daramat Pedrosa?) ... sunt evaluari subiective. Ca si interpretarea personala asupra cuvantului campion.

Eu unul nu-l plac pe Alex Marquez, mi-ajunge cel mare.

Și nici nu-l vreau la Honda Repsol.

Eu îl vreau pe Zarco acolo.

Dar ce zici tu acolo are sens și drept să spun nu m-am gândit din perspectiva asta.. Eu mereu l-am văzut pe AM ca pe un piloțel mediocru.. dar poate și din cauză că se află în marea umbră a zeului care e fra-su mai mare...

Editat de B.B.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

42 minutes ago, ilarionciobanu said:

Avand in vedere cifrele, de ce nu ar merita un ghidon?

 

Nu doar cifrele conteaza. Asta e o intrebare la care doar bossii din MotoGP pot sa raspunda dupa foarte multe teste si criterii la care noi nici nu visam, nu niste parliti de motociclisti dintr-o tara din lumea a 2-a care se uita la televizor.

Editat de paulynos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ar trebui sa mai zăbovească un an sau doi la Moto2 sa arate că poate să mențină performanta.

Zarco a fost de doua ori camp mondial acolo..și cu mult înaintea lui.

Parsonal eu îl văd mai bun pe Zarco decât pe micul Marquez.

Eu sper că boșii de la Honda Repsol sa evite sa transforme echipa aia într-o afacere de familie și să nu-l aducă pe AM acolo.

Să-l aducă, dar abia când MM o sa plece in altă parte..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Speedy.K a spus:

Hayden n-a fost campion. A fost doar un pilot bunicel. A avut  bulan exagerat intr-un an si atat.

Campionat se ia pe puncte. La sfarsit se trage linie (ca la matematica, nu ca vedetele) si aia e.

 

Acum 52 minute, ilarionciobanu a spus:

Foarte multa lume il vede pe AM ca un pilot slab si crede ca e aiurea daca ajunge la HRC (sau chiar in GP).

in prezent, am mai spus asta, sunt doar 2 piloti care au castigat ambele clase inferioare. Nu intamplator sunt si cei mai titrati. Cel care se retrage nu le-a castigat pe ambele. AM a reusit sa le castige si sunt convins ca nu datorita influentei lui MM sau a lui Marquez senior.

La Moto 3 are acelasi numar de starturi ca Lorenzo si mai putine decat Zarco, de exemplu. Cei doi nu au castigat. In anul in care a luat titlul, i-a batut pe Miller si Rins.

la Moto 2 a reusit, in sfarsit, sa castige. In anii precedenti, chiar daca nu a castigat, a iesit in fata lui Mir sau Quartararo, de exemplu.

Rins are ghidon de uzina fara sa fie campion la clasele inferioare. Mir are ghidon de uzina fara sa fi facut ceva la Moto 2. AM i-a batut pe ambii la juniori.

Avand in vedere cifrele, de ce nu ar merita un ghidon?

 

Hmm pai daca o pui asa..

Acum 13 minute, paulynos a spus:

 

Nu doar cifrele conteaza. Asta e o intrebare la care doar bossii din MotoGP pot sa raspunda dupa foarte multe teste si criterii la care noi nici nu visam, nu niste parliti de motociclisti dintr-o tara din lumea a 2-a care se uita la televizor.

3-a.

 

 

Astept baietii care ziceau ca zarco e mort/praf/slab sa isi ceara scuze.

(Nu mie, lui :D)

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 minute, B.B. a spus:

Bai, dar oare nu jumate de planeta are DEJA un căcat pe care scrie 46?

Nu știu de unde tot le scoateți cu banii pe care îi aduce Rossi, aveți ceva date oficiale, un raport de vânzări, ceva? Sau doar v-ați obișnuit să spuneți asta...

Și dacă te referi la faptul că audienta motoGP va scădea fara el și de aici o diminuare a profitului..eu zic să așteptăm și să vedem. Eu personal nu cred că o să se tragă cortina peste moto-mondial fara Rossi și nici Dorna n-o sa intre in faliment.

 

Ca sa-ti faci o idee cum sta treaba cu Rossi,uitate cate pagini se scriu de cand mosul nu mai e protagonist!Si uitate cate erau cand se batea in fata!

Si asta pe o sectiune micuta de pe un site mic ca trafic!

La nivel global,pe trafic,pe vizualizari,pe vanzari asta insemna bani pe care nu-i mai castigi!Multi bani!

Normal ca nu trage cortina nici Dorna si nu se inchide motogp!Dar nimeni nu vrea sa piarda bani pe care-i castiga azi si maine din prezenta lui!

Stiu ca poate suna aiurea dar in afaceri ,banii pe care poti sa-i castigi si nu i-ai castigat se numeste pierdere!

Rossi nu e Lorenzo daca cumva faci o paralela!Lorenzo in apogeu vindea Chupa Chups si cateva sepcute!Rossi vindea si un kakat cu 46 pe el!Si ala pe bani grei!

Rossi ,46 si VR46 sunt branduri internationale,adica bani,bani si iar bani!Ca sa nu mai pun si culoarea galbena in combinatie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 minute, adiy32 a spus:

Ca sa-ti faci o idee cum sta treaba cu Rossi,uitate cate pagini se scriu de cand mosul nu mai e protagonist!Si uitate cate erau cand se batea in fata!

Atunci se scria mult mai mult pe forumuri în general. Asta nu înseamnă că nu susțin ideea că motogp nu va mai fi același fără Rossi. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 minute, adiy32 a spus:

Ca sa-ti faci o idee cum sta treaba cu Rossi,uitate cate pagini se scriu de cand mosul nu mai e protagonist!Si uitate cate erau cand se batea in fata!

Si asta pe o sectiune micuta de pe un site mic ca trafic!

 

Nici eu nu am scris anul asta..

Și dacă si eu mai sunt fan Rossi.

Lumea nu mai scrie pt că s-a plictisit.. și pentru că GP-ul e plictisitor cu MM care câștigă tot.

O sa se mai anime când o să se anime și campionatul.

În ultimii ani toate mișcările care ne-au făcut să credem că o să se schimbe ceva s-au dovedit un mare fîsssss:

Vinales la Yamaha

Rossi in general

Zarco la KTM

Petrucci la Ducati

Lorenzo la Ducati

Lorenzo la Honda..

Nic din ce sperăm că o să schimbe ceva nu s-a întâmplat..de aici audienta scăzută pe forum. Cel puțin pt mine...

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie unul mi sa intamplat de cateva ori... si nu putine.. sa vb cu lume care nu au nici o treaba cu motociclismul dar sa zica "aaaa de Rossi daa am auzit".. sau motociclisti care ajung la o cursa de m gp fara sa aibe prea mult habar de lumea m gp ului sau a curselor si sa cumpere un articol VR46... vrem nu vrem marca VR46 e de referinta ptr lumea moto gp ului... la fel cum la F1 e Schumacher... toata lumea stie de el.. 

vis a vis de inlocuitorul lui Lorenzo...variantele ar fi Zarco... sau Crutchlow la Hrc si Zarco la Lcr... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...