Sari la conținut

Evacuare full Tracer 700 2017


Postări Recomandate

Salut,

 

Va cer si eu parerea in legatura cu un sistem full de evacuare pentru al meu Tracer 700, cu atat mai bine daca vine de la un proprietar. Este vorba despre doua modele, LeoVince Underbody si Akrapovic Titanium.

 

Avantaje LeoVince:

Greutate: -3Kg fata de stock (cu aproape 2kg mai usoara decat Akrapovic de asemenea)

Db Killer usor de scos(pare sa aiba surub care sper ca nu e sudat).

 

Avantaje Akrapovic:

Garda la sol ceva mai buna din cate imi pot da seama

Sunet mai placut(fara Db killer cel putin), doar ca e sudat si o data scos mai greu de pus la loc, si nu as vrea sa circul doar fara db killer.

Conform akrapovic nu mai are nevoie de mapare.

 

Stiti cumva daca pentru LeoVince trebuie remapare ? De asemenea singurul loc in care am gasit modelul ar fi pe romi-moto unde apar indisponibil, aveti idee de importatori ? 

 

Pentru Akrapovic am gasit doar pe motomus https://motomus.ro/evacuare-racing-line-titanium-mt-07-yamaha-mt-07-fz-07-2014-2019 . Stiam ca exista si o varianta cu gravare laser special pentru Tracer (cred ca doar oficial prin Yamaha), si cum de altfel ar exista si pentru MT-07 doar ca nu am gasit pe la noi...De asemenea mi se pare ca exista un model mai vechi pentru MT-07 care avea db killer usor de scos/pus doar cu surub, dar nu sunt sigur daca ar fi probleme daca as monta pe Tracerul mai nou(poate era tunat altfel motorul de MT-07, ca de altfel stiu ca este fix acelasi motor pe ambele). Mai cunoasteti alti importatori pentru Akrapovic ?

 

Cam astea au fost nelamuririle in privinta celor 2 modele, voi ce ati recomanda ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...