Sari la conținut

19. Gran Premio Motul de la Comunitat Valenciana


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 489
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

29 minutes ago, damager said:

image.thumb.png.eae27b19cecda474ec92f67f70580e24.png

 

De ce e AM la LCR Honda? Un pic dubios.

 

Asta e de azi, acum cateva ore:

 

A svelare qualche retroscena ci pensa il boss del team satellite, Lucio Cecchinello. “Noi eravamo contenti di continuare con Crutchlow e Nakagami, i nostri sponsor supportano in pieno questo progetto. Per noi il cambiamento poteva essere un po’ problematico – ha detto a Sky Sport MotoGP HD -, soprattutto con un rookie. HRC ha valutato la nostra richiesta e ha deciso di mettere Alex al posto di Jorge. Inizialmente si pensava di trasferire Alex al fianco di Cal, poi HRC ha deciso di fare un passo indietro“.

 

La cine e pana la urma? :what:

Editat de paulynos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 21 minute, Gixu. a spus:

Zarco :)))

Am zis eu de prima oară. Imi pierd simțul umorului ( asta daca l am avut vreodată) 🐖

Acum 6 minute, paulynos a spus:

 

De ce e AM la LCR Honda? Un pic dubios.

 

A svelare qualche retroscena ci pensa il boss del team satellite, Lucio Cecchinello. “Noi eravamo contenti di continuare con Crutchlow e Nakagami, i nostri sponsor supportano in pieno questo progetto. Per noi il cambiamento poteva essere un po’ problematico – ha detto a Sky Sport MotoGP HD -, soprattutto con un rookie. HRC ha valutato la nostra richiesta e ha deciso di mettere Alex al posto di Jorge. Inizialmente si pensava di trasferire Alex al fianco di Cal, poi HRC ha deciso di fare un passo indietro“.

 

La cine e pana la urma? :what:

No abla espaniol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

13 minutes ago, frigider said:

No abla espaniol

 

E italiana. Hai ca am eu acces la google translate:

 

Șeful echipei de satelit, Lucio Cecchinello, va dezvălui anumite aspecte. „Ne-am bucurat să continuăm cu Crutchlow și Nakagami, sponsorii noștri susțin pe deplin acest proiect. Pentru noi, schimbarea ar putea fi un pic problematică - a spus el pentru Sky Sport MotoGP HD - mai ales cu un începător. HRC a evaluat solicitarea noastră și a decis să-l punem pe Alex în locul lui Jorge. Inițial s-a crezut că îl va transfera pe Alex alaturi de Cal, apoi HRC a decis să facă un pas înapoi ".

Editat de paulynos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 minute, paulynos a spus:

 

E italiana. Hai ca eu am acces la google translate:

 

Șeful echipei de satelit, Lucio Cecchinello, va dezvălui anumite aspecte. „Ne-am bucurat să continuăm cu Crutchlow și Nakagami, sponsorii noștri susțin pe deplin acest proiect. Pentru noi, schimbarea ar putea fi un pic problematică - a spus el pentru Sky Sport MotoGP HD - mai ales cu un începător. HRC a evaluat solicitarea noastră și a decis să-l punem pe Alex în locul lui Jorge. Inițial s-a crezut că îl va transfera pe Alex alaturi de Cal, apoi HRC a decis să facă un pas înapoi ".

nu prea mai conteaza. e unde e.

 

cat era ab motogp pe 1 an?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 minute, paulynos a spus:

 

E italiana. Hai ca am eu acces la google translate:

 

Șeful echipei de satelit, Lucio Cecchinello, va dezvălui anumite aspecte. „Ne-am bucurat să continuăm cu Crutchlow și Nakagami, sponsorii noștri susțin pe deplin acest proiect. Pentru noi, schimbarea ar putea fi un pic problematică - a spus el pentru Sky Sport MotoGP HD - mai ales cu un începător. HRC a evaluat solicitarea noastră și a decis să-l punem pe Alex în locul lui Jorge. Inițial s-a crezut că îl va transfera pe Alex alaturi de Cal, apoi HRC a decis să facă un pas înapoi ".

N-am inteles nimic.

deci initial au vrut sa-l bage pe Mowgli ala la LRC apoi au facut un pas inapoi si l-au bagat la echipa de uzina? :D

 

Eu cred ca Marc Marchez se simte deodata cu un sac de cartofi in spate cu fratiorul mai mic (si mai prost) coleg de echipa. 

E ca si cum te trimit parintii in tabara dar cu conditia sa il iei si pe frate-tu mai mic cu tine.. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, B.B. a spus:

Eu cred ca Marc Marchez se simte deodata cu un sac de cartofi in spate cu fratiorul mai mic (si mai prost) coleg de echipa. 

E ca si cum te trimit parintii in tabara dar cu conditia sa il iei si pe frate-tu mai mic cu tine.. 

spanac, n-are cum sa il ajute. e prea slab, vb aia, toti sunt sub MM. care e problema? inca un con / jalon pe circuit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  

3 minutes ago, B.B. said:

N-am inteles nimic.

deci initial au vrut sa-l bage pe Mowgli ala la LRC apoi au facut un pas inapoi si l-au bagat la echipa de uzina? :D

 

Si eu sunt la fel de confuz ca si tine, cert e ca cele 2 imagini de pe topicul asta cu testele il arata pe AM calare pe LCR, poza cu tavaleala si aia cu clasamentul, vezi mai in spate. Si Bradl pe Repsol :what:

Editat de paulynos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AM a inceput la Lcr probabil sa miroasa si el honda aia..probabil varianta 2018 mai user friendly ...si poate aveau nevoie pe cineva sa l inlocuiasca pe japonez.....HRC ul se descurca linistit doar cu MM si Bradl sa adune date...dar nah..inca e devreme sa ne apucam de mistouri dar nu ma pot abtine..daca cu Lcr a iesit ultimul....nici nu vreau sa ma gandesc ce o sa faca la anul :)))

 

oficial nu are cum sa fie AM la Lcr ptr ca ei au contractele facute ptr la anul..Nakagami a prelungit si Cal are si el...

cate zile de teste sunt??.....poate in urmatoarele zile vine AM pe mobra de uzina...desi nu s daca au voie sa faca asta...

Editat de Buggy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, frigider a spus:

 

man, chill, sunt la inceput oamenii, aprilia are cadru "normal", nu? si nu ii vad in top..

Aprilia are cadru din secolul asta, insa daca te uiti la cel al austriecilor, parca a fost descoperit in vreo necropola de epoca fierului (cultura Hallstatt, statiunea eponima a culturii se afla in Austria).. ;) , asa  ca au traditie mare cu fierul austriecii astia.. :D:D 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AM e la Repsol....scrie mare pe site'ul motogp :

Alex Marquez rides his first laps as a Repsol Honda rider

...si nu mi se pare a fi modelul vechi...

Acum 34 minute, B.B. a spus:

... Mowgli

:lol:

Acum 24 minute, frigider a spus:

io zic ca se cam exagereaza, da , ok AM e slabut etc.

 

e contract de 1 an si poate intre timp mai rasare vreo tanara speranta la moto 2?

sau poate se descurca si incurca pianele. atunci sigur il pastreaza.

Asa debut slab n-am mai vazut never.Da,probabil nu va ramane la 3-4s de lider dar oricum...uita-te la Binder pe galeata aia care e cu vreo sec/tur mai rapid....wtf?

Quarta unde era la debut in teste?pe ce loc?Mir?Bagnaia?Sa fim seriosi...

 

Ca sa incurce pianele trebuie in primul rand sa vina pana langa ele...mai e mult pana acolo.

Singurii de urmarit care au mai ramas la moto2 sunt Diggia si Martin...eventual Navarro...In rest bate vantul.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

meh....Diggia e cel care care prezinta potential dupa mine - e foarte rapid,desi nu e constant.Si Martin desigur care e campion moto3.

 

Update : Yamaha a venit cu gura mai dornica decat anul trecut...

74532307-827099391080897-271632467734875

...astia nici acum nu au inteles sa faca gura de admisie rotunjita ca sa nu strice curentul de aer?e cu fwtui aerodinamica...

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, paulynos a spus:

 

De ce e AM la LCR Honda? Un pic dubios.

 

Asta e de azi, acum cateva ore:

 

A svelare qualche retroscena ci pensa il boss del team satellite, Lucio Cecchinello. “Noi eravamo contenti di continuare con Crutchlow e Nakagami, i nostri sponsor supportano in pieno questo progetto. Per noi il cambiamento poteva essere un po’ problematico – ha detto a Sky Sport MotoGP HD -, soprattutto con un rookie. HRC ha valutato la nostra richiesta e ha deciso di mettere Alex al posto di Jorge. Inizialmente si pensava di trasferire Alex al fianco di Cal, poi HRC ha deciso di fare un passo indietro“.

 

La cine e pana la urma? :what:

La HRC. Insa justificarea lui Cecchinello mi se pare total nesatisfacatoare. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 minute, paulynos a spus:

Si Bradl baga teste pe Repsol si pe Nakagami l-au trimis dupa tigari ca nu apare in clasamentul ala. O fi si asta o strategie.

Nakagami se recuperează după operația la umăr. Dacă te-ai fi uitat la cursă l-ai fi văzut la boxe, cu mâna atârnată de gât. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, frigider a spus:

frate ala e zarco sau miller ca am impresia ca sunt luat la misto pe forumu asta.

s-a dus la arat si acum culege roadele :D 

 

chiar ma intrebam ce are in mana. 

 

 

nu stiu frate da Vin ii da capat in quali - in cursa e praf uneori.

q da blana in quali si in cursa...e sus da plm nush, il tine costumul.. 

e f enervant sa vezi 2 baieti rapizi care se chinuie sa il bata pe mm in cursa.

stiu , cursa e altceva...dar unde se duce viteza lor? poate ei baga benzina de 95 si MM de 100?


pai e simplu cu Yamaha.... merge bine dc nu are probleme de trafic :).

problema e clara si se vede si la Vinales si la Qua.... este f greu sa depaseasca, practic spre imposibil...

au declatat si vin si qua ca nu au iesirea care sa le permita depasirea, ai nici pe frana nu stau f bine.

 

s-a vazut si la Rossi la Sepang, de vreo 3 ori cand a incercat sa-l depaseasca pe Dovi intrand cu viteza mai mare in viraj, pe iesire a revenit Dovi fara probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, xt600 a spus:

La HRC. Insa justificarea lui Cecchinello mi se pare total nesatisfacatoare. 

Exact!Vrajeala de doi lei!Au vazut ca  face lumea galagie si l-au scos pe Cechinello in fata!

In curand urmeaza o conferinta in care sa ne spuna Big Boss Ezpeleta,xa in motogp nu e cu nepotisme,

ca de fapt Alex e campion si alte balarii!

Si terminati cu minciunile lui Puig(care e doar un lacheu) ca Lorenzo s-a hotarat la Sepang sa spuna adio!

Dupa Sepang s-a hotarat ejectarea Loredanei!Si asta din cauza ca matematic Alex a devenit campion moto2!

Asta era si acoperirea pentru aducerea lui la HRC!E campion,ciocul mic!

Ca doar nu vroiati sa zica ca de fapt e reantregirea familiei si ambitia clanului de a avea ambii frati in aceeasi echipa!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Method a spus:

astia nici acum nu au inteles sa faca gura de admisie rotunjita ca sa nu strice curentul de aer?e cu fwtui aerodinamica...

Hmmm eu stiam ca formele pătrate is bune la aerodinamica..vezi la la nush ce impreza mai vechi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 22 ore, Buggy a spus:

 

FB_IMG_1574103510563.jpg

hmm... ne pregatim  de o surpriza? 

 

Commenting on the prospect of welcoming Zarco to the Ducati family at Avintia Ducati, Ciabatti said: “We had a conversation with Johann yesterday to understand his position. He has an option to go back to Moto2 with the Marc VDS team, so I think we will understand more in the next few days. I think that to know what’s going to happen next year, it’s good to make a decision about them pretty soon, so we can take the next steps.”

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...