Sari la conținut

19. Gran Premio Motul de la Comunitat Valenciana


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

1 oră în urmă, ilarionciobanu a spus:

Cal are contract personal cu Monster, HRC e cu Rebull. Erau necesare niste rezilieri de contract acolo.

 

Mai știu eu pe doi care au făcut trecerea de la Monster la Red Bull: Lorenzo și Zarco. Nu cred că e o problemă insurmontabilă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 489
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 1 oră, ilarionciobanu a spus:

Uite cateva informatii aditionale legate de cei amintiti de tine:

 

Zarco:

1. A avut o oferta de la Honda la care a zis pas. Amu', daca el e vreo domnisoara virgna care stie ca nu e bine sa zici da din prima pentru ca vei fi considerata usuratica, sa astepte urmatoarele oferte

2. A demonstrat in anul curent ca nu are o problema sa plece in mijocul sezonului. Eu cred ca miscarea asta cantereste greu in orice decizie a unei echipe referitor la el

3. Doar ce a fost la ei 3 curse (13, DNF, DNF). Poate a cantarit si asta in decizie

 

Crash:

1. E in ograda lor (contract direct cu ei, parca) de ceva vreme, asa ca decizia e una informata in legatura cu el

2. Comentatorii GP au tot zis de ceva dificultati (nu insurmontabile) intr-o eventuala mutare: Cal are contract personal cu Monster, HRC e cu Rebull. Erau necesare niste rezilieri de contract acolo plus parerea lui LC. Si eu vedeam mutarea normala ca fiind Cal 1 an la HRC si AM la LCR.

 

Lorenzo:

1. Pe toata perioada weekendului, dupa ce a anuntat retragerea, Lorenzo a fost alt om. S-a vazut pe fata lui si pe atitudine in general. Ambele aratau un om eliberat/usurat, nu unul fortat sa faca ceva

2. Lorenzo e ala care a facut cu bolta pe mapping 8 si pe interesul Ducati la campionat si si-a vazut de interesul lui de a castiga. Situatie cand inca se gandea la viitor in racing. De ce ar fi acceptat acum tacut si ar fi jucat si tatru cu atitudinea zambitoare si relaxata? 

:agree: very well said 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zarco nu e baietelul ala care a zis ca mai bine in Moto2 decat pe o gloaba de mobra la praștia aia de echipa de-și zice Avintia ? 

Uite ca nici nu e greu sa lingi unde ai scuipat, mai ales daca scuipi peste tot. 😁

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 30 minute, Altair a spus:

Zarco nu e baietelul ala care a zis ca mai bine in Moto2 decat pe o gloaba de mobra la praștia aia de echipa de-și zice Avintia ? 

Uite ca nici nu e greu sa lingi unde ai scuipat, mai ales daca scuipi peste tot. 😁

 

creca a avut o revelatie peste noapte...sau cineva ia dat 2 palme si si a revenit baiatu cu picioarele pe pamant....mie unul imi place de el...dar cam multe fumuri ptr situtia in care este...si cred ca cel mai elegant era sa intrerupa cu ktm la sf sezonului,,,dar nu a facut rau ca a deschis gura si spunand ca moto e varza...trebuia doar sa fie mai diplomat

Editat de Buggy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legat de Zarco eu mereu m-am intrebat cum poti avea o asa faţă de prost si sa mergi asa bine pe mobra..

 

Ete ca se poate... :huh: 

Editat de B.B.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Buggy a spus:

...si cred ca cel mai elegant era sa intrerupa cu ktm la sf sezonului,,,dar nu a facut rau ca a deschis gura si spunand ca moto e varza...trebuia doar sa fie mai diplomat

De acord cu diplomatia...

De intrerupt,el cam asa a vrut sa intrerupa,ktm i-a aratat usa.

1 oră în urmă, B.B. a spus:

Legat de Zarco eu mereu m-am intrebat cum poti avea o asa faţă de prost si sa mergi asa bine pe mobra..

 

Ete ca se poate... :huh: 

ahahahah,dc ma ca nu are fatza chiar asa...are privirea cam natanga,intradevar,dar exprimarea e datorita francezei,el e mai linistit asa,Quarta e mai agitat.

Daca Zarco are fatza de prost,Petrucci...zici ca acum a venit de la muls oile :D

 

Honda vrea mai mult downforce pe fata si probabil s-au gandit sa nu mai fure (iar) carenele lui Yamaha deci s-a apucat ea singura-singurica,sa faca un fairing (copiat dupa hammerhead'ul lui Ducati putin,dar lasa ca nu mai tine minte lumea :P )

75543802-556563315178090-488435496356151

Timpi finali Valencia :

Screenshot-2019-11-20-Valencia-Moto-GP-t

 

Miller a testat Ducati v.2020 si zice ca vireaza mai bine decat modelul 2019.

Cica Yamaha v2020 a lui Vinales are motorul mai puternic,iar Quarta va primi la Jerez update'ul de motor precum si swingarm'ul de cf.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Altair a spus:

Zarco nu e baietelul ala care a zis ca mai bine in Moto2 decat pe o gloaba de mobra la praștia aia de echipa de-și zice Avintia ? 

Uite ca nici nu e greu sa lingi unde ai scuipat, mai ales daca scuipi peste tot. 😁

 

Haha

Vezi tu, devine echipa de client, o sa ii dea moto la zi poate... Si niste cascaval..ma rog, branza. Intelegeti voi. :)

1 oră în urmă, xt600 a spus:

N-are a face! Poarta casca.. 

S-a demonstrat: căștile e pentru oameni urâți.

 

 

 

Hmmm pianele sunt sus, doar 46le e jos..

Presimt o a 4-a zi la sf douazeci-douazeci.

 

De ce unii piloti sunt cu rosu?

Karel tot e pe lista.. Cum asa? Inseamna ca o sa fie coleg cu Zorro?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil cei cu rosu sunt cei care si-au imbunatatit timpul azi?i donno.

 

Ati vazut filmarea cu Pol intorcandu-se la boxe dupa ce a facut timpul ala f bun?Toata lumea il aplauda si el vine si cu voce sugrumata "there's no TC...i almost died" si ei toti rad "hahaha"  gen "se prosteste si el" :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Method a spus:

De acord cu diplomatia...

De intrerupt,el cam asa a vrut sa intrerupa,ktm i-a aratat usa.

ahahahah,dc ma ca nu are fatza chiar asa...are privirea cam natanga,intradevar,dar exprimarea e datorita francezei,el e mai linistit asa,Quarta e mai agitat.

Daca Zarco are fatza de prost,Petrucci...zici ca acum a venit de la muls oile :D

 

Honda vrea mai mult downforce pe fata si probabil s-au gandit sa nu mai fure (iar) carenele lui Yamaha deci s-a apucat ea singura-singurica,sa faca un fairing (copiat dupa hammerhead'ul lui Ducati putin,dar lasa ca nu mai tine minte lumea :P )

75543802-556563315178090-488435496356151

Timpi finali Valencia :

Screenshot-2019-11-20-Valencia-Moto-GP-t

 

Miller a testat Ducati v.2020 si zice ca vireaza mai bine decat modelul 2019.

Cica Yamaha v2020 a lui Vinales are motorul mai puternic,iar Quarta va primi la Jerez update'ul de motor precum si swingarm'ul de cf.

si Dovi zice la fel ca sunt niste chestii imbunatatite semnificativ  si ca va fi interesant pe viitor ..a zis ca e multumit...nah poate asa mai speram si noi la ceva show ptr la anul..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, Buggy a spus:

si Dovi zice la fel ca sunt niste chestii imbunatatite semnificativ  si ca va fi interesant pe viitor ..a zis ca e multumit...nah poate asa mai speram si noi la ceva show ptr la anul..

Prima data cand nu da vina pe motoreta.Nu e problema,vine MM si il bate de il asculta cu urechea in primele curse din 2020 si o sa inceapa atunci smiorcaiala "Gigi nu imi da moto cum vreau eu".

 

Marquez: I want fastest bike, not easier bike

Mai pe scurt "ma doare in fiund daca ceilalti nu pot conduce mobra mea,daca mere mai tare pentru mine nu conteaza ca se manevreaza mai greu".Nu poti sa il condamni ca gandeste asa totusi.

"The character [of the 2020 bike] is more or less similar" Marquez added.

Se pare ca Lorenzo a mirosit-o demult,si a avut dreptate sa plece,2020 ar fi fost similar 2019 cu motoreta asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, Method a spus:

Prima data cand nu da vina pe motoreta.Nu e problema,vine MM si il bate de il asculta cu urechea in primele curse din 2020 si o sa inceapa atunci smiorcaiala "Gigi nu imi da moto cum vreau eu".

 

Marquez: I want fastest bike, not easier bike

Mai pe scurt "ma doare in fiund daca ceilalti nu pot conduce mobra mea,daca mere mai tare pentru mine nu conteaza ca se manevreaza mai greu".Nu poti sa il condamni ca gandeste asa totusi.

"The character [of the 2020 bike] is more or less similar" Marquez added.

Se pare ca Lorenzo a mirosit-o demult,si a avut dreptate sa plece,2020 ar fi fost similar 2019 cu motoreta asta.

Z a mers decent cu ea 3 curse decat , i-ar fi dat si el de cap putin. Cine stie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, frigider a spus:

Z a mers decent cu ea 3 curse decat , i-ar fi dat si el de cap putin. Cine stie?

Ne ne.

 

Z a mers cu modelul 2018 decent.Tot uitam asta.

Si Lorenzo a mers mai mult decent cu acel model a mers chiar tare,era la 2 zecimi de Marquez la al 2lea contact cu motoreta.Si pe asta o uitam,ca de obicei.

 

Cu modelul 2019,respectiv iata,2020,doar Marquez merge tare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 ore, frigider a spus:

Karel tot e pe lista.. Cum asa? Inseamna ca o sa fie coleg cu Zorro?

 

inca nu era clar daca ramane K sau vine Z. sunt negocieri si de o parte si de alta. Asa au zis cei de la BT sport ieri la sfarsitul zilei.

Editat de ioio_viola
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rossi zice ca motorul 2020 e cel mai bun din mai multe puncte de vedere - si putere si smoothness.Sa dea Dumnezeu.

Sa fie bine,ca sa mai vedem si noi la varf pe altcineva in afara de Marcelino.

Acum 3 ore, john17 a spus:

Cannone a băut apă după zarcoi? Văd că și ăsta critică mobra. Drept că a și explodat sub el. 🤭

74908150-2754500054612037-35985467241398

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 31 minute, Method a spus:

Rossi zice ca motorul 2020 e cel mai bun din mai multe puncte de vedere - si putere si smoothness.Sa dea Dumnezeu.

Sa fie bine,ca sa mai vedem si noi la varf pe altcineva in afara de Marcelino.

74908150-2754500054612037-35985467241398

degeaba zice daca celelalte 3 piane sunt sus si el e jos..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Method a spus:

Se pare ca Lorenzo a mirosit-o demult,si a avut dreptate sa plece,2020 ar fi fost similar 2019 cu motoreta asta.

A si spus-o intr-un interviu. Cand a venit la Honda n-a mai fost vioara intai. Directia dezvoltarii generale era data de Marquez si e normal sa fie asa, deoarece el e campionul mondial in exercitiu si are 6 campionate de MotoGP (bine, el a zis 4-5, nu stia sigur :D ).

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da,corect,nu prea avem ce zice,e normal ca Honda sa asculte de dorintele pilotului nr.1,mai ales daca pilotul nr.1 rupe norma.

 

Problema e (speram sa fie) atunci cand (si mai ales daca) pilotul nr.1 abandoneaza nava :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 19 minute, Method a spus:

Problema e (speram sa fie) atunci cand (si mai ales daca) pilotul nr.1 abandoneaza nava :)

stai linistit ca prea curand nu se va intampla...din pacate ptr noi...

 

ce penibil se dau fratiorii pe circuit ..in teste...dupa umila mea parere e de toata jena

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...