Sari la conținut

Vizitator goe 75
 Share

Postări Recomandate

Vizitator goe 75

Idei pe unde as gasi codurile de culori de la Dainese? Am torturat google fara cucces pana acum.

In principiu,  ma intereseaza ce nuanta de rosu contine codul 186.

Am gasit doua perechi de ghete care care in poze arata identic dar la culoare nu ofera descriere, doar codurile. 

Este vorba de un Axial D1 In  , la care sper sa iau Red Fluo.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, goe 75 a spus:

Idei pe unde as gasi codurile de culori de la Dainese? Am torturat google fara cucces pana acum.

In principiu,  ma intereseaza ce nuanta de rosu contine codul 186.

Am gasit doua perechi de ghete care care in poze arata identic dar la culoare nu ofera descriere, doar codurile. 

Este vorba de un Axial D1 In  , la care sper sa iau Red Fluo.

 

Boss 

deci tu le ai lasat pe aste ca nu era codul de culoare?

6B4D19B5-762F-477B-872D-B9DECD1FC10D.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Multam fain de idee. Am primit acum un raspuns de la cineva de pe un forum italian care zice ca ambele sunt Red Ducati si diferenta de cod vine de la faptul ca o pereche este perforata si cealalta nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_
La 23.11.2019 la 8:51, goe 75 a spus:

Idei pe unde as gasi codurile de culori de la Dainese? Am torturat google fara cucces pana acum.

In principiu,  ma intereseaza ce nuanta de rosu contine codul 186.

Am gasit doua perechi de ghete care care in poze arata identic dar la culoare nu ofera descriere, doar codurile. 

Este vorba de un Axial D1 In  , la care sper sa iau Red Fluo.

 

Cu scuzele de rigoare pentru off-topic ul ce va urma:

La Torque Out (parca Torque D1 Out numele complet) rosul acela este un roz/rosu. 

Arata fain de tot. 

Și daca vrei Dainese îți recomand să mergi în magazinele dedicate. Un magazin în care am mers de vreo 3 ori anul acesta este cel din Viena. 

In magazinele lor au promoții și mai mici decât pe site. 

Adică pe site era reducere 16% și în magazin în Viena mi-au mai dat 16% reducere si la prețul redus de pe site. 

Poți sa suni la magazinul din Viena la tel de pe site. Au mulți angajați care vorbesc engleza. 

Ca sa fiu și ontopic:

Rukka cu goretex pro, 3 straturi lipite pe geaca, sunt echipamente incredibil de bune pana la 28 de grade. Dacă aveau și o gluga infima, din fâș, pe care sa o trag peste cagula, sub casca, ar fi fost geniale gecile lor. 

Prin ploaie torențială, după vreo 1-2 ore, a început sa îmi siroiasca ușor apa, prin cagula, între umeri. Poezie la 10-15 grade afara și cu câteva sute de km încă de făcut.

Prin pantalon trece apa în zona inghinala, scursa de pe rezervor. 

Rămâne deci un costum de touring de 90 de puncte din 100. 

Eu nu am găsit ceva la fel de bun la banii ăștia (8-900 euro în funcție de sursa, model Thund-R). 

Pt pantaloni tocmai ce am dat mail la Louis pentru reparat/schimbat. Nu sunt singurul care s-a plâns de același lucru în recenziile de pe site. 

 

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Multam fain de sugestie , dar de data asta sunt sigur ca o sa iau Pro Axial R In , pentru ca de exterior am tot avut mai multe feluri si vreu sa experimentez si cu cele de interior, pentru prima data.

Costumul meu este Avro 2 in Negru/alb/albastru/red fluo( care este mai mult portocaliu decat rosu).Probabil o sa iau negre ca sa scap de stresul culorilor.

Pentru preturi senzatie asta este saptamana perfecta ...de black Friday... La unul dintre site-urile de profil au bagat deja o reducere de 17% pentru orice de pe site ...si la restul se incepe de maine pana pe 2 Dec.

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Cu placere.

Eu zic sa dai un tzar și la (un) magazin.

Dacă ai pe cineva sa ți le ridice de acolo, fiindcă ei nu expediază colete. 

 

Off topic (again) :

Ești clar mai în tema 

... decat mine, dar, eu, din ce am probat doar în magazin, cele mai fit si solide cizme sport mi s-au părut Alpinestars Tech R. 

Dacă știi mai multe despre ele și estindispus sa scrii câteva rânduri poate găsim și un topic despre cizme ca să nu mai deranjez în plus aici. 

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

In general cumpar incaltari A* pt ca m-am inteles perfect cu orice am incercat de la ei . Acum fac un experiment . Daca nu-mi iese, cineva o sa se aleaga cu un echipament sh la pret bun.

Din pacate nu te pot ajuta cu info despre Tech R pentru ca nu  am avut acel model.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 ore, goe 75 a spus:

Multam fain de idee. Am primit acum un raspuns de la cineva de pe un forum italian care zice ca ambele sunt Red Ducati si diferenta de cod vine de la faptul ca o pereche este perforata si cealalta nu.

 sper din suflet sa se potriveasca, de data asta, nuanta cu posetuta😂😂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am eu Tech R si am numai cuvinte de lauda la adresa lor pana acum, doar cateva purtari. Eu am piciorul ceva mai lat astfel incat Dainese Torque Pro au calapodul prea ingust pentru mine asa ca am luat Tech R. Ce m-a surprins din primul moment a fost faptul ca sunt surprinzator de comode pentru niste clapari, sunt mult mai incarcate de protectii decat Torque dar confortul este mult mai bun, parca invers proportional, nici nu am avut nevoie de perioada de acomodare.

 

Dureaza un pic pana te inveti cu sistemul de inchidere dar odata incaltate sunt de vis. Am probat si alte modele sport de la A*, dar Tech R mi s-au parut cele mai late si mai comode, paradoxal. De aia le-am luat ca nu bugetasem pt ele, eram convins ca sunt incomode la cat de Tech sunt :what:

 

Singurul minus: sunt cam butucanoase.

Editat de paulynos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Dupa asa un review pozitiv am mai arunat un ochi peste Tech R  ....si editia Doohan ma tenteaza grav.

Offff,  ce-mi facusi tu mie @paulynos ....ce sigur eram ca stiu ce vreau...

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Tech R a fost lansat acum ceva ani buni si editiile limitate s-au epuizat destul de repede dupa lansare.

Am ajuns sa caut dupa una dintre ele inclusiv pe site-uri din Malaiezia, Thailanda, etc. 

Daca gasesti editie limitata la Tech R inseamna ca ai avut noroc maxim. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Vizitator goe 75

 

Pana la urma am mers pe ideea mea initiala si am comandat Dainese Axial pro IN , de la Martimotos. Mi-au ajuns in cca 3 sapt , prin posta normala si sunt geniale .

Exact asa cum am intuit, experianta de a avea costumul peste ghete si lejeritatea din zona gambelor ...este cu totul alceva decat am experimentat pana acum . Sunt super fericit cu alegerea facuta , chiar daca la capitolul aspect ar fi aratat mult mai bine A* Tech R.

Am facut doar o poza cand am iesit la o proba

 

 

20191231_143548.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...