Sari la conținut

MotoGP presezon 2020


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

Indiferent de riverani sau nu, daca e drum public, oricine are acces pe el, ca sta acolo sau nu. Noah da poate el traieste intr-o lume a lui, unde toata lumea tre sa ii cada la picioare si sa ii pupe degetele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 2 ore, PzKpfW a spus:

Parcă era clar că, cel puțin în primă fază, vor fi curse fără spectatori.

Asa stiu si eu.Curse cu circuitele goale.Asta e batuta in cuie.Oricum pe noi de aks nu ne deranjeaza asta,ba chiar dimpotriva as spune...

1 oră în urmă, Kiki a spus:

Eu am zis demult asta, da noah, pe unii banii nu ii mai satura indiferent de cati ar avea

Sunt si eu curios, im ce tara civilizata, ai voie sa blochezi un drum public, ca asa ti se scoala tie culoarea galbena?

Daca esti VR46 se trece cu vederea.Mai ales pe Italia.Ok,daca ar fi fost un Uk nu mergea,dar intr-o tara latina...Spania Italia etc...

E o legenda (si nu o zic la modul zeflemitor),deci i se trec cu vederea anumite excese,ifose etc,mai ales facute totusi nu ca asa are el chef ci efectiv pentru ca a stopa multimea de fani.Spiritul legii se mentine zic eu,chiar daca litera se incalca.Si probabil toti de la maturatorul de pe strada pana la primar stiu si inteleg ca fara Rossi Tavullia ar fi...doar Tavullia,un orasel adormit aflat aproape de coasta si Rimini.Asa,fiind orasul natal al lui Rossi,probabil turismul e mai ceva ca la noi la Arsenie Boca :P ...si prin urmare toata lumea traieste bine.Nu cred ca va depune cineva reclamatie ever ca i-a blocat Valentino strada.

 

Cat despre retragerea lui Rossi...atata timp cat e rapid,de ce sa nu se dea?Au zis piloti si oameni care sunt in preajma lui - lui Rossi ii place f mult atmosfera si ce se intampla la curse - sunt viata lui.Se va da pana cand efectiv nu mai poate stoarce nimic din el - face si bani se si distreaza,iar altceva nu cred ca stie si nici nu il intereseaza sa faca.So...

Ma mir despre declaratiile lui Stoner pt ca el in general se abtinea de la a "barfi" alti piloti.Zicea niste generalitati si blabla.Stoner nu il intelege pe Rossi pt ca Stoner nu putea suporta fix ce ii place lui Rossi - atmosfera si cursele.Lui Stoner ii placea doar sa mearga tare cu motoreta,nu sa concureze.Chiar a fost de curand un interviu cu el in care spunea ca orice cursa dusa pana la capat o vedea ca pe o realizare,atat de mult simtea stresul si presiunea.Rossi nu e asa,lui ii place competitia.La sf cursei,unul se dadea jos de pe moto transpirat distrus si tremurand,celalt se da jos de pe moto cu gura pana la urechi.Faptul ca Stoner a avut niste rezultate efectiv incredibile nu are a face,considera racingul o corvoada,Rossi il considera o placere.

De aceea Stoner nu are cum sa il inteleaga pe Rossi si de aceea Stoner s-a dus (in mod aberant) la pescuit la nici 30 de ani,iar Rossi concureaza la nivel mondial in his 40s.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, PzKpfW a spus:

 

Parcă era clar că, cel puțin în primă fază, vor fi curse fără spectatori.

Unde se specifică treabă asta? Cum e clar când încă poți cumpăra bilete la curse?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Method a spus:

De aceea Stoner nu are cum sa il inteleaga pe Rossi si de aceea Stoner s-a dus (in mod aberant) la pescuit la nici 30 de ani,iar Rossi concureaza la nivel mondial in his 40s.

+1!

Acum 17 minute, PzKpfW a spus:

văd că la unele curse poți să cumperi bilet

Și rezervare la phoenicia pt Seawolves Bike Fest s-a cumpărat! 😈

 

Acum 2 ore, Kiki a spus:

daca e drum public

Se închid drumuri publice peste tot pt diferite evenimente, de la pietonalele lui firea până la diverse tururi cicliste, curse auto/moto etc.! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Kiki a spus:

Indiferent de riverani sau nu, daca e drum public, oricine are acces pe el, ca sta acolo sau nu. Noah da poate el traieste intr-o lume a lui, unde toata lumea tre sa ii cada la picioare si sa ii pupe degetele

Sau s-a dus vreun acolit de-al lui Moș Ene la Politie/Adminauratia drumurilor /whatever cu cerere si s-a aprobat închiderea bretele respective. Fuck, câte probleme de haterism aveți unii. Oare cum reusiti sa dormiti noaptea?! 

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 46 minute, PzKpfW a spus:

 

Așa a zis tataie Carmelo acum vreo săptămână. Între timp văd că la unele curse poți să cumperi bilet. Dar sigur sunt locuri mai puține disponibile.

În principiu, poți să cumperi și bilete pitwalk/paddock la Brno, deși Carmelo zice că o să izoleze boxele de restul lumii. Deci? Pe cine să credem?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 ore, xt600 a spus:

Stoner despre cariera  lui Rossi, prea mult prelungita:.............

poate s-a gandit sa faca o paralela, deoarece si Schumacher de la o echipa Petronas (Mercedes) s-a  retras....

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

54 minutes ago, Doctor X said:

În principiu, poți să cumperi și bilete pitwalk/paddock la Brno, deși Carmelo zice că o să izoleze boxele de restul lumii. Deci? Pe cine să credem?

 

Probabil că nimeni nu știe exact acum. E în funcție de cum evoluează situația. Biletele le iei pe barba ta. În cel mai rău caz, îți dau banii înapoi sau bilet pentru 2021.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 21 ore, Kiki a spus:

Indiferent de riverani sau nu, daca e drum public, oricine are acces pe el, ca sta acolo sau nu. Noah da poate el traieste intr-o lume a lui, unde toata lumea tre sa ii cada la picioare si sa ii pupe degetele

Stai sa vezi dupa ce se retrage cum va trebui sa te redescoperi 😅

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai peste vreo 2 ani as zice...

La sf lui 2022 presimt eu in cafea.

Din 2023 incolo cred ca il vom plange.

 

Pol Espargaro - "Everyone wants this bike"

...vorbeste despre Honda,desigur :P

Nu mi se pare asa o arma letala aceasta Honda,dret dovada si peripetiile lui Lorenzo si Cal cu ea.Dar sa vedem ce face si nea Pol cu ea intre picioare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In comparatie cu Aprilia, KTM e mobra cu potential. Petrux nu. Petrux e un baiat der nota 20, perfect pe partea de test & supunere. Daca Pol pleaca la Onda, oare cui va trebui sa se supuna?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Gixu. a spus:

In comparatie cu Aprilia, KTM e mobra cu potential. Petrux nu.

 

Noua Aprilia s-ar putea sa aibe mai mult potential decat mobra cu potential de la KTM. Pe austrieci nu ii vad sa vina prea curand cu o motocicleta cu adevarat competitiva. Doar daca scot cei de la Brixton vreun caffe racer de 1000.. :) 

 

Petrux este varianta de avarie. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 ore, Gixu. a spus:

In comparatie cu Aprilia, KTM e mobra cu potential. Petrux nu. Petrux e un baiat der nota 20, perfect pe partea de test & supunere. Daca Pol pleaca la Onda, oare cui va trebui sa se supuna?

KTM fara Pol...it's done.Se chinuie deja de 5 ani si nimic....dupa cum am prevazut inca de atunci.

Dupa astia 5 ani au ajuns la concluzia ca trellis frame nu prea e competitiv(doh),si au inteles sa faca un sasiu mai asemanator japonezelor...insa tot din fer desigur,ca atata stiu ei.Poate peste 5-6 ani ajung si ei la AL,probabil cand toti se vor fi mutat deja pe carbon...the austrian way of losing doing things... :crack:

Repet,racing'ul e despre inovatie,daca nu inovezi daca nu incerci sa fii inaintea tuturor gasind solutii noi,daca tu efectiv vii cu procedee nu invechite ci deja antice motivand ca la asta e buna firma ta (ca si cum ai face opinci,cele mai bune opinci din lume,dar tot opinci in era adidasului),daca nu inveti nimic si doar imiti manelistic,forma fara fond a motocicletelor de succes...ajungi aici.Sa iti plece toti pilotii si sa te lase in lumea ta.

As zice ca austriecii nu au nici un potential si sunt cu ani in urma tuturor (da,chiar si a aprilia) si ca asa vor ramane,pana peste vreo 3-4 ani cand se vor retrage cu coada intre picioare sub vreun pretext anume.Sper sa ma insel,dar toate premizele conduc la asa ceva.

 

aprilia insa...aprilia nu e proasta insa nu baga bani.Echipa aprilia e de fapt Gresini cu un mic suport de uzina si 2-3 mecanici.Nu poti sa ai rezultatele Honda cand vorba lui Cal,tu ai 2 mecanici in jurul tau si aia de la aprilia de la fabrica ti-au facut pe iarna un motor si s-au spalat pe maini,iar HRC vine cu 60 de oameni/cursa in boxe si inca 40 la fabrica online.C'mon.

Iata ca aprilia cand a bagat bani a scos (2020) o motoreta care pare ca se va prezenta al draq de bine.Si aero si hanling si motor din cate ne zice Aleix,el e ff incantat de ea,deci cred ca e de bine.

In concluzie as spune ca aprilia are mult mai mult potential decat KTM.Dpdv al performantelor desigur,nush cum plateste pilotii....prost probabil,fata de ktm :P

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Petrucci a spus deja că este interesat de KTM. Iar oferta pare oricum mai bună decât alternativele (WSBK cu Ducati sau Aprilia în MGP). Chiar dacă doar financiar.

E soluție de avarie pentru KTM, dar n-au încotro. N-au variantă mai bună. Binder e rookie și are nevoie de un coechipier cu experiență. Pe Martín l-au pierdut înainte să ajungă în MotoGP. Să-l țină pe Oliveria în puf acum, să nu-l piardă și pe el.

1 hour ago, PzKpfW said:

Petrucci a spus deja că este interesat de KTM. 


L.E. : se pare că a și pus pixul pe foaie.


În același timp, Pol o ține sus și tare că n-a semnat încă cu Repsol, că cică e-n tratative și cu Ducati. Probabil doar o pârghie pentru a negocia detaliile contractului cu HRC.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, PzKpfW a spus:


L.E. : se pare că a și pus pixul pe foaie.


În același timp, Pol o ține sus și tare că n-a semnat încă cu Repsol, că cică e-n tratative și cu Ducati. Probabil doar o pârghie pentru a negocia detaliile contractului cu HRC.

Articolul este scris tot la nivel de zvonistica, dar stii cum este... fum fara foc nu iese. Daca KTM a semnat cu Petrux, inseamna ca l-a pierdut pe Paul.  Din cate am inteles, Pol nu poate semna nimic mai repede de 15 septembrie, de aici si declaratiile evazive, pe care le da. .  

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pol e ca și plecat de la KTM. A spus că are o vârstă, că vrea să se afirme și a menționat explicit cu cine negociază. E deja 90% la HRC. În "cel mai rău caz" ajunge la Ducati, dar de la KTM sigur pleacă. Prost să fii să rămâi acolo când primele 2 echipe din campionat îți fac ochi dulci.

 

Pentru Petrucci, KTM e cea mai bună alegere: echipă de uzină cu pretenții, mijloace și rezultate mai bune decât Aprilia. Asta dacă vrea să rămână în MGP. Altfel, Ducati și Honda îl așteaptă în WSBK.

 

Gata, a apărut știrea pe Autosport. E deci confirmată.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...