Sari la conținut

MotoGP presezon 2020


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

Acum 2 ore, damager a spus:

Lorenzo o sa fie ceva pilot de teste probabil.....

M-as mira sa accepte.Vorba lui Rossi,Lorenzo tine la bani,iar Yamaha e chitra mare,si-a facut echipa de teste precum a vrut Rossi,dar are tot piloti japonezi care scot cu 4 s/tur mai slab decat normalul.

Acum 2 ore, Kagemusha a spus:

Ai dreptate. Au îmbunătățit, dar nu suficient încât să aibă o superioritate evidentă, ca în urmă cu câțiva ani. Norocul lor este că Honda, deși a căștigat la putere încă are probleme pe viraje (rezolvate numai de Marquez, în stil propriu), iar Yamaha, care virează ca pe șine, nu are puterea necesară să se apropie de Honda/Ducati, mai ales pe circuitele cu linii drepte mai lungi.

Eu spun ca pot sa imbunateasca ei cat de mult,cu Dovi nu vor reusi sa aiba pretentii la un titlu,iar cu Petrux nici atat.Pentru ca ma gandesc ca asta vor nu?Sa se bata la titlu.Ori pentru asta tre sa treci de Marcel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 17 ore, damager a spus:

sunt curios daca stie cineva ce timpi facea stoner cand era pilot de teste la ducati.

nu de alta dar am impresia ca lore o sa scoata pe viitor poate timpi mai buni decat MM. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 ore, Method a spus:

M-as mira sa accepte.Vorba lui Rossi,Lorenzo tine la bani,iar Yamaha e chitra mare,si-a facut echipa de teste precum a vrut Rossi,dar are tot piloti japonezi care scot cu 4 s/tur mai slab decat normalul.

Eu spun ca pot sa imbunateasca ei cat de mult,cu Dovi nu vor reusi sa aiba pretentii la un titlu,iar cu Petrux nici atat.Pentru ca ma gandesc ca asta vor nu?Sa se bata la titlu.Ori pentru asta tre sa treci de Marcel.


nu prea inteleg cum si-a facut echipa cum a vrut Rossi, el fiind primul care ii critica. Rossi a zis ca este momentuk ca si Yamaha, la fel ca Suzuki si Honda sa aibe o echipa de teste in europa. aia au facut, dar tot cu piloti japonezi....adica in loc sa zboare Folger pana in Japonia, zboara aia pana aici degeaba...

 

si cine a zis ceva de Yamaha? De ce nu ducati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai aia am zis si eu ca le-a cerut Rossi sa isi faca echipa de teste,ei au facut-o de gura lui dar "amanuntul" cel mai important si anume pilotii,l-au neglijat.L-au neglijat....au facut un cost cutting contabilicesc acolo de mai mare ti-e dragul.

Asa zic astia ca Yamaha i-ar fi facut oferta...dar din ce a zis Lorenzo nu cred ca la a fi pilot de teste se refera.Pilotul de teste nu prea e in paddock la gp,are treaba pe altundeva.

As crede mai degraba ca va fi sef de echipa ceva vrajeli pe la careva,ca de aia zice ca va veni in paddock...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Method a spus:

Pai aia am zis si eu ca le-a cerut Rossi sa isi faca echipa de teste,ei au facut-o de gura lui dar "amanuntul" cel mai important si anume pilotii,l-au neglijat.L-au neglijat....au facut un cost cutting contabilicesc acolo de mai mare ti-e dragul.

Asa zic astia ca Yamaha i-ar fi facut oferta...dar din ce a zis Lorenzo nu cred ca la a fi pilot de teste se refera.Pilotul de teste nu prea e in paddock la gp,are treaba pe altundeva.

As crede mai degraba ca va fi sef de echipa ceva vrajeli pe la careva,ca de aia zice ca va veni in paddock...

pff 

e ca jucatorul bun de fotbal devenit antrenor . atat ca una cu alta n-au treaba. deci nu stie nimeni cum o sa iasa.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....e un Ilie Dumitrescu al motogp'ului :crack:

Acum 5 ore, john17 a spus:

Pt asta le trebuie Marcel! 

Da stiu si ei asta,si il tot curteaza,dar bulangiul cel mic nu se da dus de la Honda.

Sa mai puna si ei 5 meleoane peste cat i-au dat lui Lorenzo ca na...e vorba de un smecher natural.Alti bani alta distractie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neah.Toti pilotii profi se apropie la 2-1.5s ba chiar Rossi in tinerete la 1s/tur de timpii pilotilor de F1...dar dupa aceea se taie.E imposibil sa scoti timpii celor din F1.Hamilton ala pare (si pe alocuri este) un manelist,dar ca si meserie....jos palaria.Sunt speshiali.La fel ca cei din gp pe "ramura" lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 18.12.2019 la 16:47, Method a spus:

M-as mira sa accepte.Vorba lui Rossi,Lorenzo tine la bani,iar Yamaha e chitra mare,si-a facut echipa de teste precum a vrut Rossi,dar are tot piloti japonezi care scot cu 4 s/tur mai slab decat normalul.

Eu spun ca pot sa imbunateasca ei cat de mult,cu Dovi nu vor reusi sa aiba pretentii la un titlu,iar cu Petrux nici atat.Pentru ca ma gandesc ca asta vor nu?Sa se bata la titlu.Ori pentru asta tre sa treci de Marcel.


incep sa apara zzvonuri

 

https://www.crash.net/motogp/news/935194/1/lorenzo-moving-closer-yamaha-test-rider-role

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 55 minute, megamotoreta a spus:

Cu ce-l ajuta drogurile pe pilot?

N auzi ca mușchi? 

E o chestie fizică dat capăt la moto de gp.

Acum 3 ore, damager a spus:

Lol o sa scoată timpi mai buni decât piloții de uzina 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, megamotoreta a spus:

Cu ce-l ajuta drogurile pe pilot?

Ajuta la recupersre si la dureri de articulatii

Jarvis explained with Yamaha hunting vital top speed and traction gains. “One of the problems we found last year was the way we did our testing in Europe was different to the way they did it in Japan.

“So, it was difficult to compare the same information, the same feedback and interpretation because you had different ways of working and different ways to approach it.

“We decided to use the same test team, the Japanese team, they will do the European testing as well. It is a testing team that will travel to European circuits and also work at circuits in Japan.

 

Cum sa te dezvolti intr-o directie anume cand astia testau cu o echipa in japoina si cu alta in europa 🙈

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, damager a spus:

Pana la urma se pare ca Lorenzo se duce in wsbk cu Ms Racing :)

Explica te rog,ca nu am gasit nimic legat de wsbk

 

 

 

Ps

 

"Next year will be crucial," he said. "At the end of 2020 my contract ends, so unfortunately I will have to decide soon what to do, whether to continue or not.

"Logically, the decision to continue or not will depend a lot on the results. We have made changes in the team [including a change of crew chief], so we will see if we are able to be more competitive and faster. 

"To renew we must be stronger than we have been this year. If we are not, better not to renew."

Read Also:

Motorsport.com's Top 20 bike racers of 2019: Who missed out

One factor that could impact Rossi's decision is if his former teammate Jorge Lorenzo becomes a Yamaha test rider after ending his grand prix racing career.

The Spaniard is understood to have been made an offer by Yamaha in the wake of the Iwata marque's split with previous test rider Jonas Folger.

“If he got back on the M1 he would be strong," Rossi said of the possibility of Lorenzo joining Yamaha during the Valencia GP weekend. "The problem is that he wants a lot of money and for Yamaha it is a bit difficult!

"I would love to have Lorenzo as a tester because he is a very fast rider and he could help us."

 

 

Editat de P T R
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, P T R a spus:

Explica te rog,ca nu am gasit nimic legat de wsbk

 

 

 

Ps

 

"Next year will be crucial," he said. "At the end of 2020 my contract ends, so unfortunately I will have to decide soon what to do, whether to continue or not.

"Logically, the decision to continue or not will depend a lot on the results. We have made changes in the team [including a change of crew chief], so we will see if we are able to be more competitive and faster. 

"To renew we must be stronger than we have been this year. If we are not, better not to renew."

Read Also:

Motorsport.com's Top 20 bike racers of 2019: Who missed out

One factor that could impact Rossi's decision is if his former teammate Jorge Lorenzo becomes a Yamaha test rider after ending his grand prix racing career.

The Spaniard is understood to have been made an offer by Yamaha in the wake of the Iwata marque's split with previous test rider Jonas Folger.

“If he got back on the M1 he would be strong," Rossi said of the possibility of Lorenzo joining Yamaha during the Valencia GP weekend. "The problem is that he wants a lot of money and for Yamaha it is a bit difficult!

"I would love to have Lorenzo as a tester because he is a very fast rider and he could help us."

 

 


☺️

AE1FB43A-8F1A-488E-9E3E-F58BD0D85251.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...