Sari la conținut

MotoGP presezon 2020


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

Sa intelegem ceva din ce au postat astia de la grila de start?

20200225-200236.jpg

...sunt vorbe cum ca digi ar negocia si ei preluarea.Sper sa le iasa,macar digi transmite in 720p.Plus ca nu taie transmisia cu publicitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

20 minutes ago, Method said:

...sunt vorbe cum ca digi ar negocia si ei preluarea.Sper sa le iasa,macar digi transmite in 720p.Plus ca nu taie transmisia cu publicitate.

 Să dea Dumnezeu. Ce-i drept, și Eurosport transmit HD, dar numai când au ei chef...😀 În afară de asta, în Qatar, spre exemplu, unde au afișat deja grila de transmisie, Eurosport va transmite toate sesiunile la clasa mare, de la FP1 la cursă, dar la clasele mici on and off... Poate cei de la Digi vor face o treabă ca lumea (în ceea ce ne privește).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, Method a spus:

Sa intelegem ceva din ce au postat astia de la grila de start?

20200225-200236.jpg

...sunt vorbe cum ca digi ar negocia si ei preluarea.Sper sa le iasa,macar digi transmite in 720p.Plus ca nu taie transmisia cu publicitate.

ce naiba e abominatia aia jos acolo la roata OMG?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aa,nu stiu....ma gandesc - un cablu trebuie sa fie de la wheel speed sensor (facut de McLaren btw)...celalat...

@frigider Abominatia e un cover aero pt ca fluxul de aer sa nu mai fie stricat de catre spite si sa vina aer fin pe burtica si pe farasul ala din spate.Hai ma ca e de anul trecut gizmo'ul asta de ce e asa o mare surprindere?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 ore, Method a spus:

Sa intelegem ceva din ce au postat astia de la grila de start?

20200225-200236.jpg

...sunt vorbe cum ca digi ar negocia si ei preluarea.Sper sa le iasa,macar digi transmite in 720p.Plus ca nu taie transmisia cu publicitate.

Digi transmitea motogp in fhd 1080p din ce stiu

 

Nu am gasit articole cum ca ar transmite motogp

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, frigider a spus:

ce naiba e abominatia aia jos acolo la roata OMG?

Toata motocicleta aia este o abominatie. 😀 Din punctul meu de vedere, este de departe cea mai urata motocicleta de pe grila. Macar daca ar fi fost peste concurenta ca performante, dar dupa cum arata sesiunile de teste, se pare ca nu este cazul. 

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe site-ul Eurosport , la sectiunea MotoGP , avem calendarul transmisiilor...deci , eu zic ca tot Eurosportu' ramana ca varianta la indemana.

image.thumb.png.287f4e84d6a5496bb33945e4170cd19d.png

Editat de Aurex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Coronavirusul loveste si in MotoGP... https://the-race.com/motogp/motogp-on-edge-as-coronavirus-travel-fears-threaten-early-races/

Sa speram ca nu vom avea totusi curse anulate din acest motiv... 

 

Iar MM se pare ca va merge cu aerodinamica de pe modelul 2019 https://the-race.com/motogp/honda-makes-last-gasp-breakthrough-will-use-2019-aero/

 

https://the-race.com/motogp/honda-reaching-crisis-point-as-marquez-reverts-to-2019-bike/

O avancronica a sezonului 2020, in lumina testelor de presezon: https://www.motorsport.com/motogp/news/things-we-learned-from-the-qatar-motogp-test/4695728/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 26.02.2020 la 14:37, Method a spus:

eurosport cica in nici un caz,nu mai vrea sa cumpere drepturile.

 

Cred ca speculam toti pana la urma si nimeni nu stie nimic clar.

Amu eu iti zic din sursa sigura, acuma crezi ce vrei. Eu asa am primit informatia, numa daca nu se razgandesc intre timp

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate vad,clasa motogp NU VA PARTICIPA la Qatat sapt viitoare...din cauza vrajelii aleia numita Coronavirus...aberant.

 

E si pe site.ul motogp deci e oficial - clasa motogp nu vine in Qatar.Pe.moto3 si moto2 nu le ataca virusul ei vin...sa nu care.cumva sa nu anuleze si urmatoarea etapa in Tailanda.

 

Constat deja un avantaj Marquez in treaba asta?'Un' Marquez inca nerefacut 100% dpdv al conditiei fizice dupa acea operatie la umar si care oricum nu ar fi mers stralucit pe Doha datorita conformatiei circuitului...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mos Ezpeleta e cu kaka la kur!Ca e in targetul unde virusul face nasoale 70-80!

Se imbraca in costum biohazard sa dea noroc cu Rossi!

 

Tare mie ca anul asta motogp-ul va fi in fapt un minigp la ce isterie e in unele tari/zone!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda.. Asta da schimbare. 

Pe motogp.com spun ca cei din Qatar au pus de astăzi restricție pentru cei care vin din Italia, 2 săptămâni carantina când aterizează. 

 

Moto2, Moto3 și Asia Cup se păstrează pentru ca băieții erau deja acolo pentru testele oficiale și nu sunt afectați de decizia de azi. 

 

Băieții din MotoGP au plecat pe la casele lor imediat după ce și-au terminat testul. 

 

Nasol, aveam o sete nebuna :) noroc cu wsbk de mai devreme. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 22 minute, Method a spus:

Din cate vad,clasa motogp NU VA PARTICIPA la Qatat sapt viitoare...din cauza vrajelii aleia numita Coronavirus...aberant.

 

E si pe site.ul motogp deci e oficial - clasa motogp nu vine in Qatar.Pe.moto3 si moto2 nu le ataca virusul ei vin...sa nu care.cumva sa nu anuleze si urmatoarea etapa in Tailanda.

 

Constat deja un avantaj Marquez in treaba asta?'Un' Marquez inca nerefacut 100% dpdv al conditiei fizice dupa acea operatie la umar si care oricum nu ar fi mers stralucit pe Doha datorita conformatiei circuitului...

Cica aia de la moto 2 si 3 sunt deja acolo!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

https://www.motogp.com/en/news/2020/03/01/motogp-class-cancelled-at-the-grand-prix-of-qatar/326209

 

Avantaj Marquez. Timp în plus pentru recuperare.

Un plus în materie de timp și pentru Honda și Ducati in ce privește competiția cu Yamaha și Suzuki, care s-au apropiat periculos... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru MM este un mare avantaj, insa nu vad avantajul pentru Honda. Motoarele sunt deja sigilate, iar componentele noi pe care le-au avut pentru teste nu au dat rezultate. Nu stiu de unde ar mai scoate altele, intr-un timp atat de scurt si nici cand le-ar putea testa, avand in vedere  ca urmatoarea sesiune de teste este programata pentru 4 mai. Lucru valabil si pentru Ducati. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 24 minute, danypop a spus:

Eu aș zice avantaj italieni(piloți,etc). Dacă nu ar fi anulat GP ul toți cei ce vin din Italia ar fi fost băgați în carantină,deci ar fi lipsit de la cursă ,in timp ce ceilalți participanți și-ar fi văzut de treabă.

Pai de aia l-au anulat ca fara italieni nu se poate tine cursa!In curand ciuhapii din Qatar vor baga si pe francezi ,nemti si alte natii pe carantina!Probabil chinezii,sud coreenii si japonezii sunt deja pe lista pe langa italieni!

Si lasa-ti prostiile,toti sunt dezavantajati de porcaria asta cu coronavirusulOricum in curand va fi la moda sa ai virusachele!Cine nu o sa-l aive vor primii interzis!

Editat de adiy32
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu Dorna face presiuni. Tarile arabe isi dovedesc fata de oi.

Nu sunt singurele. In Turcia i-a fost interzis accesul unui cunoscut ce lucreaza la Siemens. I-au zis da astepte ca-l suna ei. Germania e o tara periculoasa.

 

Lucrez in spital si ne uitam ca prostii cum o mana de oameni profita maxim de pe urma unei gripe si, se pare ca nu se pot satura. Sa ne fereasca barbosul de ceva cu adevarat nasol. Omul e cel mai prost/influentabil animal.

Editat de Gixu.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...