Sari la conținut

19. Gran Premio Motul de la Comunitat Valenciana


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 489
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

In conferinta de presa, Mr Puig mai mult se scuza si se apara :)))) 

 

Sa mai spuna cineva ca PCR-ul nu functioneaza si azi. Campionul Moto2 de anul trecut n-a ajuns direct la Repsol :))) Ce ghinion pe el...

 

Puig zice ca asta a fost criteriul...Ei cautau, el e campion Moto 2 si asta a fost factorul decisiv. Mars in plm de Mitica Dragomir de Spania :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, ilarionciobanu a spus:

Te tii de promisiune?

 

Nu!

Vreau sa vad cum o suge Ăla Micu (AM) pe Honda lu' fra-su.

Bai ce idioți..  campionu' pi#dii..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, Gixu. a spus:

In conferinta de presa, Mr Puig mai mult se scuza si se apara :)))) 

 

Sa mai spuna cineva ca PCR-ul nu functioneaza si azi. Campionul Moto2 de anul trecut n-a ajuns direct la Repsol :))) Ce ghinion pe el...

 

Puig zice ca asta a fost criteriul...Ei cautau, el e campion Moto 2 si asta a fost factorul decisiv. Mars in plm de Mitica Dragomir de Spania :)))

:agree:

Bai nene bai cum cautau ei sa promoveze tinerele talente emergente,ce oameni,ce incurajare a tineretului.Abia asteptau sa iasa pe teava campionul mondial la moto2 ca sa il inhate din fasha.Morbi,Zarco,Bagnaia - campioni moto2...nu am auzit sa fi primit oferte de la HRC cand au luat ei campionatele...si unii din ei adica mai pe scurt toti le-au luat intr-o maniera mult mai autoritara decat nea musiu asta mic.

 

Ma intreb ce zicea Puig daca lua Binder campionatul anul asta...ca au fost 2 puncte intre ei....sunt convins ca il coopta pe Binder,doar ar fi fost campion moto2 nu? :lol:

In fact,nu cred ca a avut nimic de spus Puig acolo...am si zis ca m-as bucura sa fie la latitudinea lui Puig dar nu cred ca a fost deloc.

Acum 4 ore, john17 a spus:

Parcă urmează ceva teste, sunt taaaare curios ce va face m mic pe 'onda! 

Ahahahah me2.

 

...si in alta ordine de idei...Vinales Bombardieru' la gala premiilor :

76771566-1846922865452311-89020719887768

DA,aia chiar sunt bascheti cu luminite...pa blue sa sustina echipa :bounce:

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, P T R a spus:

Eu zic sa il ia ca pilot de reste si pe tacsu,ca tot e non stop acolo

tasu e ocupat sa linga popouri superioare pe acolo sa fie locurile asigurate calde si comfortabile... ce mizerie... hrc ul asta... imi vine in cap doar scena facuta de Rossi aia cu puscariasii... 

Zarco nu a concretizat el in rezultate dar a aratat ceva potential.... pacat ca si el are o atitudine cam aroganta... vedem daca chiar se leaga ceva cu Ducati.. 

@frigider.... AM o sa i dea capat acolo la linia dreapta la Valencia...fix in capat, :)))))... daca nu avem dueluri, show.... macar o sa avem teatru de comedie... 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmmm nush ce sa zic, as prefera sa -l vad pe Z la moto 2 sa mai ia un titlu, asa, la ambitie. Nu ca mai are ceva de demonstrat.

la duc nush cum s-ar descurca, moto aia nu prea ia curbe, zice dovi, nu eu :) plus ca miller deja merge bine pe ea.. sau poate de-aia sa vii cu Z? ca ai deja 2 oameni care merg bine (dovi si miller) si poate mai ai unul? vb macar sa iei "titlul" la echipe la anul? LOL

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu cred ca lui Zarco i ar fi greu la Ducati... doar ca nu prea au alternative... Petrux cam asta e nivelul cu ceva sclipiri... Miller e ok a demonstrat dar nici el nu poate fi constant si sa se bate mereu la podium... asa cu Z.   macar incearca... Ducati o sa sufere mult si bine dupa gafa cu Lorenzo

FB_IMG_1574151663406.jpg

Editat de Buggy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, frigider a spus:

Lol parca vad ca AM o sa dea capat la honda aia.

 

Ar fi ceva, probabil o sa-l antreneze fra-su.

Pe playstation.

Dar la cat de mamaliga il vad eu tare ma indoiesc..

 

Acum 3 ore, P T R a spus:

Eu zic sa il ia ca pilot de reste si pe tacsu,ca tot e non stop acolo

:lol: 

Acum 2 ore, frigider a spus:

haha 

 

acuma serios, ce va f*** deranjeaza atata ca e ta-su acolo? omg.

It looks odd. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, Method a spus:

Na ca primi.

Calcatul cel mic care a luat titlul la moto3 imprastiindu'l pe Miller si pe cel de la moto2 numai si numai cand au plecat toti cei buni sus la gp si chiar si atunci era sa si-o ia de la "marele" Binder care vira saracul grinda cu zabrele din drift ca altfel nu se putea....genial,parcurs de campion ce sa mai.Ee,sa il vedem acum ce poate...o fi si asta vreun Quartararo latent.

Man, conjucturile favorabile te pot duce pe 1 cand tu esti pe 2 sau 3. Cand esti pe 18 te pot duce undeva pe 15, nu te pot face campion.

Daca tu nu esti acolo sa te bati. poti sa castigi si la loto ca tot nu iesi campion

Imprastierea lu' Miller e an effin' incident de cursa pe o pista cu trasa uscata si restul umed. Vezi Pedrosa cu Zarco in Argentina 2018. Nu imprastierea aia l-a facut campion, ci faptul ca a fost constant. Daca era pe imrpastieri, Lorenzo iesea campion dupa faza cu Pedrosa si Dovi de anul trecut sau aia cu Dovi, Vin si Rossi de anul asta. Numa' ca el era la bataie cu Abraham, nu cu aia din fata.

 

Iar despre Moto2, daca a fost atat de slab campionatul incat a iesit Marquez mic, la anul, pentru ca nu mai sunt nici macar el si cu Binder, inseamna ca Zarco trebuie sa le dea un minim de 150-200 puncte diferenta. E doar 4 clase peste Marquez mic, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, ilarionciobanu a spus:

Iar despre Moto2, daca a fost atat de slab campionatul incat a iesit Marquez mic, la anul, pentru ca nu mai sunt nici macar el si cu Binder, inseamna ca Zarco trebuie sa le dea un minim de 150-200 puncte diferenta. E doar 4 clase peste Marquez mic, nu?

cam da.

o sa fie un fel de bautista la SBK, numa ca Z nu se stinge.

...o sa fie macel. cam nasol pt spectacol.

desi a fost primul al pe 765? poate s-au mai obisnuit bajetii. poate cei din echipa HP40 fernandez si celalalt de a inceput f bine si a term f prost.. ala cu nr 88 martin? Luthi mereu ramane amenintare.. vierje? plm, nu o sa fie plictiseala decat daca pleaca Z in fata si pa-pa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 30 minute, frigider a spus:

nu chiar, si lore a avut probleme cu ta-su etc..

parintii isi manageriaza(pana la un punct)/forteaza/ajuta/sfatuiesc copiii in sporturi din astea de mici 

Marquez M are deja vreo 26 de ani?

Chiar trebuie sa-l mai duca de manuta la fiecare cursa? 

Eu daca eram sef la Honda Repsol i-as fi dat un ceaun de-ala in cap si l-as fi pus sa mai stranga un surub, sa schimbe o roata, etc.... sa se faca util. Tot asista moca la cursa, are access la live timing moca.. :D 

Deja imi doresc sa-si revina Rossi si sa mai ia un titlu cu fratii marcheji pe pista, m-au eenervat rau la faza asta. 

Editat de B.B.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

34 minutes ago, frigider said:

nu chiar, si lore a avut probleme cu ta-su etc..

parintii isi manageriaza(pana la un punct)/forteaza/ajuta/sfatuiesc copiii in sporturi din astea de mici 

 

Ca bine zici, eu stiu un caz pe plan local(la noi) si e oribil, copilul respectiv nu are copilarie, parintele ii fura toata energia, traieste prin intermediul copilului, oribil! Partea proasta e ca parintele nu-si da seama si insista. Asta cred ca e sacrifiul care trebe facut sa ajungi sus... dar copilul are o viata de rahat si la noi nu are rost asa ceva, e degeaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 minute, paulynos a spus:

 

Ca bine zici, eu stiu un caz pe plan local(la noi) si e oribil, copilul respectiv nu are copilarie, parintele ii fura toata energia, traieste prin intermediul copilului, oribil! Partea proasta e ca parintele nu-si da seama si insista. Asta cred ca e sacrifiul care trebe facut sa ajungi sus... dar copilul are o viata de rahat si la noi nu are rost asa ceva, e degeaba.

Nasol, or fi si cazuri cand copilul vrea el sa faca doar x(sah/motociclism) si chiar are rezultate super si chiar e bine sa-l incurajezi si sustii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poza din testele de azi - RC20

76638460-707845499723238-676138558608428

Grinda cu zabrele is no more sau nu vad eu bine?

:lol:

Pai care tati,nu se dadeau ei de ceasul mortii ca e o super idee si ca Ducati sunt niste "fraeri" ca au renuntat la asemenea concept maravilios?Ba mai erau si vreo 2-3 pe aici pe forum care ii sustineau cu patos ba ma si injurau cand spuneam ca e o prostie cat casa?Ce-ai facut Pierer tati,te-ai impiedicat?Nu mai e bine cu the austrian way?Ati imbratisat design'ul japonez?Mi-ar fi rusine...

Serios acuma,nu prea o bunghesc,mi se pare un totusi un steel beam?Nu se vede prea bine...

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 25 minute, B.B. a spus:

Marquez M are deja vreo 26 de ani?

Chiar trebuie sa-l mai duca de manuta la fiecare cursa? 

Eu daca eram sef la Honda Repsol i-as fi dat un ceaun de-ala in cap si l-as fi pus sa mai stranga un surub, sa schimbe o roata, etc.... sa se faca util. Tot asista moca la cursa, are access la live timing moca.. :D 

Deja imi doresc sa-si revina Rossi si sa mai ia un titlu cu fratii marcheji pe pista, m-au eenervat rau la faza asta. 

Nu l duce de mana, e si el acolo.

La cal nu era nevasta-sa? Nu mereu (doar la silverstone?).

Sunt mult timp pe drumuri, sa nu "home sick" ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acum, Method a spus:

Poza din testele de azi - RC20

76638460-707845499723238-676138558608428

Grinda cu zabrele is no more sau nu vad eu bine?

:lol:

Pai care tati,nu se dadeau ei de ceasul mortii ca e o super idee si ca Ducati sunt niste "fraeri" ca au renuntat la asemenea concept maravilios?Ba mai erau si vreo 2-3 pe aici pe forum care ii sustineau cu patos ba ma si injurau cand spuneam ca e o prostie cat casa?Ce-ai facut Pierer tati,te-ai impiedicat?Nu mai e bine cu the austrian way?Ati imbratisat design'ul japonez?Mi-ar fi rusine...

Serios acuma,nu prea o bunghesc,mi se pare un totusi un steel beam?Nu se vede prea bine...

 

Pare o zabrea mai lata.

 

Declaratia era pt dusmani/spioni?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...