Sari la conținut

MotoGP presezon 2020


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

La 16.01.2020 la 6:20, P T R a spus:

Daca in qatar castiga marc e clar campionatul.

True.

Acum 23 ore, frigider a spus:

imi pare rau pt ei. acu poate se reinventeaza kKTM?

Aahhaha,clar.

Acum 3 ore, frigider a spus:

....

 sa vedem cum se poarta MM cu AM in cursa?

Pai nu se poarta nicicum...pentru ca nu se vor vedea,nu se vor intalni neam,iti dai seama.

Cred insa ca daca se vor intalni/bate candva vreodata in cariera lor,MM e atat de focusat pe win etc incat nu va conta cu cine se bate,va fi indiferent ca e AM,Dovi,Rossi samd.El oricum e all-in tot timpul.

Acum 50 minute, P T R a spus:

Grupul Digi | RCS & RDS lansează un pachet special pentru abonații Digi TV – Pachetul 4K, care va cuprinde canalul propriu, Digi 4K, și Eurosport 4K.

De azi 17 ianuarie es4k

Vom  avea si motogp 4k?

Well,this is new.Ma abonez.

 

Da o intrebare marcatoare : cine va transmite motogp anul asta?Digi sau Europrost?Sau amandoua?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Method a spus:

True.

Aahhaha,clar.

Pai nu se poarta nicicum...pentru ca nu se vor vedea,nu se vor intalni neam,iti dai seama.

Cred insa ca daca se vor intalni/bate candva vreodata in cariera lor,MM e atat de focusat pe win etc incat nu va conta cu cine se bate,va fi indiferent ca e AM,Dovi,Rossi samd.El oricum e all-in tot timpul.

Well,this is new.Ma abonez.

 

Da o intrebare marcatoare : cine va transmite motogp anul asta?Digi sau Europrost?Sau amandoua?

Eurosport inca in 2020.asa stiu

caut info daca  trasmite motogp in 4k  

Motogp doar in hd... nu gasesc niciun articol ca ar difuza in 4k.sky sports si btsport tot in hd

E zgarcit ezpuleta asta....

Editat de P T R
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scrie la ei pe site, dacă ai răbdare să cauți.

image.thumb.png.3f8bfe6befe4ff391d8da66ce4cf683b.png

Asta nu înseamnă însă că nu vor transmite și alții (BT Sport, de exemplu).

Editat de Kagemusha
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

JOHANN ZARCO: SIGNING WITH KTM NOT ENTIRELY MY CHOICE…

Johann Zarco points the finger of blame at his manager for his much publicised ill-fated tenure at the KTM Factory Racing team during MotoGP 2019.

 

Johann Zarco has stoked further controversy by revealing he put too much trust in his manager when deciding to make his ill-fated move to KTM for the 2019 MotoGP World Championship season.

The Frenchman endured a fraught 2019 campaign following his switch from Tech 3 Yamaha to the burgeoning KTM Factory project, Zarco struggling to find his form on the still developing RC16 and passing on his honest assessments of the situation through the media.

Having elected to ‘accept the risk’ of unemployment by curtailing his two-year agreement to just a single season, Zarco was dropped ahead of Round 12 by the team because it was turning its focus towards 2020.

Indeed, in an interview with Motosprint, Zarco claims he put too much trust into his manager Laurent Fellon when deciding to make the switch to KTM after enjoying success – including six podiums – with the satellite Tech 3 Yamaha team.

However, with Tech 3 ending its association with Yamaha in favour of becoming a satellite KTM entry, while Zarco was left with few options for 2019 regardless, he insists the decision was too ‘hasty’.

“I have no regrets and I must add that signing with KTM was not entirely my choice,” he said. “My former manager supported me, I trusted him very much and it was perhaps too much confidence that led us to make a hasty decision."

Reflecting on that time with KTM now he is officially out of contract with the Austrian firm, Zarco says he’d have rather risked riding nothing at all rather than continue with the team.

“I had a two-year contract, but considering how things were going, I could not continue like this. I was afraid of losing everything, I preferred to accept the risk of no longer riding a motorcycle, looking for other roads which, at the end of the year, materialised. I couldn't be happy to be paid for doing nothing. I couldn't live like that.”

Zarco – who says became his own manager after splitting with Fellon - went on to ride for LCR Honda in the final three events of 2019 in what he hoped was a prelude to a move to Repsol Honda replacing the retiring Jorge Lorenzo.

When that move didn’t materialise, Zarco accepted a deal to join Avintia Ducati. Though it doesn’t share the same status as Ducati’s primary satellite effort Pramac Racing, Zarco is confident this is the first step to him getting to the official team.

“I have to set a fairly real goal, so I'm going to aim for the top 10. From there, I will try to improve myself more and more. If this is the case, I will show that I have a good attitude to regain a position in an official team, but with a winning motorcycle.”

 

Sursa: https://www.visordown.com/news/racing/motogp/johann-zarco-signing-ktm-not-entirely-my-choice…

 

În același timp, proaspăt retrasul Lorenzo se distrează pe cinste:

image.thumb.png.010912091f49f9fd1004c191a572a75c.png

 

image.thumb.png.1125e9930e0532fc1964baaff9ff0490.png

 

Și nu de unul singur:

image.thumb.png.b396d47a1cd3b1b0a427680e5658bb50.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 ore, Kagemusha a spus:

JOHANN ZARCO: SIGNING WITH KTM NOT ENTIRELY MY CHOICE…

Johann Zarco points the finger of blame at his manager for his much publicised ill-fated tenure at the KTM Factory Racing team during MotoGP 2019

Eu sunt fan Zarco dar a fost si este un dobitoc.Degeaba ai talent daca nu te duce capul.

Cum sa spui "aaa,pai acea alegere (despre care am spus de atunci ca ii va distruge posibil cariera) nu a fost intocmai a mea".Efectiv nu poti spune asa ceva cand ai peste 18 ani.Bai nene,cand esti cu ma-ta de mana,da,poti sa invoci asta,dar cand ai aproape 30 de ani si esti ditai pilotul de motogp,sa zici ca alegerea (proasta intradevar) pe care ai facut-o nu e tocmai a ta...inseamna ca esti si putin macalau si influentabil pe langa faptul ca nu ai vazut ceva ce se vedea din tren...si anume ca nu poti fi competitiv pe o moto de calcat oricat de pilot ai fi sau te-ai crede tu.

 

Mai bine ar tacea draq din gura,Fellon e de vina,aham.El era virgin si Fellon i-a veolat floricica daaa... :moron: 

La 17.01.2020 la 15:13, P T R a spus:

E zgarcit ezpuleta asta....

Eh pai nu cred ca ezpeleta e de vina...ca doar daca vine vreun post sa cumpere drepturile el le da si in 15k daca oamenii dau banii.Problema e ca probabil nu se inghesuie de-alde digi etc sa ia asa ceva pt ca nu fac bani cu ele...in sensul ca nu au rating sa vanda atata publicitate ca sa isi scoata banii de ii dau lu nea ezpeleta.Zic si eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cam Rossi e imaginea MGP. Acum pana sa imi sara lumea in cap cu toate ca sunt fan Rossi(...bine nu e in radarul meu pt campionat dar ma bucur ca inca se da) pe la job mai toata lumea intreaba de Rossi dar cand le spun de Marquez in afara de 1-2 restul intreaba "cine"... Raspunsul meu fiind "ala de pe casca mea".... "Pai si e bun?"... "Momentan e cel mai bun, iar viitorul pare al lui". Deci clar va scadea audienta. Cred ca pot pune pariu ca peste 5 ani lumea tot de Rossi va intreaba :)

Editat de Aion2014
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, Aion2014 a spus:

Pai cam Rossi e imaginea MGP. Acum pana sa imi sara lumea in cap cu toate ca sunt fan Rossi(...bine nu e in radarul meu pt campionat dar ma bucur ca inca se da) pe la job mai toata lumea intreaba de Rossi dar cand le spun de Marquez in afara de 1-2 restul intreaba "cine"... Raspunsul meu fiind "ala de pe casca mea".... "Pai si e bun?"... "Momentan e cel mai bun, iar viitorul pare al lui". Deci clar va scadea audienta. Cred ca pot pune pariu ca peste 5 ani lumea tot de Rossi va intreaba :)

Nefiind microbist  atunci cand e vorba despre fotbal si eu intreb despre steaua-dinamo-rapid

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apar tot felul de murmure, barfe susanele, despre posibilitatea ca Biaggi sa testeze pentru Aprilia, la Sepang... Ca tot schimba ea si motociccleta.. https://www.gpone.com/en/2020/01/12/motogp/biaggis-last-temptation-great-being-on-the-aprilia-in-sepang.html

Rumori intretinute putin si de Imperator: https://www.gpone.com/en/blog/paolo-scalera/2020/01/10/max-biaggi-signs-from-the-future.html

 

Mi-ar placea sa il vad pe roman la lucru.. cine stie.. poate da putina rusinica unor tinerei.. ;) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se vorbeste de ceva vreme, da' el a zis ca nu si nu... Pe de alta parte, poate ii ridica suspendarea lui Andrea "Botox", vad ca trebuie sa apara in fata curtii pe 4 februarie. Daca il gasesc nevinovat poate testa.

 

Mai isi aminteste cineva ca astazi este ziua in care s-a nascut #58? Dumnezeu sa-l odihneasca!

Editat de Kagemusha
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 ore, P T R a spus:

Daca se retrage rossi scade audienta ,si nu glumesc

 

 

doar fanaticii nu se vor mai uita.

in caz ca nu ati obs rosi a mers f prost in ultimul timp. deci nu prea a aparut pe sticla, zic.

 

in schimb au scos capul niste baieti tineri care promit, lasandu-l la o parte pe MM.

ok, pleaca rosi, dar de ce sa nu fii acolo cand scoate capul urmatorul rosi? (lasand la o parte pe MM care o sa il depaseasca pe rosi)

Acum 13 ore, Aion2014 a spus:

Pai cam Rossi e imaginea MGP. Acum pana sa imi sara lumea in cap cu toate ca sunt fan Rossi(...bine nu e in radarul meu pt campionat dar ma bucur ca inca se da) pe la job mai toata lumea intreaba de Rossi dar cand le spun de Marquez in afara de 1-2 restul intreaba "cine"... Raspunsul meu fiind "ala de pe casca mea".... "Pai si e bun?"... "Momentan e cel mai bun, iar viitorul pare al lui". Deci clar va scadea audienta. Cred ca pot pune pariu ca peste 5 ani lumea tot de Rossi va intreaba :)

pai oamenii aia nici macar nu se uita man. da, stiu de el dar cam atat.

daca se uitau in ultimii x ani ar fi auzit de MM care le da blana la toti. nu? doar el castiga mare procent din curse.

Acum 8 ore, Kagemusha a spus:

Pe de alta parte, poate ii ridica suspendarea lui Andrea "Botox", vad ca trebuie sa apara in fata curtii pe 4 februarie. Daca il gasesc nevinovat poate testa.

 

pai nu a iesit pozitiv (ironic, la modul ala negativ) la doua teste? 

cum sa-l gaseasca nevinovat? 

justitie rromaneasca doar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca audienta a scazut per total,din cauza lipsei de spectacol.

La asta amfacut referire mai sus,nostalgicii se vor uita mai rar spre deloc dupa retragera lui rossi.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 33 minute, frigider a spus:

oamenii aia nici macar nu se uita man. da, stiu de el dar cam atat.

Exact despre asta vorbeam... Imaginea MGP

Acum 47 minute, frigider a spus:

nu neaparat ca bate el ci modul cum bate, nu prea are concurenta.

Perfect adevarat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...