Sari la conținut

19. Gran Premio Motul de la Comunitat Valenciana


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

Acum 1 minut, john17 a spus:

Atunci se scria mult mai mult pe forumuri în general. Asta nu înseamnă că nu susțin ideea că motogp nu va mai fi același fără Rossi. 

Stai sa castige o cursa sau un clenci cu Marc si sa vezi atunci cum se umplu zeci de pagini!Sanse mici la cum merge dar si daca se intampla.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 489
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 10 minute, Buggy a spus:

mie unul mi sa intamplat de cateva ori... si nu putine.. sa vb cu lume care nu au nici o treaba cu motociclismul dar sa zica "aaaa de Rossi daa am auzit".. sau motociclisti care ajung la o cursa de m gp fara sa aibe prea mult habar de lumea m gp ului sau a curselor si sa cumpere un articol VR46... vrem nu vrem marca VR46 e de referinta ptr lumea moto gp ului... la fel cum la F1 e Schumacher... toata lumea stie de el.. 

vis a vis de inlocuitorul lui Lorenzo...variantele ar fi Zarco... sau Crutchlow la Hrc si Zarco la Lcr... 

Asta e adevărat si am zis-o și eu de nu știu câte ori.

Însă nu zice nimeni că vr46 tre să dispară, trebuie doar sa nu mai concureze el!

Poate o sa avem o echipa VR46 la clasa mare cu el "antrenor" principal.

Cred că e timpul sa se retragă și el și acum nu mai exagerez deloc (cum am tot făcut în ultimii ani).

Și pentru nostalgici ar putea sa dea o tura la fiecare cursa înainte de incepere alaturi de safety-cars, să facă unu doua wheelies ...etc.

Editat de B.B.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 38 minute, frigider a spus:

Campionat se ia pe puncte. La sfarsit se trage linie (ca la matematica, nu ca vedetele) si aia e.

 

Hmm pai daca o pui asa..

3-a.

 

 

Astept baietii care ziceau ca zarco e mort/praf/slab sa isi ceara scuze.

(Nu mie, lui :D)

Pentru mine campion nu e ala care a castigat un titlu cu o victorie sau doua de etapa si in rest a fost nimeni-pe-lume. Dani a fost mai campion ca el. Pentru mine. Am voie?

Acum 58 minute, B.B. a spus:

Bai, dar oare nu jumate de planeta are DEJA un căcat pe care scrie 46?

Nu știu de unde tot le scoateți cu banii pe care îi aduce Rossi, aveți ceva date oficiale, un raport de vânzări, ceva? Sau doar v-ați obișnuit să spuneți asta...

Și dacă te referi la faptul că audienta motoGP va scădea fara el și de aici o diminuare a profitului..eu zic să așteptăm și să vedem. Eu personal nu cred că o să se tragă cortina peste moto-mondial fara Rossi și nici Dorna n-o sa intre in faliment.

Eu unul nu-l plac pe Alex Marquez, mi-ajunge cel mare.

Și nici nu-l vreau la Honda Repsol.

Eu îl vreau pe Zarco acolo.

Dar ce zici tu acolo are sens și drept să spun nu m-am gândit din perspectiva asta.. Eu mereu l-am văzut pe AM ca pe un piloțel mediocru.. dar poate și din cauză că se află în marea umbră a zeului care e fra-su mai mare...

Te uiti in tribune la fiecare cursa si te lamuresti cine vinde.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, Speedy.K a spus:

 

Te uiti in tribune la fiecare cursa si te lamuresti cine vinde.

De unde știi că aia nu vin cu șepcile și steagurile de acasă?

Eu am tot fost la gp-uri la Brno și nu prea am văzut cozi la autobuzele vr46. Multi aveau toate efectele cu 46 deja..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 minute, B.B. a spus:

De unde știi că aia nu vin cu șepcile și steagurile de acasă?

Eu am tot fost la gp-uri la Brno și nu prea am văzut cozi la autobuzele vr46. Multi aveau toate efectele cu 46 deja..

Chiar si-asa, s-ar putea sa nu mai vina deloc fara el. Stiu eu 10 romani care au fost la curse in ultimii 5 ani si care nu s-ar fi dus fara Vale. 5 mobristi si 5 nemobristi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Crede cineva ca Yamaha este multumita de rezultatele mosului?Eu cred ca nu!

Dar asta doar pe plan sportiv!La cascaval da cu plus,inca!

Fara el da cu minus sau un plus mai mic!Ce sa vanda Vin?Si marea speranta Quartararo?Maruntis!

Lorenzo sau Marc sunt la genuchiul broastei pe langa el!Si ei au titluri si victorii la greu!

Apropo,ca tot zicea Belbody,ca Marc a ucis spectacolul!

De aia mosul e inca in competitie,pentru ca si cand era numarul unu detasat,facea spectacol!

Stim cu totii cum!Plecari din pluton,depasiri de maestru,victorii in ultimul viraj!

Chestii dastea care place publicului!Plus carisma si PR destept egal reteta succesului,din toate punctele de vedere!

Asa ca sa nu ne mai batem capul cu Rossi si de ce e el inca in motogp!Pentru ca aduce bani si imagine!

Problema e ca nu se vede inca un pilot care sa faca spectacol,sa faca lumea sa vorbeasca de el pana la urmatoarea cursa!

Astia mici sunt rapizi dar prea arata a robotei!A doua zi mai vorbesc de ei cativa fani si restul e tacere!

Acum 8 minute, B.B. a spus:

Cândva o sa o facă, și acel cândva o sa fie curând.

Și viața o sa meargă înainte și fără el.

 

 

Cand mosul se va retrage sunt sanse mari sa avem o echipa VR46 la clasa mare!

Tot din acelasi motiv pentru care -l avem in curse inca!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum a venit anuntul asta de la 99 o sa vina si ziua aia pt 46. A mers prost rau anu asta. A mers prost si azi in q2 - ultimul.

Normal ca nu sta lumea -ntr-un om. Dar totusi se discuta despre asta de parca ar fi ceva de zis. 

 

Problema cu Z la Honda e ca le baga bete-n roate maxim pianelor si galetilor... A mers bine si clar e loc de mai bine. 

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au ținut putinicii o polologhie despre cum trebe ales pilotul 2 la 'onda, cu vânzări, piețe etc., cum vinde crașlău la englezi, bla bla. Zarcoiu ieșise cel mai puțin ofertant - acum nu știu de n-ar vinde franțuzul sau de ce 2 spanioli ar fi mai buni dpdv ăsta, că sunt sau nu frați nici nu mai contează, oricum e suprapun pe aceeași piață. Bine, debitează și putinicii la aberații de te doare mintea, zici că s-au școlit cu miki mitoman alexandrescu, încă puțin și discută transferurile cu Ezpeleta la buda circuitului, în timp ce și-o scutură reciproc... :moron:

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

56 minutes ago, B.B. said:

Eu daca as fi AM nu as merge la HRC sa fiu mereu in umbra fratelui meu. 

Bine, e cam greu să zici nu când ți se oferă așa ceva..

Asa a zis si Zarco, ca nu se poate bate cu Marc de pe aceeasi mobra si s a dovedit ca nu a fost cea mai buna decizie

Editat de linoleu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, B.B. a spus:

Eu daca as fi AM nu as merge la HRC sa fiu mereu in umbra fratelui meu. 

Bine, e cam greu să zici nu când ți se oferă așa ceva..


si cand ti-i se ofera si cateva milioane :).

oricum ar fi de porc sa fie MM si AM la HRC.

Eu cred ca va fi exact cum a zis MM, dc strategia e sa aduca unul tanar, atunci o sa fie AM... daca vor unul cu experienta o sa fie pb Zarco.

toate scenariile astea cu MM care trage sfori, cred ca e aiurea. Cred ca o sa fie si el intrebat de Puig, sa se dea cu parera ca deh, o s afir team-mate, dar pana la urma, Puig o sa vina cu una-doua propuneri, iar bossi de la HRC vor decide... pana la urma poate vor un japonez, ca dobitocii astia de la Yamaha cu echipa lor de teste europeana cu piloti japonezi... ca poate dau feedback mai bun.

 

hai Qua cu prima victori ✊✊✊✊

 

 

btw, a-ti remarcat ritmul cardiac a lui Vinales? In cel mai rapid tur al lui, parca era la terasa la o cafea....e normal oare? Parca citisem undeva ca in cazurile astea, nivelul de adrenalina este mai scazut....de unde si nivelul de concentrare... era un articol despre soferi... nu stiu dc se aplica si aici

Editat de damager
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 18 ore, B.B. a spus:

eu unul nu cred și nu vreau că AM sa vina la Repsol Honda..

Nici eu nu prea il doresc dar, faptul ca este al mai mic Marquez are un avantaj foarte mare.. Marquez al mai mare. Sunt frati si in aceeasi echipa ar putea fi letali, MM nu e stresat de concurenta lu asta mic si ar putea sa ii faca trainig pe honda cum nimeni altcineva ar putea. Dintr-o data nu mai pare o idee asa nasoala, din punctul meu de vedere Zarco nu ar brneficia de tratamentul asta la echipa mare in vecii vecilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 ore, ilarionciobanu a spus:

Foarte multa lume il vede pe AM ca un pilot slab si crede ca e aiurea daca ajunge la HRC (sau chiar in GP).

......

Avand in vedere cifrele, de ce nu ar merita un ghidon?

Datele oficiale il dau castigator al campionatului in 2006, prin urmare campion. Despre campioni era discutia.

Bunicel, slab, bulan exagerat (poate cand l-a daramat Pedrosa?) ... sunt evaluari subiective. Ca si interpretarea personala asupra cuvantului campion.

Da,e campion AM,dar conditiile in care a luat campionatele...vorba aia "mai usor cu pianul pe scari".

La moto3 a facut trebusoara asta cand mai erau vreo 5 curse si era in spatele lui Miller ca si puncte :

Miller a avut doar locuri 1 si 2 in cursele ramase,insa n-a mai putut surmonta diferenta.Dar cine avea ochi de vazut a vazut,si Miller a venit in gp.AM nu.

AM...s-a dus la moto2 unde s-a chinuit xspe ani si nu a avut nici o victorie pana nu au iesit cei puternici din campionat : Zarco,Rins,Morbi,Bagnaia.A avut vreo victorie in moto2 inainte de anul asta?

Deci da,e dublu campion - moto3 si moto2,dar nu e chiar asa ca in filme...Mir a iesit campion la moto3 defiland efectiv (daca ai vazut cursele vei intelege ce zic),a stat 1 an in moto2 (nu 5 da?) timp in care a mers decent si zic eu ca s-ar fi batut pt titlu anul asta (si probabil AM iar ar fi ramas cu buzele umflate),daca nu il ridica Suzuki la clasa mare.Deci as zice ca si comparatia cu Mir e cam deplasata.

Comparatia cu Quarta...Quarta a fost extrem de rapid dar a avut rezultate execrabile in clasele mici - nimic care sa il recomande pt gp.Viteza extraordinara,dar curse nu slabe,ci jalnice.Dar s-a razbunat anul asta...si m-as mira ca AM sa aiba un asemenea parcurs,mai ales de pe o Honda,fie si ea de uzina.

 

De acord cu ce zici despre Hayden,cum-necum Nicky Hayden este si va ramane un campion mondial in motogp...si un campion care l-a batut pe Rossi.No comment.

Acum 18 ore, Djenavar a spus:

Cea mai mare greseala este sa te crezi de neinlocuit, te inlocuiesc imediat si se si uita ca ai existat in 2 luni💥💥💥

Ee,uite eu spun ca MM e de neinlocuit.Ia clasamentele si vezi diferenta dintre el si celalalt (ceilalti) piloti de la Honda din 2013 incoace.E putin diferita faza fata de pilotii Yamaha care in general sunt unul langa altul nu?

Normal ca HRC ar mere si fara el ca doar nu se duc sa se impuste daca pleaca MM,dar ar avea niste prune de rezultate...vezi ce au zis colegii mai sus cu perioada neagra a Honda de dupa plecarea lui Rossi,vezi si ce a insemnat venirea lui Rossi la Yamaha care nu mai castigase de xspe ani...unii oameni fac diferenta extraordianra la o echipa.MM inclina masiv balanta.Sunt anumiti oameni care sunt intradevar de neinlocui,MM este clar unul din ei.

Acum 11 ore, adiy32 a spus:

Stai sa castige o cursa sau un clenci cu Marc si sa vezi atunci cum se umplu zeci de pagini!Sanse mici la cum merge dar si daca se intampla.....

Daca vine AM la HRC o sa aiba performante ca ale lui Lorenzo in 2019...nu mai zic ca se va intalni cu toti fostii lui tovarasi de joaca de la clasele inferioare care ii vor rupe fiundul.

MM e departe,unde naiba sa aiba el clinciuri in cursa cu MM?Nu au cum sa se intalneasca in curse.

Acum 11 ore, Speedy.K a spus:

Pentru mine campion nu e ala care a castigat un titlu cu o victorie sau doua de etapa si in rest a fost nimeni-pe-lume. Dani a fost mai campion ca el. Pentru mine. Am voie?

Te uiti in tribune la fiecare cursa si te lamuresti cine vinde.

Tu poti sa il consideri campion si pe Abraham,nici o problema,cine iti are treaba?

Problema e ca in realitatea normala,nu cea virtuala,Hayden a iesit intradevar campion,intradevar l-a batut pe Rossi in 2006 (de fapt Rossi s-a batut singur,la fel ca Pedrosa si Lorenzo in 2013,dar asta e o alta poveste,insa Hayden a fost acolo si a luat titlul),iar Dani Pedrosa NU este campion mondial in gp.Stiu,it sucks,dar asta e realitatea.

 

De acord cu vanzarile,indiferent de ce zice colegul BB,vanzarile si fanii lui Rossi constituie peste 70% din ce se vinde intr-un weekend de cursa.Am fost si eu la Brno si am vazut ce balamuc era la corturile lui.Cand se va retrage vor plange dimpreuna fanii (spectatorii cred ca se vor imputina vizibil),cu ceilalti competitori dar si cu Dorna,Ezpeleta samd ca le ia vaca de muls.

Rossi este o institutie.Ca sunt(em) sau nu fanii lui,asta e alta poveste.Dar omul are merite - el a ridicat gp'ul la nivelul la care este astazi...asta ca tot vorbeam de oameni de neinlocuit.Sper sa nu se retraga atata timp cat va mai fi relativ competitiv.Lorenzo cred ca a facut o prostie,pt ca viteza inca o are - s-a dus sa se bata de la egal la egal cu demonul cu armele acestuia si s-a rupt.Rossi nu cred ca va face la fel,are alta abordare.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, linoleu a spus:

Asa a zis si Zarco, ca nu se poate bate cu Marc de pe aceeasi mobra si s a dovedit ca nu a fost cea mai buna decizie

Lol ca bine zici. 

1 oră în urmă, damager a spus:

 

btw, a-ti remarcat ritmul cardiac a lui Vinales? In cel mai rapid tur al lui, parca era la terasa la o cafea....e normal oare? Parca citisem undeva ca in cazurile astea, nivelul de adrenalina este mai scazut....de unde si nivelul de concentrare... era un articol despre soferi... nu stiu dc se aplica si aici

Cat avea? Miller avea 175 parca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, damager a spus:

Puig o sa vina cu una-doua propuneri, iar bossi de la HRC vor decide... pana la urma poate vor un japonez, ca dobitocii astia de la Yamaha cu echipa lor de teste europeana cu piloti japonezi... ca poate dau feedback mai bun.

 

hai Qua cu prima victori ✊✊✊✊

 

btw, a-ti remarcat ritmul cardiac a lui Vinales? In cel mai rapid tur al lui, parca era la terasa la o cafea....e normal oare?

Sper si eu din tot sufletul sa fie la latitudinea lui Puig.Daca va fi,AM nu pupa gp.

Remember,Puig a fost cel care a mers la Zarco in 2017 sa ii faca oferte.

 

MM am vazut ca are 180 puls in primele viraje,dupa aia se linisteste.

Ca si sportivi,cel mai razna era Lance Armstrong - aproape de 32 in repaos si batea la 200 pe urcari in forcing.

 

Sper si eu sa o impuse Quarta aici,desi nu prea e circuit Yamaha,cred ca e dupa cum a zis MM circuit "Lorenzo" - tehnic intortocheat si mic.Va fi greu dar are o sansa.

Hai cu pianu :rock:

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 40 minute, Method a spus:

 

 

MM am vazut ca are 180 puls in primele viraje,dupa aia se linisteste.

Ca si sportivi,cel mai razna era Lance Armstrong - aproape de 32 in repaos si batea la 200 pe urcari in forcing.

 

 

Doar ca ala avea o farmacie intreaga in el. Cred si eu ca era dereglat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 hours ago, Method said:

Normal ca HRC ar mere si fara el ca doar nu se duc sa se impuste daca pleaca MM

 

Una e sa faca MM lobby pentru frac'su cand e la limita cu un eventual contracandidat. Si cu totul altceva e sa santajeze bossii HRC cu ultimatimuri ca-si ia catrafusele daca nu-l iau pe AM in echipa cand e clar ca nu merita ghidonul conform criteriilor, si sa-si inrautateasca relatia cu HRC, cum zici tu. E lose-lose.

 

Plus ca avand 2 frati in aceeasi echipa de uzina este o sabie cu doua taisuri, nu e asa simplu cum pare, povara emotionala e mare. Daca nu se inteleg fratii intre ei e dezastru de PR pt HRC si moralu' se prabuseste in paddock, daca AM nu performeaza rezonabil HRC pierde credibilitate via nepotism. Pe MM l-a intrebat careva daca-l vrea pe frac'su cu el in echipa? Sau asta e presupunere din oficiu? Nu doar cifrele conteaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 minute, paulynos a spus:

 

Pe MM l-a intrebat careva daca-l vrea pe frac'su cu el in echipa? Sau asta e presupunere din oficiu? Nu doar cifrele conteaza.

Da, l-au întrebat jurnaliștii.

Vezi că e un clip free pe motoGP.com.

A zis că nu e problema lui și că nu se amestecă deloc și că dpdv familial, da, i-ar plăcea.

https://www.motogp.com/en/videos/2019/11/16/marquez-on-how-he-would-feel-sharing-a-box-with-his-brother/319121

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai așa că de fapt nu zice nimic..

Zice doar "but of course my brother is brother..and he feels proud to be on that list"

 

 

La câți au căzut la moto3 in cursa mare Abraham și Cal nu o sa faca mai mult de 10tururi. Urmați de Aleix Expargaro.

Editat de B.B.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...