Sari la conținut

MotoGP presezon 2020


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

Acum 53 minute, Method a spus:

pe ala micu era sa il bata anu trecut Binder pe un ktm....care efectiv nu ia virajul.A luat campionatul la moto2 dupa 4 ani,efectiv dupa ce a plecat toata lumea buna din acel campionat in gp.Nu vad in ce sens ar fi el material de campion mondial.Nu e nici la 30% din skillul lui frati-su.

 

Marquez la Yamaka - m-as mira.E cam imposibil.Acuma daca ziceai Marquez la Ducati...fingers crossed. :)

Ducati? Ma indoiesc. Da, optic Ducati arata bestial, da parca ii lipseste ceva. Nu stiu ce, dar ii lipseste ceva sa ajunga acolo sus.

Acum 54 minute, Method a spus:

pe ala micu era sa il bata anu trecut Binder pe un ktm....care efectiv nu ia virajul.A luat campionatul la moto2 dupa 4 ani,efectiv dupa ce a plecat toata lumea buna din acel campionat in gp.Nu vad in ce sens ar fi el material de campion mondial.Nu e nici la 30% din skillul lui frati-su.

 

Marquez la Yamaka - m-as mira.E cam imposibil.Acuma daca ziceai Marquez la Ducati...fingers crossed. :)

Eu cred ca fiind in echipa cu Marc, il va ajuta sa progreseze foarte mult, cel putin asta e parerea mea. Si de ce nu, daca reuseste sa se dezvolte, sa se bata cu Marc, ar fii frumos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Yamaha iar e buna in teste si o sa mearga bine dc pleaca in fata.

in continuare vor avea pb la depasiri... chiar dc acuma guma spate pare mai aderenta din declaratiilor, si deci un traction mai bun pe iesiri, eu tot cred ca honda si ducati o sa fie peste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, P T R a spus:

Sa faca echipa rossi si lorenzo sa ii fie pilot in 2021

👌

beau pentru asta.

Acum 6 ore, Method a spus:

pe ala micu era sa il bata anu trecut Binder pe un ktm....care efectiv nu ia virajul.A luat campionatul la moto2 dupa 4 ani,efectiv dupa ce a plecat toata lumea buna din acel campionat in gp.Nu vad in ce sens ar fi el material de campion mondial.Nu e nici la 30% din skillul lui frati-su.

 

 

echipa are 2 piloti si na. pilot nr 1 aveau, trebuia pilot nr 2. plm

Acum 6 ore, P T R a spus:

Dupa ce are 10 coronite marcel abia apoi va face mutarea.asta e targetul lui.

Pentru el asta conteaza 

deap. se tot repeta treaba asta dar oamenii se mint singuri ca poate-poate.

 

da, ar avea coa sa o faca dar vedeti si voi ce dif f f f mari sunt intre moto, e o ruleta. ruleta romaneasca (sunt 5gloante in butoias de 6)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, damager a spus:

... eu tot cred ca honda si ducati o sa fie peste.

La finele sezonului 2019, Ducati era deja sub. Anul asta nu ii vad sa urce deasupra. Sa coboare, da.. 

Cu Honda este alta treaba, dar faptul ca revin la componente 2019 sau poate chiar la intreaga motocicleta de anul trecut, ma face sa cred ca au cam stagnat si vor avea unele probleme. Amu' sa vedem cum va compensa Mimisor din talent.. :) 

Acum 8 ore, Kiki a spus:

Da, eu l-am urmarit si pe ala micu la clasele mici. Nu e ca Marc, da merge bine copilu

AM este subtire ca pilot. Pilot de pluton, in nici un caz demn de HRC si capabil sa se bata la titlu. Dar nah.. cine stie, cu ajutorul lui big brother poate va avea rezultate bune... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa cursa la Moto3, pacat ca a cazut Binder🤨

Asa o cafteala pana in ulmimul viraj  cu 13 motoare as vrea si in MGP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moto 2 a compensat perfect lipsa clasei MotoGp. Cursa s-a disputat in nocturna, plictisitoare doua treimi, salvata de ultimele 7 tururi care au fost superbe. Fratele Luca, from heaven to hell... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere ca in Texas e declarata "state of disaster",sunt zvonuri ca s-ar putea sa nu se stie nici cu COTA.

...asta in timp ce in partea cealalta (unde sunt probabil de 10 ori mai multi bani in joc),in F1 toti deontologii se scandalizau ca vai-vai toata echipa Ferrari si-a facut bagajele si a plecat spre Melbourne in ciuda interdicitiilor de deplasare impuse italienilor.Partz,pe cei din F1 ii doare in fiund,au reiterat ca totul va fi conform programului,cu mici intarzieri,dar nu se anuleaza sau se suspenda absolut nici o etapa.Cei din motogp insa sunt deontologi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din informatiile aparute pana acum, intai Qatar a anuntat carantina automata de 14 zile pentru oricine venea din Italia. Ulterior, Thailanda a anuntat ca suspenda competitiile. Adica Dorna a fost pusa in fata faptului implinit.

Din punctul tau de vedere, cum ar fi trebuit sa se desfasoare lucrurile? Ar fi trebuit ca Dorna sa spuna "baieti, intelegem situatia, e carantina, da' numa' pentru catei. Noi avem statut special, ne lasati in pace sa ne jucam acolo unde avem treaba"?

Legat de COTA, e foarte probabil sa nu se desfasoare la data programata. Azi a fost anulat un turneu important de tenis care urma sa inceapa joi tot in sudul US.

Cei din F1 se duc pentru ca din Australia nu au aparut (inca) masuri de genul ala. Acolo numarul de cazuri e inca scazut, chiar daca au fost si cateva terminate cu deces.

Adica nu e despre deontologi si puterea financiara. Da' de ce sa lasam faptele sa stea in fata unui povesti care se potriveste stilului nostru combativ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Punctul meu de vedere nu conteaza.Ce conteaza "cum credem noi ca at trebui sa se desfasoare lucrurile"?

Am aratat doar ce s-a intamplat in F1 fata de motogp.Adica nimic.Ferrari nici macar nu s-a sinchisit de restrictiile de deplasare impuse in Italia.

Concluziile le trage fiecare.Intrebarea care trebuie sa ne-o punem este - daca F1 ar fi avut etapa in Qatar acum,s-ar fi anulat datorita restrictiilor de deplasare samd?Cand un punct in F1 e 1.7mil usd?

Parerea mea este insa ca e FIX despre puterea financiara si banii care sunt in joc.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai aratat ce s-a intamplat, insa doar partial si fara a prezenta si contextul. Pot face ceva similar si pot ramane in domeniul asta pentru ca tot iti place: Vettel are 4 titluri. Senna are (doar) 3. Eu am prezentat lucrurile , concluziile le trage fiecare.

 

Nu stiu cum s-ar fi desfasurat lucrurile. Nu stiu daca cei din Qatar ar fi mentinut restrictiile sau daca le-ar fi impus. Ce stiu este cum s-au desfasurat lucrurile si e important sa le prezentam ca atare.

Legat de restrictiile din Italia: ai informatii complete despre cum functioneaza ele, despre cand si cum a plecat Ferrari si daca au incalcat vreo restrictie?

De exemplu, ieri seara s-a desfasurat un meci de fotbal la Torino intre o echipa din localitate si una din Milano. Meciul a fost fara spectatori, dar echipa din Milano s-a deplasat (in ciuda restrictiilor, oare?)

Maine seara este programat, undeva in Lombardia, un meci intre o ehipa de acolo si una din Spania. Tot fara spectatori si pana acum nu este anuntat ca amanat. Echipa din Spania se va deplasa.

Insa, dincolo de cele 2 exemple, in ultimele 10 zile au existat meciuri amanate intr-o competitie despre care exista informatii ca drepturile TV valoreaza peste 1bn. Adica si acolo sunt ceva bani in joc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, Method a spus:

Avand in vedere ca in Texas e declarata "state of disaster",sunt zvonuri ca s-ar putea sa nu se stie nici cu COTA.

...asta in timp ce in partea cealalta (unde sunt probabil de 10 ori mai multi bani in joc),in F1 toti deontologii se scandalizau ca vai-vai toata echipa Ferrari si-a facut bagajele si a plecat spre Melbourne in ciuda interdicitiilor de deplasare impuse italienilor.Partz,pe cei din F1 ii doare in fiund,au reiterat ca totul va fi conform programului,cu mici intarzieri,dar nu se anuleaza sau se suspenda absolut nici o etapa.Cei din motogp insa sunt deontologi...

Fratioareee!! Ce nu intelegi???? Restrictiile astea sunt impuse de STATELE INDEPENDENTE SI SUVERANE, pe teritoriul carora se desfasoara etapele cu pricina. Dorna, F1,  sau cine vrei tu, nu poate sa le impuna nimic. Trebuie sa respecte restrictiile. Nu are legatura cu deontologia vietii sau cu ce iti produce tie capusorul.. Dorna este prima interesata sa se desfasoare competitia, comform programului. Sunt mari presiuni, din partea FIM, a constructorilor, sponsorilor si a televiziunilor ca etapele sa se tina, insa Qatar impune restrictii, Thailanda la fel,  USA va proceda la fel, etc.. ce nu intelegi din ceea ce ti se explica??? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Partea cu vrutul pot s-o inteleg. Si eu vreau. 

Daca ramanem la dat cu fundul de pamant, dat din picioare si urlat "vreau gp!!!", e ok, n-am probleme.

Cand prezentam lucrurile doar partial si doar din anumite unghiuri ca sa iasa "uite ce prosti e unii si ce destepti e altii" . . .atunci nu mai (vreau sa) inteleg.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cica Ezpeleta zicea ca indiferent de ce se va intampla, se vor disputa 19 etape chiar daca vor alerga si de Craciun :))))

Le sar sponsorii in cap, ca aia dau bani grei si nua apar pe sticla

Editat de Kiki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...