Sari la conținut

MotoGP presezon 2020


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ce va zicea mandea,ca nu are nimic,ca totul a fost o manevra sa scape Honda de el!Facuta mai soft,cu implicarea lui Big Boss!!

Lorenzo a marcat banul pe inca un an (de la Dorna/Honda) si acum isi cauta de lucru!Probabil are vreo clauza sa nu se dea un an in motogp

si atunci cauta ca pilot de teste,wild card sau WSBK!Nu a fost niciodata rupt sa fie pus in pericol real de paralizie si alte minunatii(cum credeau unii pe aici)!

Nici Honda si nici Dorna nu ar fi riscat o secunda sa se intample o nasolie cu el si sa ramana paralizat!La fel si acum,nici Yamaha,nici nimeni nu risca sa se intample ceva cu el!

Deci e bine ,baiatul,stati linistiti!Festivitatea aia lacrimogena a fost o comedie prost regizata!

Daca se duce in WSBK e foarte bine pentru competitie,e un  nume greu,care va atrage atentia!

Apropo,ca pilot de teste esti mult mai expus la cazaturi decat un pilot de cursa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

5 hours ago, Doctor X said:

Cine și l-ar fi imaginat pe Georgel coleg cu Maria Herrera, călărind o motoretă de 321 cc?

 

Cum cine? Vezi mai sus.

Eu am auzit "pă surse" că vine în RoSbk... 😂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

https://www.cycleworld.com/story/motorcycle-racing/valentino-rossi-wants-a-faster-yamaha-motogp-bike-for-2020/

 

Rossi nu ar zice nu unui loc in Petronas team daca Yamaha ii vrea pe MV si FQ in echipa de uzina. Doar daca e mai competitiv anul asta decat anul trecut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Despre trânte în MotoGP și rezultatele lor în plan financiar:

 

https://www.gpone.com/en/2020/01/06/motogp/how-much-does-a-fall-in-the-motogp-cost-here-is-the-precise-amount-and-its-steep

 

Desigur, exemplul ales nu putea fi altul decât Cal... 😊

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iannone a fost depistat pozitiv si la testul B,deci...bye-bye Iannone.O iesire din motogp...in nota lui obisnuita.Prosteasca si pe usa din dos.Sunt curios cine il va inlocui.

 

Vine februarie si incep lansarile...bine,nu prea avem ce vedea pt ca aproape toate vor fi moto v.2019 avand culorile de 2020.Honda e pe 6.02 parca?

 

Am vazut un sondaj interesant..."cine credeti ca va fi best rookie in 2020?

Brad Binder,Alex Marquez sau Iker Lecuona?

Trist peisaj...

Pairez pe Brad.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Devine monoton,asa-i?

 

Cred ca cele mai interesante aspecte din 2020 vor fi,ce va reusi quarta si xe va vafe si decide rossi

Daca in qatar castiga marc e clar campionatul.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, P T R a spus:

Devine monoton,asa-i?

 

Cred ca cele mai interesante aspecte din 2020 vor fi,ce va reusi quarta si xe va vafe si decide rossi

Daca in qatar castiga marc e clar campionatul.

 

poate sa-l castige dar poate sa fie o idee mai strans.

asta tine doar de ceilalti. Q-man adica. Poate Rins sa mearga mai bine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, frigider a spus:

poate sa-l castige dar poate sa fie o idee mai strans.

asta tine doar de ceilalti. Q-man adica. Poate Rins sa mearga mai bine?

Totul depinde de progresele pe care le vor face Yamaha, Suzuki si Ducati (pe italieni nu as miza prea tare), comparativ cu Honda. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sigur.

ideea e ca fie cum o fi or sa fie niste figuri noi gen AM, toti is curiosi sa vada ce o sa faca. 

o sa inceapa greu cel mai probabil dar poate ca progresele se vor vedea, apoi cine stie? sa vedem cum se poarta MM cu AM in cursa? asta daca MM se califica prost sau AM f bine..

 

sunt curios KTM ce o sa mai faca, vorba aia, au renuntat la moto2 sa se conentreze pe GP, spune ceva. si Binder ala e agresiv etc. poate el va merge mai bine decat oliveira.

 

unde mai pui ca mai e si Z la ducati OMG. chiar sunt curios si el cum o sa se impace cu galeata. dar cica au mai lucrat la cadru parca, sa ia si curbe totusi, nu e cursa de drag. 

 

singurul lucru care poate sa strice tot e ca tututror sa le fie greu sa se adapteze si sa aiba un inceput de sezon infect.

 

+ era sa uit, mai e rossi care a mers cam infect anu trecut..

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 15.01.2020 la 12:54, Method a spus:

Iannone a fost depistat pozitiv si la testul B,deci...bye-bye Iannone.O iesire din motogp...in nota lui obisnuita.Prosteasca si pe usa din dos.Sunt curios cine il va inlocui.

Marea problema pentru Aprilia este ca nu prea are cu cine sa-l inlocuiasca. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 47 minute, MirceaB a spus:

Marea problema pentru Aprilia este ca nu prea are cu cine sa-l inlocuiasca. 

lasa ca si pe Q tot asa l-au luat. aveau un pilot "bun" si a terbuit sa mai ia unul si na belea.

 

da, stiu, care-s sansele sa descopere aprilia un Q2. Si de-ar fi asa, aprilia nu e pian.

Acum 3 minute, john17 a spus:

Pe care tot 'onda ar câștiga-o! 

poate ar fi cam la egalitate cu duc. honda a recuperat handicapul, nu cred ca sunt peste. sau daca sunt, nu vizibil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Grupul Digi | RCS & RDS lansează un pachet special pentru abonații Digi TV – Pachetul 4K, care va cuprinde canalul propriu, Digi 4K, și Eurosport 4K.

De azi 17 ianuarie es4k

Vom  avea si motogp 4k?

Editat de P T R
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...