Sari la conținut

19. Gran Premio Motul de la Comunitat Valenciana


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 489
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 6 ore, Method a spus:

Nu te intreaba nimeni.

Nici pe tine nici pe mine nici pe oricine de aici nici pe cel mai renumit jurnalist care scrie despre gp,nici pe orice pilot de gp - nu tine de noi,de niciunul...doar de el.(si de Yamaha)

So...ne dam cu parerea despre nimic.E ca si cum ne-am da cu parerea despre cum trebuie sa isi investeasca in continuare banii Elon Musk...

Perfect adevarat.

Orice pilot trebuie sa vrea sa fie nr.1,sa castige maximul de puncte la orice cursa.Si asta normal ca inseamna egoism.Dar asta este un lucru bun.

Good guys finish last.

 

Vinales nu de aia nu e campion...Vinales nu e campion din cu totul alte motive.

Daca era cel mai rapid din lot,era campion - vezi Lorenzo cand omora spectacolul,nici nu facea depasiri.


sunt curios ce o sa zici cand o sa iasa campion. 
o sa iti schimbi parerea sau tot pe a ta o tii. Imi aduc aminte ce fericit ai fost cand a cazut Qua, doar asa sa iti demonstrezi tu ca aveai dreptate cand zicea ca e incostant:).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate asa ar prinde curaj gigantii Kwang Yang Motors, Jin Lun Motor Co, Bajaj Industry si ar avea si un super pilot ca Hafiz locul lui pe podium.

 

In felul asta pilotii nu vor mai pierde piese de caroserie in urma contactelor pe pista ci vor da cu piese, involuntar in timpul cursei. Aprilia va ajunge in sfarsit pe podium iar Ducati va da anual un alt posibil "GOAT" :))) 

 

Vale va castiga la 50 de ani cu ei primul campionat :)))

Editat de Gixu.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@damager In ce film l-ai vedea pe Vinales iesind campion?Cum?In ce fel?....avand in vedere ca Vinales se emotioneaza de fiecare data cand MM ii respira in ceafa.

Vinales va castiga un campionat doar de pe o moto atat de puternica incat sa nu il ajunga nimeni.Dar daca Yamaha va (mai) face vreodata o asemenea moto,atunci s-ar putea ca sa ia Rossi acel campionat...sau Quarta.

Despre Quarta am zis sa nu ne excitam pt ca are cateva rezultate bune,ci sa asteptam sf anului pt a avea o parere pt ca el nu a demonstrat nimic la clasele mici,si nu mi se pare ca am zis ceva gresit.Draq,scuza-ma ca nu am cazut in prosternatie pt un pilot de 20 si de ani care n-a facut nimic pana la venirea in gp,doar pt ca il lauda presa ca e rapid.

Aceeaiasi presa care il dadea pe Vinales ca pe un gropar al lui Rossi si un doborator al lui MM la inceput de 2017.Dar dupa 3 ani la Yamha s-a dovedit ca Vinales nu e chiar asa nu ? :)

Stiu,tuturor ne plac the underdogs,fetii frumosi si tineri pe cai albi care vin ei asa in gp si dintrodata le dau bataie celor mari si castiga tot,dar asta e o poveste frumoasa si atat.S-a intamplat cu Rossi si Stoner,intradevar.Dar aia erau speshial si vremurile erau altfel,mai romantice.Acum.... avand in vedere la ce nivel a ridicat MM stacheta....e foarte greu sa se mai intample asa ceva.

 

Espargaro: With new chassis everything came so easy

Ha! si Ha!...deci sasiul era problema...wow ce surpriza..neasteptata :crack: 

Saracul Pol,el de prin 2017 a zis-o,dar pana marea si vizionara uzina kktm a decis totusi sa renunte la trellis frame au mai trecut vreo 3 anisori...inca vreo 3-4 anisori pana il fac si din alum si uite asa trec 10 ani.

 

Brno Circuit announces 'the end' of MotoGP for Karel Abraham, opening the door for Johann Zarco

 

Acum 15 ore, Gixu. a spus:

Poate asa ar prinde curaj gigantii Kwang Yang Motors, Jin Lun Motor Co, Bajaj Industry si ar avea si un super pilot ca Hafiz locul lui pe podium.

Ai sa razi dar statistic cei mai mari constructori de motociclete sunt

1.Honda

2.Yamaha

3.Hero Motor Co.

 

India vine tare...emerging markets.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie nu mi se pare dubios. Zarco e un pilot batran si nu e sclipitor sa emita pretentii banesti, nu e de viitor, nu investeste nimeni bani seriosi in el ca nu merita. Probabil ofertele primite nu l-au satisfacut financiar, e pa bani omu ca se apropie sfarsitul de cariera si trage tare sa umple tolba cat mai poate. Deci aleg varianta A)bani, raspuns final.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si cum se retrage Karel, Zarco merge acolo unde acum 2 sapt zicea ca mai bine se duce la moto2.

 

https://www.crash.net/motogp/news/934607/1/abraham-retires-avintia-seat-open-zarco

Acum 2 ore, Method a spus:

@damager In ce film l-ai vedea pe Vinales iesind campion?Cum?In ce fel?....avand in vedere ca Vinales se emotioneaza de fiecare data cand MM ii respira in ceafa.

Vinales va castiga un campionat doar de pe o moto atat de puternica incat sa nu il ajunga nimeni.Dar daca Yamaha va (mai) face vreodata o asemenea moto,atunci s-ar putea ca sa ia Rossi acel campionat...sau Quarta.

Despre Quarta am zis sa nu ne excitam pt ca are cateva rezultate bune,ci sa asteptam sf anului pt a avea o parere pt ca el nu a demonstrat nimic la clasele mici,si nu mi se pare ca am zis ceva gresit.Draq,scuza-ma ca nu am cazut in prosternatie pt un pilot de 20 si de ani care n-a facut nimic pana la venirea in gp,doar pt ca il lauda presa ca e rapid.

Aceeaiasi presa care il dadea pe Vinales ca pe un gropar al lui Rossi si un doborator al lui MM la inceput de 2017.Dar dupa 3 ani la Yamha s-a dovedit ca Vinales nu e chiar asa nu ? :)

Stiu,tuturor ne plac the underdogs,fetii frumosi si tineri pe cai albi care vin ei asa in gp si dintrodata le dau bataie celor mari si castiga tot,dar asta e o poveste frumoasa si atat.S-a intamplat cu Rossi si Stoner,intradevar.Dar aia erau speshial si vremurile erau altfel,mai romantice.Acum.... avand in vedere la ce nivel a ridicat MM stacheta....e foarte greu sa se mai intample asa ceva.

 

Espargaro: With new chassis everything came so easy

Ha! si Ha!...deci sasiul era problema...wow ce surpriza..neasteptata :crack: 

Saracul Pol,el de prin 2017 a zis-o,dar pana marea si vizionara uzina kktm a decis totusi sa renunte la trellis frame au mai trecut vreo 3 anisori...inca vreo 3-4 anisori pana il fac si din alum si uite asa trec 10 ani.

 

Brno Circuit announces 'the end' of MotoGP for Karel Abraham, opening the door for Johann Zarco

 

Ai sa razi dar statistic cei mai mari constructori de motociclete sunt

1.Honda

2.Yamaha

3.Hero Motor Co.

 

India vine tare...emerging markets.


Eu doar zic :).... ca la un moment dat si MM o sa plece de la Honda...

si poate si Vinales de la Yamaha.... cine stie, eu nu sunt atat de vehement ca si tine in ideile care le spui. Deocamdata cam tot ce ai tot sustinut frenetic la inceputul anului s-a adeverit... gen qua a sa se stinga ca nu a facut nimic la clasele mai mici, ca Rossi o sa termine tot in fata lui Vinales, ca Vinales a facit o prostie ca si-a schimbat mecanicul, ca Yamaha o sa o suga major cand a dat papucii lio Tech3, ca yamaha nu are o pb cu electronica, ca de fapt sunt incompetenti, ca Jarvis este ca si pe pres la cat de slab, si multe altele:).

Nici eu nu cred ca o sa castige altcineva campionaul in urmatorii 2 ani dc MM ramane la honda.... poate doar daca o dau astia rau in bara cu dezvoltarea... altfel nu vad cum....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 22.11.2019 la 14:48, Method a spus:

investeasca in continuare banii Elon Musk...

 

Good guys finish last.

Elon Muscă nu investeşte ci fute buha pe banii bugetului, unul dintre multele vehicule de scos "bani curaţi" cu rezultate vizibile imediat, Rusia şi China au trecut mult în faţă ca tehnologie. A se scuti cu golănia aia cu bateriile

Good guys finish last sau lasts more,  aici gagicile au dreptate : )

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, john17 a spus:

Dubios câte bâte în baltă dă zarcoiu (a refuzat hrc anul trecut, a desconsiderat avintia de curând) și totuși câte oportunități i se oferă... 

Explicatia ar fi ca, din fericire pentru el, nu sunt multi piloti in lume care sa poata merge pe un prototip de GP. Daca mai luam in calcul faptul ca trebuie sa fie si rapid, baza de selectie se ingusteaza drastic. In aceste conditii Dorna nu isi poate permite luxul de a pierde un pilot talentat. Ar fi o risipa. Probabil, papa Ezpeleta a tras niste sfori. 

Acum 9 ore, damager a spus:

Si cum se retrage Karel, Zarco merge acolo unde acum 2 sapt zicea ca mai bine se duce la moto2.

 

Deocamdata cam tot ce ai tot sustinut frenetic la inceputul anului s-a adeverit... 

 

Nici eu nu cred ca o sa castige altcineva campionaul in urmatorii 2 ani dc MM ramane la honda.... poate doar daca o dau astia rau in bara cu dezvoltarea... altfel nu vad cum....

Cum spuneam colegului mai sus, cel mai probabil Carmelo si-a pogorat mana divina asupra capului sau, l-a mangaiat parinteste si i-a explicat ca trebuie sa mearga unde zice el. In situatia lui, nu prea avea de ales. 

 

Method si-a construit propriul Umwelt

 

Eu sunt mai optimist. Cred ca daca Yamaha, Suzuki sau Ducati reusesc sa puna la punct o motocicleta cu adevarat performanta, care sa scoata la iveala actualele limite ale Hondei, dominatia binomului MM-Honda va fi pusa serios in discutie. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, john17 a spus:

A călărit mobrele mai multor constructori și spera lumea sa aducă info..? :huh:

Da, ar putea fi si asta un argument, care nu il exclude pe al meu.

In realitate a calarit substantial una singura: Yamaha. Si aia veche de un an, la vremea aia. KTM nu conteaza in discutie, iar pe Honda a mers foarte putin, ca sa poata oferi informatii prea detaliate. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cum se cade cu toate. Probabil ca ducati n-a putut să-l lase sa se duca fara sa cada si cu a lor un pic. O sa se bata cu Iannone, o sa fie fun! Oricum ce-a fost karma lui zarco până acum, da ce-o sa fie de acum incolo... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, Altair a spus:

Stie cum se cade cu toate. Probabil ca ducati n-a putut să-l lase sa se duca fara sa cada si cu a lor un pic. O sa se bata cu Iannone, o sa fie fun! Oricum ce-a fost karma lui zarco până acum, da ce-o sa fie de acum incolo... 

lol

de-aia trage sefu la GP de el sa ramana, ca e praf si sa cada si cu ducati.

omg. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cum vi se pare voua dar pentru mine sa arunci cu rahat intr-o echipa zicand ca e de mana a doua, chiar daca e, si ca e sub valoarea ta sa mergi acolo si mai bine te mai duci sa te bati cu copii odata ca ti-a iesit acum cativa ani si totusi sa nu faci asta si sa te duci la echipa aia care ca sa te ia pe tine trebuie sa-l dea pe altul cu contract in vigoare afara, cere o structura morala deosebita, de la toate partile implicate. 

Nu incercati sa gasiti explicatii logice si business oriented de la oameni batrani si cu accente despotice, de multe ori fac ceea ce fac pentru ca pot nu pentru ca e bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, Altair a spus:

Nu stiu cum vi se pare voua dar pentru mine sa arunci cu rahat intr-o echipa zicand ca e de mana a doua, chiar daca e, si ca e sub valoarea ta sa mergi acolo si mai bine te mai duci sa te bati cu copii odata ca ti-a iesit acum cativa ani si totusi sa nu faci asta si sa te duci la echipa aia care ca sa te ia pe tine trebuie sa-l dea pe altul cu contract in vigoare afara, cere o structura morala deosebita, de la toate partile implicate. 

Nu incercati sa gasiti explicatii logice si business oriented de la oameni batrani si cu accente despotice, de multe ori fac ceea ce fac pentru ca pot nu pentru ca e bine.

Total de acord dar ce ai zis mai devreme n-are nicio treaba cu ce ai zis acum.

Data trecuta ai zis ca se duce la ducati sa cada cu ea.

S ar putea sa ii fie greu cu duc pt ca nu ia curbe da omu e bun. A mers decent cu honda. A mers f bine cu yama. Campion moto 2 decent, nu ca #73..

Nu inteleg de ce spui ca e praf.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...