Sari la conținut

Transalpina si Strategica (pus o tumba neprevăzută)


Postări Recomandate

Tine mine. Multi fac greseala asta. Ai intrat intr-un sant, ramai in el. Mergi dupa el pana cand chiar trebuie sa iesi din el. Nu schimbi santurile des ca o sa faci poc des.

Tipul asta de cazatura e cea mai frecventa intre incepatori pe offroad care se cred ca pe asfalt si schimba directia fara sa tina cont de teren. In offroad trebuie sa te mulezi pe teren, nu mai poti sa o iei fix pe unde vrei tu. Poti sa sari din sant in altul dar cu cauciucuri adecvate, mobre adecvate si know how. Pana atunci minimizeaza riscurile si ramai in santul tau pana cand gasesti o solutie safe de iesire. 

Editat de wawessh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

abia la minutu 10 cade ... ca balega

 

clickbait pt canalu de yt 

 

nici pe asfalt nu merge mai bine , casca ochii la peisaje si-l surprind curbele ca pe barna rezultatul alegerilor .

 

vinde camera si motocicleta si cumpara-ti o trotineta electrica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, wawessh a spus:

Tine mine. Multi fac greseala asta. Ai intrat intr-un sant, ramai in el. Mergi dupa el pana cand chiar trebuie sa iesi din el. Nu schimbi santurile des ca o sa faci poc des.

Tipul asta de cazatura e cea mai frecventa intre incepatori pe offroad care se cred ca pe asfalt si schimba directia fara sa tina cont de teren. In offroad trebuie sa te mulezi pe teren, nu mai poti sa o iei fix pe unde vrei tu. Poti sa sari din sant in altul dar cu cauciucuri adecvate, mobre adecvate si know how. Pana atunci minimizeaza riscurile si ramai in santul tau pana cand gasesti o solutie safe de iesire. 

asta-i ca linia de tramvai pe strada. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prima lecție învățată de la Wawessh la prima mea ieșire pe Baiului cu Dominatorul.

Si acum ii aud vocea de fiecare dată când intru într-un șleau :)). 

Editat de AlexAB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, frigider a spus:

nu inteleg cum ai cazut.

Nici eu sincer, dar ii las pe altii mai experimentati sa lanseze ipoteze si sa gaseasca explicatii. Eu probabil ma voi duce inca o data la anul sa admir peisajul. Tot cu mobra, ca trotineta nu am

:moto: .

Acum 6 ore, Rouleur a spus:

Merci şi bravo!

Când ai făcut excursia şi cât de greu e să te orientezi?

Marcajele lipsesc în off, nu?!

Undeva spre sfarsitul lunii August. Nu mi-a fost greu, am avut harta pe gps si mi-am pus cateva puncte. A trebuit sa deschid si sa inchid 2 porti parca, unde am avut dubii daca chiar pe acolo e drumul, dar a fost OK. 

Acum 6 ore, wawessh a spus:

Tine mine.

Multumesc de sugestii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, Marius Mihasan a spus:

Undeva spre sfarsitul lunii August. Nu mi-a fost greu, am avut harta pe gps si mi-am pus cateva puncte. A trebuit sa deschid si sa inchid 2 porti parca, unde am avut dubii daca chiar pe acolo e drumul, dar a fost OK. 

Mulţumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 22.11.2019 la 14:10, superbec a spus:

abia la minutu 10 cade ... ca balega

 

clickbait pt canalu de yt 

 

nici pe asfalt nu merge mai bine , casca ochii la peisaje si-l surprind curbele ca pe barna rezultatul alegerilor .

 

vinde camera si motocicleta si cumpara-ti o trotineta electrica.

 

probabil de invidie faci asfel de comentarii gratuite, nu trebuie să dea explicații nimănui legat de montajul filmării sau a modului cum se dă pe moto, bine că are curaj să o facă pe astfel de trasee...

coborârea dinspre Cabana Plaiu Poienii spre DN nu e ptr toată lumea, dar probabil ocupat fiind cu tastatura și comentarii politice gen Mircea Badea nu o să ajungi vreodată pe aici. 😂

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, ovideu a spus:

😂

Multumesc pentru luarea de pozitie. Sunt insa personaje care nu merita luate in seama, pentru ca 1. nu spun nimic, desi fac galagie si 2. am pierde timpul degeaba, sunt pe un piedestal mult prea inalt ca se ne auda. Asa ca mai bine ne tinem de ghidon si invartim roata pentru peisaje in lumea reala :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 24.11.2019 la 17:57, superbec a spus:

ma alifie, voi 2 nu va tineti dupa mine nici daca va impinge marquez cu lupa pe la spate 

 

ești pe dinafară man.. și asta te atacă,  întâi o dai cu Barna, acum cu Marquez..

deși asta cu alifia și lupa îți sunt familiare când ești în fața tastaturii probabil.

nu mai polua topicuri degeaba.. vezi ți de drumurile tale și lasă ne pe noi ăștia simpli să visăm pe poteci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BECUL a spus o prea direct insa daca  urmaresri filmarea ...cel putin pe asfalt ...... este mers de incepator

in teren si eu am cazut asa ca balega intre 2 santuri😂😂

 

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 23 minute, l.u.v a spus:

Ce deflector este ala, MRA? Este bun de ceva, merita?

Da, cred ca MRA era parbrizul si deflectorul, le-am luat impreuna. Nu pot spune ca faceau minuni, dar era mai putin vant in piept si in fata in comparatie cu parbrizul original de Transalp. Zgomot insa era cu ambele, si original, si MRA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...