Sari la conținut

MotoGP presezon 2020


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acuma am vazut si asta...astia au luat-o razna,mai e o gripa wtf?Are mortalitate cu 0.3-0.5% mai mare decat gripa comuna...vorba colegului,sa ne fereasca Dumnezeu de prostia omului.

In fine,deci motogp peste o luna.

 

Pana acum Marquez 2 - restul lumii -2. :ok:

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda...deci : Familia mafiota Marquez impreuna cu mafiotii de la Honda reusesc sa anuleze primele 2 curse ale anului....

Disclaimer : pamflet...

Editat de Aurex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e si o palma pe fata industriei auto/moto care in ultimii ani si-a mutat masiv fabricile in Asia...Haos total la fabricantii premium :) Piesele vin cu intarzieri mari sau...deloc :))

Editat de Gixu.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta nu o mai inteleg. Deci aia micii se pot da,ca nu au nici pe dracu, astia mari nu, ca iau virusu.....MOOOOOOOOOOOOOR

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu muri, ia-o usor.

In caz ca ce a comunicat oficial Dorna (pe siteul lor) pune probleme de limba, pe pagina precedenta a rezumat un coleg, in limba romana: cei mici sunt deja la fata locului si nu vor mai pleca. Incepand de ieri, pentru oricine ajunge acolo din Italia, se aplica automat 14 zile de carantina. Asa ca problema e ca cei mari nu ar fi avut cum sa ajunga la circuit, nu eventuala imbolnavire.

E un pic mai clar acum?

PS. deja si Romania a pus carantina automata pentru cei ce vin din Italia (regiunea afectat), Iran si Coreea de Sud

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daa..moare lumea pe capete in Italia,mai ceva ca ciuma bubonica...🤣

Acum 6 ore, Gixu. a spus:

Asta e si o palma pe fata industriei auto/moto care in ultimii ani si-a mutat masiv fabricile in Asia...Haos total la fabricantii premium :) Piesele vin cu intarzieri mari sau...deloc :))

Asa sa te auda Dumnezeu

Ca sunt.ultimele japite...hai sa facem tot in china sa platim.3 lei costuri de productie...da sa vindem la pret premum la europeni si americani...pai nu e Trump baiat destept cand pune vama?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 02.03.2020 la 21:41, Method a spus:

Daa..moare lumea pe capete in Italia,mai ceva ca ciuma bubonica...🤣

Asa sa te auda Dumnezeu

Ca sunt.ultimele japite...hai sa facem tot in china sa platim.3 lei costuri de productie...da sa vindem la pret premum la europeni si americani...pai nu e Trump baiat destept cand pune vama?

Au murit 80 de pers in zonele afectate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 02.03.2020 la 17:00, ilarionciobanu a spus:

Nu muri, ia-o usor.

In caz ca ce a comunicat oficial Dorna (pe siteul lor) pune probleme de limba, pe pagina precedenta a rezumat un coleg, in limba romana: cei mici sunt deja la fata locului si nu vor mai pleca. Incepand de ieri, pentru oricine ajunge acolo din Italia, se aplica automat 14 zile de carantina. Asa ca problema e ca cei mari nu ar fi avut cum sa ajunga la circuit, nu eventuala imbolnavire.

E un pic mai clar acum?

PS. deja si Romania a pus carantina automata pentru cei ce vin din Italia (regiunea afectat), Iran si Coreea de Sud

Absolut, mor aia de nu mai stiu cum sa ii resusciteze. O zis aia micii ca merg in avans, sa le incalzeasca pista si sa le-o umple de guma, pe cand vin seniorii, sa mearga ca pe sine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daa e o mortaciune maxima de marele coronavirus...nonorocire.

Unii mor,altora le curge nasul,altii tusesc,nu te poti juca cu boala...

Consumul de alimente procesate si semipprocesate pe scara larga cred ca face mai multe victime anual decat 10 corone din astea insa nici draq nu se trezeste sa traga un semnal de alarma sau sa interzica comercializarea lor....insa cu raceala nu te poti juca intradevar,pericol mare 🤣

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema este gradul de contagiune, extrem de ridicat.
Dacă nu se iau măsuri de prevenție și se lasă la "liber" contactul, se pot îmbolnăvi 30% din populația globului.
Adică 2.5 miliarde, într-o lună.
La 0.2% rata de deces sub 50 de ani, deși pare foarte mică, (cei în vârstă vor sta zavorâți în casă în carantină luna aia) înseamnă 2 la mie,
2000 la 1 milion,
2 milioane la miliard,
5 milioane de morti deodată, într-o lună trecand prin toate fazele.
Din 20 de milioane grav bolnavi. 
Dar, la numarul ăsta nu vor mai fi locuri suficiente în spitale și probabil rata se va dubla.
Deci, corect ar fi:
Cu acelasi dezinteres ca și față de celelalte motive de deces, cardiac, accidente, gripa sezonieră, Covid19 ar putea face 10 milioane de morți intr-o lună. 

Este drept, astfel globul s-ar putea imuniza. 

(Un lucru bun, virușii gen herpes și HPV rămân în organism și se reactivează oricand atunci când scade imunitatea.

Ar fi fost bombă cu ceas pentru momentul îmbătrânirii.

Dar, pe ăștia testele îi descoperă oricând că îi ai, dacă îi ai. 

Testele la Covid19 devin negative. 

Deci, sistemul imunitar răzbește. 

E bine. 😅

 

Revenind la motoGp, italienii (Ducati, Aprilia) chiar au o problemă legată de carantina impusă de cam toți, în lume. 

Probabil vor intra în "cantonament" cu piloti, tehnicieni, etc. în zone "neutre" sub control, de unde vor urca direct în avioane, cu tirurile și rulotele lor. 

Editat de September
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca traim in universuri paralele.

Al tau e mult mai naspa decat al meu.

 

Btw mi-a venit o delegatie de bosi la munca de pa Italia....ce draq facem?Am vb si eu cu baietii am zis ca ii strangem frumusel si la conferinta le dam fatala.

Deocamdata toti par sanatosi si zglobii dar vorba ta,nu se stie...astia trebuie eliminati ca imbolnavesc pamantul :moron:

 

Revenind la oile noastre - zvonuri ca Thailanda se reprogrameaza pe 4 oct.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, September a spus:

Problema este gradul de contagiune, extrem de ridicat.
Dacă nu se iau măsuri de prevenție și se lasă la "liber" contactul, se pot îmbolnăvi 30% din populația globului.

Nu ii explici lui @Method cum sta treaba cu contagiunea. El le stie pe toate. Cateva zeci, sute, mii, zeci de mii de morti, sunt nimica toata pentru el. ;) 

Fara discutie, este si multa psihoza, indusa in populatie, dar aritmetica aratata de tine, nu minte. Pericolul potential este foarte mare. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Kiki a spus:

De Kawasaki ce se mai aude? Am auzit-o pe asta cu timisoreana virus, deja e plictisitoare. Tot pe sarakie?

Nu știu de Kawa, dar... 

https://www.motogp.com/en/news/2020/03/05/jorge-lorenzo-will-wildcard-for-yamaha-at-catalan-grand-prix/326424?utm_source=facebook.com&utm_medium=Social&utm_content=JorgeLorenzowillwildcardforYamahaatCatalanGrandPrix&utm_campaign=Traffic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...