Sari la conținut

19. Gran Premio Motul de la Comunitat Valenciana


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

Acum 57 minute, frigider a spus:

Total de acord dar ce ai zis mai devreme n-are nicio treaba cu ce ai zis acum.

Data trecuta ai zis ca se duce la ducati sa cada cu ea.

S ar putea sa ii fie greu cu duc pt ca nu ia curbe da omu e bun. A mers decent cu honda. A mers f bine cu yama. Campion moto 2 decent, nu ca #73..

Nu inteleg de ce spui ca e praf.

 

cred ca problema era cu progresia carierei lui

ii pute -> scuipa -> linge

 

singura lui sansa ar fi sa mearga ca stoner, sa nu-ti pese ce-i iese pe gura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 489
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am zis la misto, credeam ca e clar. Nici honda nu l-a luat sa cada de doua ori din trei. Chestia cu el este ca e într-o pasa proastă / walking with the devil si cei din jurul lui sunt mai interesati de viitorul lui decat e el, se pare. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu va faceti griji ptr Zarco...se descurca el...acum si eu l am apreciat ptr prestatia de la yamaha ...cu ktm trebuia ss fie diplomat si la fel si acum ...cu Avintia...mai ales din postura in care se afla...personal sunt putin dezamagit de atitudinea lui....pe de alta parte Karel A...cam ocupa locul degeaba pe acolo de atatia ani in gp si el se tot invarte in jurul loculi 17 -18...si asta doar ptr ca tati are circuit...mno sa lase locul altuia ca poate e mai bun si ajunge la o echipa mai buna...

 

in alta ordine de idei ...se pare ca Dovi e multumit de ce va urma la anul legat de motoreta si evolutia ei...se pare ca au gasit ceva bun si vor face un pas inainte cu cadrul incat sa vireze mai ok si probabil si ceva viteza pe viraj....

la Yamaha la fel ...Rossi zice ca e de bine dar ca mai trebuie lucrat mai mult peste iarna,,,cu concluziile astea nu putem ecat sa speram ca la anul MM sa nu domine asa autoritar campionatul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 34 minute, Doctor X a spus:

Opțiunile lui Zarco scad, pentru că tocmai s-a ocupat și locul lăsat liber de Alex Marquez la Marc VDS:

uuuuups!!

 

ei, de parca nu mai sunt si alte echipe in moto 2.

altele decat EG0,0MVDS

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, dacă 'onda nu face nimic nou poate - poate s-or apropia ăștia de dințos, că de bătut... Se dă mm de 3 ori peste cap, o ia pe genunchi și coate și tot ți-i bate! Până nu pleacă ăsta de la onda nu prea cred să aibă contracandidat. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, john17 a spus:

Mda, dacă 'onda nu face nimic nou poate - poate s-or apropia ăștia de dințos, că de bătut... Se dă mm de 3 ori peste cap, o ia pe genunchi și coate și tot ți-i bate! Până nu pleacă ăsta de la onda nu prea cred să aibă contracandidat. 

mmm hai sa nu ne grabim.

daca stau sa ma gandesc..are deja 8 titluri de GP - asta e putin ingrijorator.

 

poate la anu franco incepe sa mearga mai bine, el a fost camp la moto 2 deci stie cu dueluri si chestii, q poate nu asa de bine, doar ca singur e f f rapid, cum sunt strugurii FF F FF dulci in piata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 21 ore, Gixu. a spus:

Abraham a fost pus pe liber prin intermediul unui E-Mail :))))))

 

Taticul lui e prop circuitului din Brno :))) Sa vedem daca se mai tine etapa acolo anul viitor in August :)))

Cam nasol.

Da,etapa clar se va tine,aia sunt alti bani,mult mai multi "serious money".

Nu inteleg ideea : daca Karel avea contract si pe 2020,cine i-l plateste?contractul si/sau despagubirile ca nu mai alearga.

Oare Zarco a venit cu bani?Si daca da,de unde?Ca el e cam rupt in fiund asa in materie de bani?!Vorba aia - ce-i pe mine e si'n dulap...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 37 minute, Method a spus:

Cam nasol.

Da,etapa clar se va tine,aia sunt alti bani,mult mai multi "serious money".

Nu inteleg ideea : daca Karel avea contract si pe 2020,cine i-l plateste?contractul si/sau despagubirile ca nu mai alearga.

Oare Zarco a venit cu bani?Si daca da,de unde?Ca el e cam rupt in fiund asa in materie de bani?!Vorba aia - ce-i pe mine e si'n dulap...

din croissante?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vor si ei niste screen time si nu ma refer la ala din pietris :D

 

in ultimu timp multi vorbesc aiurea.

karel s-a trezit ca el are contract si ca nu-i da locul lui z, apoi cineva a trimis un mail si karel a zburat.

nu stiu daca e trist sau amuzant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 minute, Gixu. a spus:

Astia de la Avintia se poarta de parca au descoperit seria "BD" de curand...Pe Abraham il recomanda familia, Zarco zice ca pe el vocea si talentul :))

...cine va recomanda domnisoara? 

- Vocea si talentul meu !

:crack:

Acum 6 minute, frigider a spus:

karel s-a trezit ca el are contract si ca nu-i da locul lui z, apoi cineva a trimis un mail si karel a zburat.

nu stiu daca e trist sau amuzant.

E clar amuzant.

Karel intradevar o fi avut contract,numai ca exact aia spuneam - cineva i-a zis "pe cati bani ai tu contractul? 3 lei 30?Na poftim 3 lei 30.Acolo e usa."

De aia intrebam cine i-a platit rezilierea lui Karel.

 

Ca iese Karel din gp (pe usa din dos) nu e ceva care sa ne intristeze as zice eu.Cine l-a vazut live a vazut ce stie Karel - este vizibil si pt un profan ca musiu are carente mari fata de restul...mai pe scurt - locul lui n-a fost niciodata in motogp.Noroc cu tati milionarul ca a prins si el cativa ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De platit au platit toti (dorna) , ordinul de plata l-a semnat ezpeleta, acelasi care i-a umplut tolba si lui lorenzo ca sa plece in zambete si aplauze. Probabil ca pe karel il incalzesc banii mai putin si mai vroia sa se dea in motogp. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Method a spus:

Cam nasol.

Da,etapa clar se va tine,aia sunt alti bani,mult mai multi "serious money".

Nu inteleg ideea : daca Karel avea contract si pe 2020,cine i-l plateste?contractul si/sau despagubirile ca nu mai alearga.

Oare Zarco a venit cu bani?Si daca da,de unde?Ca el e cam rupt in fiund asa in materie de bani?!Vorba aia - ce-i pe mine e si'n dulap...

 

Acum 7 minute, Altair a spus:

De platit au platit toti (dorna) , ordinul de plata l-a semnat ezpeleta, acelasi care i-a umplut tolba si lui lorenzo ca sa plece in zambete si aplauze. Probabil ca pe karel il incalzesc banii mai putin si mai vroia sa se dea in motogp. 

Corect,Dorna plateste !Karel .cu banutii lui tati si cu ce a marcat BigBoss ajunge lejer in WSBK sau BSB!Doar sa vrea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 ore, xt600 a spus:

Vad ca Zarco nu testeaza nici aici.. pana la urma, care este situatia lui? Vine la Avintia sau nu? 

buna intrebare.

poate se tine tare si nu vrea la avintia.

problema nu e doar echipa in sine ci moto - ducati... honda parea ca na, ii da de cap in timp, cu duc nu se stie, e mare risc. 

era sa se ingroape prea multi la duc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Method a spus:

mi se pare o iesire prea abrupta a lui Karel pt ca sa nu vina altcineva,adica Zarco in locul lui.

Asta cam asa e.

Dar de ce nu vine ? De ce nu testează?

Se pierd niste ture cruciale, timp de obișnuit cu moto. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...